EUR 24.980

USD 23.061

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 2.7 %

EUR 24.980

USD 23.061

18. 06. 2021

Velký průzkum SAS: Češi se vymykají – neodpouští chyby on-line obchodům a chtějí zpět „staré nákupní časy“

 

Skutečnost, že koronavirová pandemie změnila svět a dynamicky posílila online obchod a komunikaci, je všeobecně známá. Ale až rozsáhlý průzkum společnosti SAS, lídra v analýze dat a umělé inteligenci, odhalil, jak moc se Češi liší od řady jiných národů. Ze všech sledovaných zemí jsou nejméně ochotní tolerovat chyby nebo nedostatky u svých online obchodníků a v nakupování se chtějí vrátit ke svým předpandemickým zvyklostem.

Loading



 


Češi se s tím nemažou. Už po první maximálně druhé špatné zkušenosti bez váhání nahradí svého online obchodníka jiným – uvedlo 56 % dotazovaných. To je z 12 sledovaných zemí jednoznačně nejvyšší údaj. Například v Řecku, Rumunsku nebo Jižní Africe jsou výrazně tolerantnější (přibližně 40 %). Ačkoli jsou Češi připraveni rychle přejít k jinému online obchodníkovi, během pandemie tři pětiny k žádné změně nepřistoupily. To může svědčit o vysoké kvalitě českých eshopů.
„Vzhledem k tomu, že očekávání zákazníků stále rostou a mění se, je zásadní, aby obchodníci a dodavatelé nabízeli personalizovanější služby, které jim udrží stávající zákazníky a přilákají nespokojené zákazníky od jejich konkurence. Této úrovně porozumění a agility mohou dosáhnout pouze společnosti, které využívají možnosti pokročilé analytiky. Bez ní skončí na vedlejší koleji, zatímco budou sledovat, jak jejich konkurenti sklízejí plody,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku
Další prim mají čeští zákazníci v tom, že se chtějí vrátit ke svým původním předpandemickým obchodním zvyklostem. Alespoň to tvrdí 40 % respondentů, což je opět nejvyšší hodnota ze všech zemí (v Turecku a Kataru je to jen 15 %). Pouze čtvrtina Čechů chce po koronavirové zkušenosti upřednostňovat online. A co našince láká k návratu do „starých obchodních časů“? Jsou to zejména dvě skutečnosti – možnost prohlédnout si a vyzkoušet nakupované zboží a získání zboží okamžitě bez nutnosti čekat na jeho doručení kurýrem.
Pro společnost SAS průzkum zpracovala agentura 3Gem. Spotřebitelé odpovídali přes online dotazník. Průzkumu se zúčastnilo celkem 6000 respondentů ve věku nad 18 let z České republiky, Egypta, Řecka, Maďarska, Polska, Kataru, Rumunska, Ruska, Saúdské Arábie, Jižní Afriky, Turecka a Spojených arabských emirátů.

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.05 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%

5.11%

5.05%
Historie vývoje

 

 


Související články

Ceny bytů loni vzrostly o silných sedm procent na nový rekord

Ceny všech kategorií nemovitostí v roce 2024 výrazně rostly. Na nový rekord se vyhouply byty, které v posledním loňském čtvrtletí zdražily mezikvartálně o dalších 3,4 procenta, a dokonce tak překonaly předchozí cenové maximum z třetího kvartálu 2022. Za celý loňský rok stouply ceny bytů o celých sedm procent, vyplývá z dat ČSOB Indexu bydlení.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 03. 2025

Komentář: Bytový deficit v Praze se nadále prohlubuje

Podle aktuálních dat ČSÚ bylo loni v Praze povoleno celkem 8191 bytů, z toho 6967 v bytových domech. Meziročně jde o výrazný nárůst (+ 43 %), to je však dáno nízkou srovnávací základnou roku 2023. Podstatnější ale je, že se ani loni nepodařilo prolomit 10tisícovou hranici, udávající minimální počet bytů, které hlavní město pro svůj […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

20. 02. 2025

Cena starších domů loni vzrostla nejčastěji o 10 procent

Cena starších domků dále roste. Meziroční vývoj založený na datech za 4. kvartál potvrdil jasný rostoucí trend, kdy zdražení dosahovalo nejčastěji hodnot kolem deseti procent. V některých ze zkoumaných měst sice ceny koncem roku dočasně zpomalily v růstu, v průběhu letoška však lze očekávat návrat k růstu. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 02. 2025