Pondělí 21. října. Svátek má Brigita.

Čerpejte z výhod stavebního spoření

Prasátko - spoření - ruka - mince - peníze - stavební spoření

Na trhu existuje celá řada spořicích produktů, které lze využít ke zhodnocení svých finančních prostředků. Většina Čechů se přiklání k těm, ke kterým mají důvěru a v nichž nacházejí jistotu zhodnocení, a právě proto má největší oblibu stavební spoření. Zkuste stavebko i vy a založte si ho třeba u stavební spořitelny Wüstenrot.

Stavební spoření patří mezi nejčastěji využívané nástroje, jak zhodnotit vkládané prostředky. „Představuje totiž bezpečnou formu s jistým výnosem a státním příspěvkem 2000 Kč při dodržení tzv. vázací lhůty,“ upřesňuje Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů stavební spořitelny Wüstenrot, a dodává: „Pokud porovnáme současné průměrné zhodnocení spořicích účtů, termínovaných vkladů a stavebního spoření, vyjde nám, že právě tzv. stavebko představuje nejjistější formu, co se spoření týče.“ Uzavřete-li stavební spoření se stavební spořitelnou Wüstenrot, získáte kromě státní podpory i průměrné roční zhodnocení až 3,95 %.

Nejen na rekonstrukci, ale také na vzdělání

V případě, že chcete stavební spoření založit dětem, je vhodné učinit tak již při jejich narození. Vázací doba stavebka je totiž šest let a téměř ideálně se kryje s potřebou rostoucích potomků. Po šesti letech budete mít naspořeno na úpravu dětského pokojíku pro potřeby školáka, po dalších šesti letech pak můžete mít naspořeno na úpravy bydlení pro studenta nebo na jeho studium. „Úvěr ze stavebního spoření na financování studia sice využít nejde, na druhou stranu je možné studium financovat z prostředků naspořených na účtu stavebního spoření. Použití financí na účtu na rozdíl od úvěrů není účelově vázáno,“ upřesňuje Klos.

Vánoční dárek 2017: peníze v obálce, ale i stavební spoření

Podle aktuálního průzkumu Wüstenrotu mohou letos Češi pod stromečkem očekávat s největší pravděpodobností peníze v obálce. Ty přinese Ježíšek každému druhému Čechovi. K Vánocům chce hotovost věnovat 52 % mužů a 44 % žen. Stavební spoření si pak pod stromečkem umí představit 25 % respondentů. „Zájem o stavební spoření je dán dobrým poměrem výnosu a rizika, kdy z tohoto hlediska patří stále k nejvýhodnějším finančním produktům na trhu. V průzkumu to potvrdilo 44 % respondentů,“ uzavírá Klos.

Stavební spoření od Wüstenrotu si můžete jednoduše on-line uzavřít zde.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *