EUR 25.475

USD 22.544

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.475

USD 22.544

14. 06. 2018

Wüstenrot prodloužil poplatkové prázdniny u hypoték

 

Až do 30. září nabízí Wüstenrot zdarma zpracování a poskytnutí úvěru u Hypotéky pro vlastní bydlení a Hypotéky na cokoliv. U Hypotéky Refin je navíc možné získat interní ocenění nemovitosti za sníženou cenu. 


Po dalším doporučení České národní banky, která od října letošního roku rozšíří pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu domácnosti, jsou poplatkové prázdniny u hypoték vítaným řešením pro řadu klientů Wüstenrotu. Aktuálně akce se týká všech fixací úrokové sazby, u kterých Wüstenrot promine poplatek ve výši 2 400 Kč. Ani ti, kteří si vyberou Hypotéku Refin určenou na refinancování, nepřijdou zkrátka. Pro ně má Wüstenrot připravenou zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti. Pokud nemá klient k dispozici původní ocenění svého bytu či domu, přijde jej pouze na 1 000 Kč. Standardní výše poplatku za interní ocenění bytové jednotky přitom činí 1 750 Kč, rodinný dům přijde na 2 400 Kč.
 
Klienti Wüstenrotu si mohou sjednat například Hypotéku pro vlastní bydlení ve výši 1,5 mil. Kč se sazbou od 2,34 % ročně, což je ve srovnání s konkurencí stále velmi výhodné a navíc bez poplatku za zpracování. „Jsme jedna z mála bank, která i v době letních prázdnin pokračuje v akční podpoře hypoték. Uvědomujeme si, že řada klientů si bude chtít vyřídit hypotéku ještě před tím, než vstoupí v platnost přísnější pravidla ČNB pro hodnocení jejich příjmů. A proto jim vycházíme vstříc,“ říká Marian Holub, produktový manažer hypoték Wüstenrot, a dodává: „Pro tyto klienty máme také nejlepší sazby na trhu u hypoték s LTV nad 80 %.“ Nejvyšší LTV hypoték u Wüstenrotu činí 90% (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy). Takový úvěr získá klient se sazbou od 2,64 % ročně.
 
Wüstenrot předpokládá, že zájem o hypotéky nebude ani ve třetím čtvrtletí výrazně polevovat. Naopak bude podpořen zájemci, kteří budou chtít využít stále výhodných podmínek před platností dalšího doporučením České národní banky u sjednání nových hypoték, ale i u refinancování. U Wüstenrotu lze výhodně refinancovat i dva roky před koncem fixace.
 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Na co si dát pozor, když si pořizujete družstevní byt

Uvažujete-li o pořízení bydlení, narazíte vedle nabídky bytů v osobním vlastnictví i na nabídku těch družstevních. V inzerátech bývá u družstevních bytů někdy poznámka, že je možný brzký převod do osobního vlastnictví. To však často nebývá pravda. Počítejte proto s tím, že byt zůstane ve vlastnictví družstva, a seznamte se s tím, co to obnáší.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 11. 2021

Nova zelená úsporám startuje

Vybíráte hypotéku? Nekoukejte jen na úrokovou sazbu

Rozhodujete-li se u jaké banky si zřídíte hypoteční úvěr, nehleďte jen na úrokovou sazbu. Důležité je plno dalších aspektů, jako například délka fixace, podmínka sjednání pojištění nebo zasílání výplaty na účet u dané banky. Zvážit je třeba všechno.

Text: František Veselý

05. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.