EUR 24.750

USD 22.855

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.750

USD 22.855

Síti RE/MAX roste obrat, produktivita i pobočky

 

Obrat realitní sítě RE/MAX se meziročně zvýšil o 4 procenta na celkových
730 milionů korun. Rostl i počet zastoupení v regionech. Společně s novým generálním ředitelem se RE/MAX připravuje na proměnu trhu i další růst distribuční sítě.

Loading 


Realitní síť RE/MAX má za sebou skvělý rok. Meziročně došlo k navýšení obratu o čtyři procenta a za rok 2018 tak síť utržila celkem 730 milionů korun. Samotná hodnota prodaných nemovitostí v loňském roce přesáhla 18 miliard korun. Majitel sítě David Krajný připomíná, že cílem pro nejbližší roky je dosáhnout obratu 1 miliardy. „Tento krok považuji za dílčí úspěch na naší cestě. To hlavní, co se nám v loňském roce podařilo odpracovat, zatím není a ani nemůže být vidět. Jde především o nastartování procesů a změny, které by se měly projevit v dalších letech společně se stále rostoucí distribucí,“ vysvětluje David Krajný, prezident společnosti RE/MAX ČR.
Změna vedení a další růst distribuce
V minulém roce vzrostla průměrná produktivita realitních makléřů a zvyšovala se i distribuce v podobě nově otevřených poboček. Nyní má RE/MAX ČR po celé republice 143 zastoupení, což je o osm procent více než v minulém roce. Počet kanceláří by měl zásadním tempem růst i v dalších letech. S tím souvisí i změna na pozici generálního ředitele společnosti. Novým šéfem je Jan Hrubý, který má zkušenosti s franšízovým modelem podnikání z McDonald’s a poslední tři roky řídil obchodní aktivity koncernu Marionnaud ve střední Evropě. Na podzim loňského roku také do sítě na nově zřízenou pozici šéfa pro inovace nastoupil Zbyněk Hauzer.
Dojde ke proměně trhu?
Kromě přípravy na růst počtu poboček se celá síť také postupně připravuje na změnu nálady na trhu. Poslední roky byl trh ovládán vysokou poptávkou po nemovitostech. „Očekáváme, že se tento trend postupně změní. Zatím nás žádný propad trhu nečeká, nicméně bych si přál, abychom nečekali, až ke změně dojde, ale aktivně se připravovali ještě v době, kdy je trh v dobré náladě i kondici. Ostatně nejde o nic nového. Za dobu našeho působení na trhu jsme tímto již úspěšně prošli a v době takzvané realitní krize jsme dokonce zvýšili tržní podíl.“ dodává David Krajný.
Komentář k vývoji trhu v roce 2019
Neočekáváme žádný propad cen nemovitostí. Je k tomu celá řada důvodů, počínaje přetrvávající pozitivní náladou, nízkou nezaměstnaností, stále velmi nízkými sazbami hypoték a konče tím, že není mnoho příležitostí, kam smysluplně investovat peníze. Na druhé straně, v rámci nabídky není u second handu žádný tlak na nucené prodeje. Trh novostaveb ovlivňuje, vedle obecného nedostatku nových bytů, zejména velmi silný růst cen stavebních nákladů, které mohou fakticky znemožnit případné zlevňování novostaveb. Současně ale došlo k silnému přiškrcení poskytování hypoték a tím k omezení možností kupujících. Očekáváme tak, že trh může reálně „zamrznout“ ve vysokých cenách, protože prodávající nebudou chtít slevit a kupující nebudou moci koupit. Díky uvedeným faktorům očekáváme spíše stagnaci současných cen a prodloužení doby prodeje oproti situaci v posledních letech.
Milan Roček, partner RX Finance

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Očima odborníků: Ceny nemovitostí do konce roku ještě vzrostou, hypotéky zdraží

Letošní rok je pro realitní i hypoteční trh hodně rušný. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zdražují a Česká národní banka reguluje. Jak bude vypadat konec tohoto hektického roku? Podle expertů, které oslovil odborný server Hypoindex.cz, se na lepší časy neblýská. Zvlášť pro zájemce o hypoteční úvěry a nové bydlení.

Text: Monika Lukešová

12. 11. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *