Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Trigema navýšila meziročně obrat o polovinu, zisk o třetinu

01.02.2017 07:02 Tisková zpráva: Trigema

Koncern Trigema minulý rok podle předběžných výsledků navýšil zisk před zdaněním ze 127 na 176 milionů korun. Obrat narostl o 50 procent na 1 511 milionu korun.  K hlavním důvodům patřil zejména prodej nových bytů, provoz vědeckotechnických center a vylepšení podmínek pro návštěvníky Areálu Monínec.

Obrat koncernu Trigema činil podle předběžných ekonomických výsledků za loňský rok 1 511 milionu korun, což je o téměř 50 procent více ve srovnání s rokem 2015. O rok předtím to bylo 1 013,708 milionu korun. Zisk před zdaněním dosáhnul 176 milionů, což značí více než třetinový nárůst. EBIDTA, tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace, byl 210 milionů.

„Vloni jsme dokončili projekt SMART Byty a spustili prodej našeho prvního regionálního projektu, který se nachází v Plzni. Kromě toho jsme dali do nabídky další desítky nových bytových jednotek. Přes 50 milionů korun jsme navíc investovali do rozvoje Areálu Monínec, díky čemuž jsme se stali prvním evropským střediskem, kde se dají zasněžovat sjezdové trati v tak masivním měřítku až do plus 15 stupňů,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva koncernu Trigema.

Zhruba miliardovou investicí bylo dokončení bytového SMART, jehož součástí se za 35 milionů korun stalo také multižánrové Czech Photo Centre se sochou Davida Černého Trifot . Vedle bytů či galerie je zde restaurace, další provozovny služeb a obchody. Díky tomu se podařilo skloubit komerční i veřejný zájem a vytvořit z místa nové centrum Prahy 13.

Do oblasti CSR uplynulých dvanáct měsíců Trigemu kromě projektu Czech Photo Centre vložila dalších 1,5 milionu korun. Centru Paraple z toho věnovala na provoz 900 tisíc korun a turistické oblasti Toulava na další rozvoj 100 tisíc korun.

K dobrým ekonomickým výsledkům přispěly kromě developerských aktivit i některé stavební zakázky společnosti Trigema Building, jako bylo například zateplení pražského bytového domu Zelenohorská za 80 milionů korun či rekonstrukce některých regionálních poboček Komerční banky.

Letos se Trigema zaměří v oblasti developmentu na přípravu nových bytových projektů, které vyrostou v Praze 4, Praze 8 či Praze 12. Aktivní bude rovněž ve vybraných regionech, jako je například Brno. Plány má však také v ostatních větších městech Česka. V současnosti má koncern Trigema necelých 180 zaměstnanců.

„V případě cestovního ruchu hodláme rozšířit portfolio našich připravovaných volnočasových projektů, kde bychom rádi využili zkušeností ze zavedení technologie Snowfactory. Věříme, že se nám podaří rozjet faktickou přípravu šumavského Areálu Samoty tak, aby se co nejdříve otevřel návštěvníkům v nové podobě a s novým vybavením. Naším cílem jsou ve střednědobém výhledu rovněž investice do projektů se zaměřením na wellness a lázeňské služby,“ nastiňuje strategii koncernu Soural.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *