EUR 24.595

USD 23.074

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 14.2 %

EUR 24.595

USD 23.074

Text: Petr Zámečník

04. 12. 2017

0 komentářů

Čerpejte z výhod stavebního spoření

 

Na trhu existuje celá řada spořicích produktů, které lze využít ke zhodnocení svých finančních prostředků. Většina Čechů se přiklání k těm, ke kterým mají důvěru a v nichž nacházejí jistotu zhodnocení, a právě proto má největší oblibu stavební spoření. Zkuste stavebko i vy a založte si ho třeba u stavební spořitelny Wüstenrot. 


Stavební spoření patří mezi nejčastěji využívané nástroje, jak zhodnotit vkládané prostředky. „Představuje totiž bezpečnou formu s jistým výnosem a státním příspěvkem 2000 Kč při dodržení tzv. vázací lhůty,“ upřesňuje Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů stavební spořitelny Wüstenrot, a dodává: „Pokud porovnáme současné průměrné zhodnocení spořicích účtů, termínovaných vkladů a stavebního spoření, vyjde nám, že právě tzv. stavebko představuje nejjistější formu, co se spoření týče.“ Uzavřete-li stavební spoření se stavební spořitelnou Wüstenrot, získáte kromě státní podpory i průměrné roční zhodnocení až 3,95 %.

Nejen na rekonstrukci, ale také na vzdělání

V případě, že chcete stavební spoření založit dětem, je vhodné učinit tak již při jejich narození. Vázací doba stavebka je totiž šest let a téměř ideálně se kryje s potřebou rostoucích potomků. Po šesti letech budete mít naspořeno na úpravu dětského pokojíku pro potřeby školáka, po dalších šesti letech pak můžete mít naspořeno na úpravy bydlení pro studenta nebo na jeho studium. „Úvěr ze stavebního spoření na financování studia sice využít nejde, na druhou stranu je možné studium financovat z prostředků naspořených na účtu stavebního spoření. Použití financí na účtu na rozdíl od úvěrů není účelově vázáno,“ upřesňuje Klos.

Vánoční dárek 2017: peníze v obálce, ale i stavební spoření

Podle aktuálního průzkumu Wüstenrotu mohou letos Češi pod stromečkem očekávat s největší pravděpodobností peníze v obálce. Ty přinese Ježíšek každému druhému Čechovi. K Vánocům chce hotovost věnovat 52 % mužů a 44 % žen. Stavební spoření si pak pod stromečkem umí představit 25 % respondentů. „Zájem o stavební spoření je dán dobrým poměrem výnosu a rizika, kdy z tohoto hlediska patří stále k nejvýhodnějším finančním produktům na trhu. V průzkumu to potvrdilo 44 % respondentů,“ uzavírá Klos.
Stavební spoření od Wüstenrotu si můžete jednoduše on-line uzavřít zde.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.33 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%
Historie vývoje


Související články

Propad poskytnutých hypoték v dubnu citelně zesílil

Hypoteční trh v dubnu výrazně zpomalil. Objem poskytnutých hypoték oproti březnu propadl podle České bankovní asociace (ČBA) zhruba o 40 %, a to jak z pohledu objemu, tak počtu poskytnutých hypoték. Banky a stavební spořitelny poskytly domácnostem hypotéky v celkovém objemu 17,5 mld. Kč, zatímco v březnu činil objem přes 30 mld. Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Nejedna otázka kolem stavebního spoření – 2. část

Jedině pro rok 2022 jedna z bank zdvojnásobuje úrokovou sazbu z vkladů na stavebním spoření. Namísto 1, 5 % klient první rok šestiletého spoření dostane 3 %. Úrokové sazby se pohybují kolem 1% úrovně. Stavební spořitelny v reklamě rády uvádějí celkový výnos, který zahrnuje i státní podporu. Aktuálně také mizí 1% poplatky za založení stavebního spoření.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

24. 02. 2022

Stavební spoření a zádrhel v podobě inflace

Chcete spořit? Máme řešení. Potřebujete úvěr k řešení bytových potřeb? Není problém. Pro úvěrově bonitní zařídíme. Stavební spoření, často označované jako „stavebko“ se stalo oblíbeným produktem, nejen na poli spoření. Bezpečné spoření? Ano, i to tento bankovní produkt z pohledu zákonného pojištění vkladů umožňuje. O reálných výnosech šestiletého spoření ovšem v realitě rozhoduje budoucí inflace.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

21. 02. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.