Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Zvýšení daně mobilizuje prodávající i kupující k okamžitému jednání

07.11.2012 02:11 Tisková zpráva: M&M reality

Ať už se jedná o prodávajícího či kupujícího, pro obě strany je v současné době výhodnější uskutečnit transakci ještě před změnou zákona o dani z převodu nemovitosti. Stále totiž není jisté, jak bude upravený zákon vypadat. Zvýšení daně z 3% na 4% je téměř jisté. Co ale jisté není, kdo daň zaplatí. Nyní je to prodávající. Nová úprava může ale všechno změnit. Ve hře je i varianta úhrady celé daňové částky z peněženky kupce. Bez ohledu na výsledek, o kterém rozhodne vláda, je pro obě strany výhodnější zrealizovat obchod ještě dříve, než vejde v platnost nová úprava zákona o dani z převodu nemovitosti.

V současné době evidujeme rekordní meziměsíční nárůst prodejů nemovitostí. Vzrůstající tendence je nepochybně zapříčiněna blížícím se jednáním o nové podobě zákona o dani z převodu nemovitosti,“ vysvětluje Miroslav Jonáš, obchodní ředitel a předseda představenstva M&M reality a dodává: „Oproti první polovině letošního roku, kdy jsme se pohybovali v průměru na 970 uskutečněných obchodech měsíčně, nyní dosahuje měsíční průměr k neuvěřitelným 1 400 transakcím. Absolutního firemního rekordu jsme dosáhli v říjnu, kdy jsme na provizích přijali skoro 49 milionů korun bez DPH. “

Silný měsíc bude podle odborníků i listopad. Kombinace blížící se daňové pasti a extrémně výhodných úroků hypoték, které jsou dnes na svém historickém minimu, je ideální pro prodej i nákup nemovitostí. Vysoká poptávka a nespočet nabídek, které lze nalézt na stránkách realitních kanceláří, jsou jasným ukazatelem momentální tržní situace.

Kupující u nás mohou vybírat z více než 28 000 inzerátů zveřejněných na našich webových stránkách. V poslední době pozorujeme nárůst návštěvnosti našeho webu každým dnem, na konci října činil denní průměr 16 tisíc unikátních návštěvníků, “ konstatuje Pavel Zámečník z pražské kanceláře M&M reality. Zájem je přitom jak o rodinné domy, tak i menší byty v lokalitách po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.