Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Stavební spoření bude i v příštím roce nedílnou součástí rodinných financí

12.12.2013 08:12 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

Také v letošním roce obliba stavebka stoupala. Za prvních sedm měsíců roku 2013 si lidé u Lišky půjčili 15,4 miliardy korun, což je o 0,8 miliardy více než ve stejném období loni. Rostla i průměrná výše úvěru, a to o téměř sto tisíc na 736 400 korun. „Vidíme, že Češi na stavebko nezanevřeli. Naopak se začínají objevovat nové důvody pro spoření, jakými jsou například investice do nízkoenergetického bydlení nebo zaopatření na stáří,“ uvádí Rostislav Trávníček, ředitel komunikace Českomoravské stavební spořitelny.

Trend úspory energií je poměrně významný. Lidé si v poslední době více začínají uvědomovat, že vhodnou rekonstrukcí svého bydlení získají kromě lepšího komfortu i vzhledu také poměrně velkou finanční úlevu na energiích. Zaopatření na stáří je také důležitým fenoménem. To může být navíc úzce provázáno s rekonstrukcí domova a jeho přeměnou například na bezbariérový byt či dům. Téměř polovina Čechů navíc vnímá jako formu zaopatření na stáří pořízení vlastního bydlení.

Lidé mají stále šanci využít několik zbývajících týdnů roku 2013 k tomu, aby uzavřeli smlouvu se stavební spořitelnou a začali co nejdříve spořit se stále velmi atraktivní státní podporou až 2000 Kč ročně.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *