Pátek 19. července. Svátek má Čeněk.

Trh s novými byty v Praze letos zažívá úspěšný rok. Developeři prodají nejvíce bytů od předkrizového roku 2007

08.12.2014 12:12 Tisková zpráva: EKOSPOL

„Česká ekonomika se zotavila z recese, úroky u hypoték jsou na rekordních minimech a na trhu je vysoká poptávka po bytech v takzvaných superlevných projektech. Pro prodej nových bytů to jsou doslova ideální podmínky a čísla potvrzují, že to tak lidé vnímají. Pokud se tyto okolnosti nezmění, vidíme tu prostor pro zdravý růst trhu s novými byty v Praze až o deset procent i v příštím roce,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva tuzemského developerského lídra EKOSPOL. „Rovněž si všímáme, že stále přibývá počet bytů, které si naši klienti koupí na investici. Podíl takto prodaných bytů se pohybuje okolo třiceti procent,“ dodává Korec. Generální ředitel EKOSPOLU na tento jev letos na jaře zareagoval sepsáním knihy „Co je v domě, není pro mě“, v níž nabízí své zkušenosti a rady, jak správně a bez rizika investovat do nemovitostí.

Tematicky na tuto knihu navazuje i nejnovější publikace z pera Evžena Korce „Koupě bytu pod lupou“, kterou ocení každý, kdo si chce pořídit byt či dům a nechce se stát obětí triků developerů. Kniha je k prodeji přímo v sídle EKOSPOLU, na pobočkách společnosti SIKO a v knihkupectvích po celé České republice.

EKOSPOLse během prvních devíti měsíců letošního roku vyšvihl do pozice absolutního lídra trhu podle podílu na počtu prodaných bytů v Praze. Za tímto skokem na čelo developerského pelotonu stála úspěšná prodejní ofenziva „700 bytů v 7 lokalitách“, v níž EKOSPOL nabídl byty s nejlepším poměrem ceny a kvality.Díky ní EKOSPOL v létě rovněž vytvořil inový český rekord, když za jediný měsíc prodal 250 bytů. Velké plány má společnost i do budoucna.V příštích pěti letechse EKOSPOL chystá realizovat výstavbu pěti tisíc bytů v tržní hodnotě 10 miliard korun. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *