EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

02. 02. 2023

0 komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna se stala partnerem Poradny při finanční tísni

 

Raiffeisen stavební spořitelna se od ledna 2023 stává partnerem Poradny při finanční tísni, s cílem podpořit bezplatné a nezávislé dluhové poradenství spotřebitelům. Tímto krokem chce podpořit osvětu v oblasti odpovědného zadlužování a předcházení problémům s řádným a včasným splácením dluhů. Chce také podpořit poradnu v aktivním řešení insolvencí a působení na spotřebitele tak, aby insolvenci předcházeli. 

Loading 

Poradna při finanční tísni je nezisková, nestátní a nekomerční obecně prospěšná společnost. Má za cíl pozitivně působit na spotřebitele, aby měli hlubší finančně-právní povědomí v oblasti poskytování úvěrů nebo půjček, uměli si půjčovat obezřetně a k případnému řešení své platební neschopnosti přistupovali zodpovědně a aktivně. Partnerstvím se Raiffeisen stavební spořitelna zavazuje k odpovědnému poskytování svých finančních produktů a k sociálně vnímavému řešení případných problémů dlužníka.

„Těší mě, že můžeme navázat spolupráci s Poradnou při finanční tísni, jelikož si ceníme nejen její činnosti v oblasti dluhového poradenství a řešení insolvencí, ale také šíření osvěty odpovědného půjčování a předcházení předlužení, na čemž nám velice záleží,“ říká Pavel Čejka, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Stále se prohlubující zadlužování obyvatelstva může vést v blízké budoucnosti k výraznému nárůstu problémů způsobených předlužením a následnou neschopností dostát svým smluvním závazkům řádně a včas. Tento vývoj může nepříznivě působit nejen na samotné spotřebitele a subjekty poskytující finanční služby, ale i na občanskou společnost jako takovou. Je proto důležité působit proaktivně na tu část spotřebitelské veřejnosti, která je insolvencí ohrožena,“ vysvětluje David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni.

Mezi další partnery Poradny při finanční tísni patří Sdružení českých spotřebitelů, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, ČSOB Stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Home Credit, Komerční banka, UniCredit bank a Fakulta podnikohospodářská VŠE.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nezájem o hypotéky stále trvá

Objem poskytnutých hypoték v  únoru patřil mezi nejnižší za posledních 10 let. Banky a stavební spořitelny poskytly během tohoto měsíce hypoteční úvěry v objemu 7,9 miliardy Kč. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o 20 %. Objem i počet poskytnutých hypoték mírně překonal hodnotu z konce minulého roku a dostal se na nejvyšší úroveň za posledního […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 03. 2023

Za rok se objem poskytnutých hypoték snížil o 82 %

Propad hypoteční aktivity nebere konce. Banky a stavební spořitelny poskytly v září domácnostem hypotéky v celkovém objemu 7,16 miliardy Kč, což je o 2,9 miliardy Kč méně než v srpnu. Hypoteční trh tak dále slábne, což je patrné i z meziroční dynamiky. Objemy jsou menší o 82 %. Vyplývá to za aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *