EUR 24.495

USD 21.400

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.495

USD 21.400

20. 12. 2018

Subjekty:
Skanska

Skanska Reality koupila pozemek v Loděnici

 

Skanska Reality zařadila do svého portfolia pozemek v centru obce Loděnice v okrese Beroun, kde do budoucna plánuje vybudovat několik bytových domů. Společnost tím potvrdila svůj zájem o rozšiřování svého pozemkového portfolia o lokality s dobrou dopravní dostupností do centra Prahy, aby mohla reagovat na vývoj cen na trhu a posílit tak svou nabídku v segmentu cenově dostupnějších bytů. 


Skanska Reality nabyla pozemek pořízením 100% obchodního podílu ve společnosti SPV Centrum Loděnice s.r.o., dosavadního vlastníka pozemku. Na pozemku o rozloze 1,1 ha se v minulosti nacházely hospodářské budovy. Nově zde vyroste kolem 100 bytových jednotek, několik komerčních jednotek a prostory pro občanskou vybavenost.
„V Loděnici se nám podařilo akvírovat pozemek, kde vyrostou byty pro mladé rodiny a klienty, kteří hledají bydlení na dosah Prahy s dobrou dopravní dostupností do jejího centra. Skanska se v Loděnici navíc zapojí do procesu dotvoření výsledného vzhledu místního náměstí, a ve spolupráci s obcí se bude podílet i na investicích do infrastruktury a dopravního řešení v centru obce“, řekl Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality a.s.
Rezidenční část Skanska tak za hranicí Prahy začne připravovat již druhý projekt. V loňském roce získala rozsáhlejší území v Libčicích nad Vltavou, kde vyroste Park Cihelka – projekt kombinující bytové a rodinné domy. Jeho první etapa s nabídkou 57 nadstandardně řešených bytových jednotek nabídne společnost do prodeje už v polovině příštího roku. Srdcem nově vzniklé lokality bude park, který bude sloužit k odpočinku všem obyvatelům obce.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.7 Aktuální výše Hypoindexu

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%
Historie vývoje


Související články

Stopka - dopravní značka

Zdražování bytů se téměř zastavilo. Ceny ale klesat nebudou

Nové byty v Praze zdražily za tři roky o více než 70 procent a za poslední rok o téměř pětinu. Letos během prvního čtvrtletí ale prodejní ceny zamrzly pod hranicí 105 tisíc korun. Prostor pro zlevňování developeři přesto nevidí, očekávají spíše další mírný růst.

Text: Jana Zámečníková

29. 04. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *