EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

23. 07. 2020

0 komentářů

Stoupá počet nových makléřů. Fincentrum Reality zaznamenává rekordní nárůst v posledních měsících

 

Významným způsobem se zvyšuje poptávka po profesi realitního makléře. Jde zejména o bývalé zaměstnance z jiných oborů, kteří chtějí vydělávat peníze jako OSVČ. Fincentrum Reality přijalo do svých řad v posledních měsících rekordní počet nováčků. „Oproti minulému roku evidujeme nárůst nových lidí o zhruba 30 procent. Nabídky na práci se u nás hromadí zejména od března, často jde také o lidi z gastronomie nebo hotelnictví,“ prohlásil Jaromír Mašek, ředitel Fincentrum Reality. Ta má pro začínající makléře připravený unikátní adaptační proces a vzdělávací programy. 


Odchod ze zaměstnaneckého poměru, poznání zajímavého oboru nebo vidina možnosti si flexibilně nastavit pracovní čas. To jsou hlavní důvody lidí, kteří se chtějí stát zprostředkovatelem na realitním trhu. Jejich počet stoupá. „Registrujeme velký zájem zejména u lidí, kteří v tomto oboru začínají. Přitahuje je především možnost změnit svoji životní cestu, osamostatnit se a začít podnikat,“ upřesnil Jaromír Mašek z Fincentra Reality. Přední realitní společnost nováčkům poskytuje nadstandardní zázemí.
Tento rok očekáváme, že se počet nových makléřů u nás rekordně navýší. Jsme s tím velmi spokojení. Vyplácí se nám, že maximálně investujeme do vzdělávání nováčků. Poskytujeme jim přehledy o platných zákonech, informace o administrativních povinnostech či ekonomice,“ popsal ředitel Fincentra Reality. V době po koronavirové krizi se zajímali o profesy makléře také živnostníci, kteří fungovali například v cestovním ruchu nebo v hotelnictví. „Registrujeme vyšší poptávku o spolupráci i od makléřů z konkurenčních společností,“ potvrdil Mašek.
Zájem o profesy navzdory regulaci
Přitom od března se zpřísnily podmínky pro začínající makléře. Ti by měli mít podle nového zákona dostatečné vzdělání, akreditovaný kurz ministerstva školství nebo dostatek zkušeností v oboru. „Nemáme žádné komplikace s provozem po novém zákonu o realitním zprostředkování. Některé zákonné povinnosti jsme splnili ještě před platností. V rámci přijímání nováčků jsme před několika lety zavedli zkoušku, jejíž nesplnění znamená rozloučení se s naší společností,“ popsal Jaromír Mašek z Fincentra Reality, kde začínajícím makléřům nabízí finanční bonusy za první aktivity nebo kvartální odměny. A zejména pak péči a pomoc od těch nejzkušenějších.
Začínající zprostředkovatelé oceňují také důraz na technologický rozvoj. Umíme díky novinkám zrychlit nutnou administrativu u každé zakázky z průměrných čtyř hodin na 20 minut,“ doplnil Mašek z Fincentra Reality.
 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Vlastní výstavbou rodinného domu lze například ve Středočeském kraji ušetřit až 30 %

Jako nejvýhodnější kraj pro stavbu domu se jeví kraj Středočeský, v němž při porovnání ceny nákupu rodinného domu na klíč a koupí pozemku s následující vlastní výstavbou lze ušetřit až 30 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Silverline Real Estate pro tři nejlidnatější kraje – Středočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.