EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

02. 02. 2023

0 komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna se stala partnerem Poradny při finanční tísni

 

Raiffeisen stavební spořitelna se od ledna 2023 stává partnerem Poradny při finanční tísni, s cílem podpořit bezplatné a nezávislé dluhové poradenství spotřebitelům. Tímto krokem chce podpořit osvětu v oblasti odpovědného zadlužování a předcházení problémům s řádným a včasným splácením dluhů. Chce také podpořit poradnu v aktivním řešení insolvencí a působení na spotřebitele tak, aby insolvenci předcházeli. 

Loading 

Poradna při finanční tísni je nezisková, nestátní a nekomerční obecně prospěšná společnost. Má za cíl pozitivně působit na spotřebitele, aby měli hlubší finančně-právní povědomí v oblasti poskytování úvěrů nebo půjček, uměli si půjčovat obezřetně a k případnému řešení své platební neschopnosti přistupovali zodpovědně a aktivně. Partnerstvím se Raiffeisen stavební spořitelna zavazuje k odpovědnému poskytování svých finančních produktů a k sociálně vnímavému řešení případných problémů dlužníka.

„Těší mě, že můžeme navázat spolupráci s Poradnou při finanční tísni, jelikož si ceníme nejen její činnosti v oblasti dluhového poradenství a řešení insolvencí, ale také šíření osvěty odpovědného půjčování a předcházení předlužení, na čemž nám velice záleží,“ říká Pavel Čejka, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Stále se prohlubující zadlužování obyvatelstva může vést v blízké budoucnosti k výraznému nárůstu problémů způsobených předlužením a následnou neschopností dostát svým smluvním závazkům řádně a včas. Tento vývoj může nepříznivě působit nejen na samotné spotřebitele a subjekty poskytující finanční služby, ale i na občanskou společnost jako takovou. Je proto důležité působit proaktivně na tu část spotřebitelské veřejnosti, která je insolvencí ohrožena,“ vysvětluje David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni.

Mezi další partnery Poradny při finanční tísni patří Sdružení českých spotřebitelů, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, ČSOB Stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Home Credit, Komerční banka, UniCredit bank a Fakulta podnikohospodářská VŠE.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *