Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Zájem o práci v realitách neklesá

12.07.2012 11:07 Tisková zpráva: RE/MAX Czech Republic – Welcome Home s.r.o.

Situace na pracovním trhu je stále velmi nejistá. I z toho důvodu přibývá nových podnikatelů pracujících samostatně na IČO. Podle ministerstva průmyslu a obchodu podniká nebo se chystá podnikat téměř každý pátý Čech. „ Evidujeme o 30% vyšší zájem o pozici realitního makléře. I přes to, že polovinu uchazečů rovnou odmítneme pro nedostatečné předpoklady, se naše síť za poslední půl rok rozrostla o 220 nových makléřů,“ popisuje Němeček.

Třetina makléřů do půl roku skončí

Hlavním důvodem ukončení bývá nedostatečná podpora a vzdělání ze strany realitní kanceláře. „Je potřeba velmi pečlivě vybírat společnost, která poskytne zázemí dodatečné vzdělání ale také systém garance kvality služeb pro své klienty,“ podotýká Hanuš Němeček. Dalším častým důvodem ukončení činnosti bývá, že příjem nepřijde s prvním měsícem podnikání. „Schopní makléři začnou vydělávat okolo třetího měsíce činnosti. Na druhou stranu tímto způsobem se mohou lidé dostat k výdělku, na který by jako zaměstnanci nikdy nedosáhli,“ vysvětluje Němeček. Důležité také je, jak vysokou část odměny makléř z obchodu získává. Například u RE/MAX získá makléř 80% z obchodu, což je na trhu ojedinělé.

Zájem o nemovitosti neklesá, mění se struktura poptávky

Zvýšený zájem o práci v realitách není úplně náhodný. Zatímco loňský rok byl pro prodeje nemovitostí výborný i kvůli obavám ze zvýšení DPH, v letošním roce se obecně očekával pokles prodejů. „Obávaný pokles se ale nedostavil. Po první polovině roku jsou naše výsledky podobné jako v loňském roce. Za celý rok pak očekáváme celkový růst obratu a to navzdory negativním očekáváním trhu,“ říká Hanuš Němeček. Jedinou zásadní změnou na trhu je tak změna ve struktuře poptávky. Nejmenší zájem je v tuto chvíli o byty o velikosti 4+1 a více, s rozlohou přesahující 100 metrů. „Nejsložitější je pak prodat družstevní byt,“ potvrzuje Němeček. Naproti tomu nejlépe se prodávají menší byty (velikostí 2+kk o velikosti okolo 65m) v širším centru a s dobrou dopravní obslužností.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.