EUR 23.550

USD 21.633

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.550

USD 21.633

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: s

20. 12. 2022

0 komentářů

Home staging – jak rychle a efektivně prodat nemovitost

 

První dojem je důležitý nejen při setkání s lidmi, ale také při hledání nového domova. Dnes už realitním trhem rezonují nejen profesionální fotografie nabízených domů či bytů, ale také takzvaný home staging. Jde o určitou kombinaci interiérového designu a marketingu, jehož cílem je nejen udělat dobrý první dojem na potenciální kupce, ale také pomoci zájemcům lépe si představit daný prostor zabydlený a v neposlední řadě urychlit prodej nemovitosti a zvýšit cenu, za kterou se ve finále prodá.

Loading 

Home staging je relativně nová služba na realitním trhu, která ovšem rychle nabývá na popularitě. Její podstatou je připravit dům či byt určený k prodeji k profesionální prezentaci na realitním trhu. Jde tudíž zjednodušeně řečeno o určitý druh interiérového designu spojeného s marketingem.

„Home staging připraví nemovitost tak, aby zájemci měli možnost si při prohlídce představit, jak by v daném prostoru mohli žít právě oni. Cílem je dosáhnout toho, aby dům či byt působil co nejatraktivněji pro co největší počet možných zájemců, což může zrychlit prodej a zvýšit cenu, za kterou se nemovitost nakonec prodá,“ říká Lumír Kunz, jednatel společnosti FérMakléři.cz.

Home staging by měl zdůraznit přednosti daného domu či bytu, aby byl pro potenciální kupce lákavější. Především by měl ale připravit nemovitost tak, aby byl její prodej pro současného majitele finančně co možná nejvýnosnější.

Home staging naživo i virtuálně

Home staging běžně zahrnuje například novou výmalbu interiéru, vybavení vhodným nábytkem, který prostor ideálně podtrhne (přičemž může jít o opětovné použití původního nábytku, nebo o nábytek zapůjčený speciálně pro tento účel), doplnění o vhodné osvětlení a bytové dekorace, pokojové rostliny a podobně.

Další možností je poté využít takzvaného 3D home stagingu, kdy se principy procesu uplatní pouze ve virtuální vizualizaci. „Výhodou je úspora nákladů za úpravy nemovitosti či pořízení nábytku a dekorací. Nevýhodou pak samozřejmě to, že potenciální zájemci nemohou do takto upraveného prostoru vstoupit na živo,“ komentuje Lumír Kunz.

REKLAMA

Výrazně rychlejší prodej s až 20% nárůstem ceny

Benefity vyplývající z home stagingu dokládají i data a statistiky. Dle americké National Association of Realtors (NAR) uvedlo 41 % makléřů zastupujících kupce, že home staging zvýšil zájem jejich klientů přijít na prohlídku nemovitosti. Celých 93 % realitních makléřů se poté shodlo, že nemovitosti upravené home stagingem jejich klienti hodnotí pozitivněji než nemovitosti neupravené. Více než polovina makléřů zastupujících prodávající také u nemovitostí upravených home stagingem zaznamenala rychlejší prodej, u 31 % dokonce šlo o významné zrychlení.

Podle společnosti Professional Staging jsou takto upravené nemovitosti před prodejem inzerované o 73 % kratší dobu než nemovitosti, které home stagingem neprošly. A dle průzkumu International Association of Home Staging Professionals může home staging navýšit cenu, za jakou se nemovitost prodá, až o 20 %.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Trend nájemního bydlení posiluje. Směřuje do něj stále více investic

V tuzemsku jsou stále častější developerské projekty určené k nájemního bydlení. V ekonomicky vyspělých zemích se jedná o zcela běžný trend. Když se podíváme za hranice, tak například v Rakousku využívá nájemní bydlení téměř každá druhá rodina. Ve velkých německých městech jde o téměř tři čtvrtiny lidí. Nabídka meziročně vzrostla i v Česku a bude […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

31. 03. 2023

Stát by si měl rušení podpory stavebního spoření ještě velmi dobře rozmyslet

Státní podpora stavebního spoření činila loni 4,2 miliardy korun. K tomu stát na příspěvcích na bydlení utratil dalších 8 miliard korun. Je přitom jisté, že domácnosti nyní ohrožuje energetická chudoba víc než kdy v minulosti – žádostí o státní příspěvek na bydlení tak v budoucnu bude pravděpodobně přibývat a náklady pro stát významně porostou. Přitom je to právě stavební […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 03. 2023

Češi odkládají nákup vlastního bydlení

Tři čtvrtiny Čechů zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) přemýšlí kvůli vysokým cenám nemovitostí o přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici. Čtyři z pěti respondentů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *