EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

23. 05. 2024

0 komentářů

Rekonstrukce a rozšíření Varyády je v plném proudu

 

Karlovarské nákupní centrum Varyáda v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí spojenou s rozšířením, které má za cíl přinést návštěvníkům ještě lepší zážitek z nakupování. Práce postupují za plného provozu centra rychlým tempem, přičemž první novinky čekají zákazníky již v závěru letních prázdnin. Pronajímatelná plocha se do budoucna zvětší o celou třetinu a nabídne přes 100 obchodů a služeb včetně moderního multikina.

Loading 

Nakupování bude pohodlnější díky novému bočnímu vchodu, samoobslužným pokladnám v hypermarketu Albert a celkově modernizovaným prostorám včetně food courtu. Vylepšené obchodní centrum má potenciál stát se oblíbeným místem v rámci celého Karlovarského kraje. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný mix nakupování, gurmánských zážitků a filmové zábavy.

„Proměna Varyády odstartovala začátkem roku v zadní části centra. Hrubé stavební práce spočívající v přístavbě a vybudování nového bočního vchodu byly již dokončeny, takže aktuálně začínáme s realizací vnitřních prostor. Konkrétně pro hypermarket Albert, jídelní zónu a další nájemní jednotky, pro něž vznikl nově prostor. Současně s tím přesouváme další stavební práce do přední části Varyády, kde již koncem května začne výstavba multiplexu Premiere Cinemas a nové vstupní pasáže s dalšími obchody a provozovnami služeb,“ komentuje Martin Malý, ředitel marketingu a komunikace investora EPG Group.

Varyáda se mění skrz naskrz. Zaujme na první pohled

Modernizace Varyády zahrnuje nejen vylepšení stávajících prostor, ale také významné rozšíření, aby ještě lépe vyhovovala rostoucím potřebám zákazníků. Množství retailových jednotek se oproti dnešním 70 zvětší na více než 100. Rozmanitý mix nájemců bude přitom vycházet ze specifických potřeb místních obyvatel, tedy s důrazem na dámskou a pánskou módu, stejně jako sportovní značky.

Přímo před hlavním vstupem vznikne zastávka autobusu linky 2, který propojuje Varyádu s centrem města a končí v blízkosti lázní na Divadelním náměstí. Současně zde bude vybudováno veřejné prostranství, kde se budou moci konat nejrůznější venkovní aktivity centra jako oblíbený Food Festival, farmářské trhy či různé akce pro děti.

REKLAMA

Velkým přínosem bude také nový boční vchod do centra. Ten umožní rychlejší přístup k občerstvení v jídelním koutku, stejně jako k nákupu potravin v hypermarketu Albert. Novinkou bude i drive-in zóna pro zákazníky dvou fastfoodových řetězců s obsluhou z/do auta.

V centru bude navíc zavedena celá řada ekologicky šetrných řešení. Na střechu Varyády budou nainstalované fotovoltaické panely, tradiční reklamní plochy nahradí LCD displeje a na parkovišti vzniknou nabíjecí stanice pro elektromobily. Současně řízení vjezdu vozidel bude probíhat s pomocí systému automatického rozpoznávání SPZ.

Návštěvníky čeká kompletně nová vstupní pasáž s multikinem a dalšími obchody

V nově přistavěné přední části vznikne hlavní vstupní pasáž, jejíž součástí bude také infostánek pro návštěvníky. Po obou stranách se budou nacházet nejrůznější obchody převážně s módou, obuví a doplňky. V levém úseku přístavby vznikne multikino Premiere Cinemas se šesti sály, které Karlovy Vary zařadí po bok ostatních krajských měst, která svým obyvatelům nabízejí moderní multiplexy. Své brány otevře již příští rok v červenci a nabídne divákům skutečný filmový zážitek v podobě plně klimatizovaných a bezbariérových sálů s nejnovější projekční a zvukovou technologií – ať už jde o výkonné laserové promítačky poslední generace anebo prostorový 3D zvuk Dolby Atmos v největším sále. Nové multikino má ambice stát se vyhledávaným místem v rámci celého regionu a přilákat do města další návštěvníky. Do budoucna se navíc zvažuje spolupráce s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary, který by díky Varyádě získal další prostory pro promítání.

Jídelní zóna plná zeleně a příjemných zákoutí představí nejnovější trendy ve stravování

Návštěvníky Varyády čeká také kompletně nový food court, jehož design bude inspirovaný nedalekými Krušnými horami. Majestátní pohoří je pomyslnou oázou klidu a nedotčené přírody a podobně bude i nová jídelní zóna sloužit jako zdroj pro načerpání nové energie během nakupování. Vybraný leitmotiv se v interiéru promítá do těch nejmenších detailů: použitých materiálů a barev, ve kterých dominuje dřevo a zemité tóny, různých zákoutí pro posezení, připomínajících horské chaty, anebo dlážděné podlahy evokující zurčící potok. Celkovou atmosféru dotváří velké množství zelené a designové osvětlení.

Každopádně kromě unikátního vzhledu zaujme nový food court i pestrým mixem restaurací a kaváren. Až deset gastro jednotek bude zahrnovat jak populární řetězce rychlého občerstvení ze zahraničí s konceptem drive-in, tak i regionální gastro provozovatele využívající lokální suroviny. Součástí jídelní zóny bude navíc zcela nová venkovní terasa s příjemným posezením, kde si zákazníci budou moci vychutnat občerstvení na čerstvém vzduchu a s výhledem na řeku Ohři i nedaleký park s dětským hřištěm. Vše bude dokončené a připravené pro první návštěvníky letos v listopadu.

Na novém hypermarketu Albert se již intenzivně pracuje. Otevře se po letních prázdninách

Nový hypermarket Albert nabídne moderní vybavení v souladu s nejnovějšími trendy. Stávající prodejna bude v provozu do začátku srpna a poté se na pár týdnů uzavře, aby od poloviny září mohla nabídnout ještě širší sortiment a příjemnější prostředí pro nakupování. Rozprostírat se bude na ploše 3 800 m2 a mezi technické novinky mj. zařadí samoobslužné pokladny. Zákazníci se současně mohou těšit na již zmiňovaný boční vchod do centra, který jim umožní rychlejší přístup právě k nákupu potravin.

Kompletní informace o nové Varyádě, stejně jako detaily o jednotlivých fázích výstavby, jsou k dispozici na webové stránce www.nova.varyada.cz. Předpokládaný termín dokončení stavebních prací se shoduje se zahájením vánoční sezóny 2025.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *