Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Výstavba bytů zachraňuje stavebnictví

06.08.2014 02:08 Tisková zpráva: EKOSPOL

Za celé 2. čtvrtletí 2014 stavební produkce vzrostla meziročně reálně o 4,2 procenta. V porovnání s 1. čtvrtletím 2014 byla sezónně očištěná produkce o 1,4 procenta nižší. 

„České stavebnictví se stále potácí jen pár stop nad dnem. Pouze rezidenční development je jeho jedinou životaschopnou částí. Například v Praze se prvním pololetí letošního roku prodalo 2850 bytů nových bytů, což je o pětinu více než loni. A příznivé pokračování tohoto trendu očekáváme i ve zbytku letošního roku,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva tuzemského developerského lídra, který v prvních šesti měsících letošního roku v Praze prodal nejvíce nových bytů ze všech developerů.

„Stav celého odvětví je jinak stále žalostný. Efekt mírné zimy již dávno vyprchal a propouštění ze stavebních firem pokračuje, ačkoliv nyní v létě by měly míchačky jet na plné obrátky. Pro změnu tohoto hrozivého trendu je potřeba přestat s planým filozofováním a sepisováním koncepcí, ale začít konat. Stát by měl stavebnictví co nejvíce podpořit svými investicemi, ale výrazně přehodnotit i jeho daňovou zátěž či snížit výši pojistných odvodů z mezd,“ uzavřel Evžen Korec.

Komentář Evžena Korce k červnovým statistikám ze stavebnictví


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *