EUR 23.725

USD 21.694

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.725

USD 21.694

Novinky na hypotečním trhu: Omezení hypoték a Štědrá hypotéka

 


 

Česká spořitelna pojala slevy a bonusy velice zajímavě. Přináší je formou adventního kalendáře, kdy od 1. do 24. prosince se každý den na internetových stránkách stedrahypoteka.cz objeví nějaká hypoteční akce. Banka láká například na garantované sazby, odhad nemovitosti zdarma, nebo doplňkové služby k hypotéce zdarma. Až si vyloupnete z adventního hypotečního kalendáře bonus, který se vám bude hodit, můžete ho uplatnit. Vybírejte ale pečlivě, každý má nárok jen na jednu „čokoládu“ z kalendáře.

S uplatněním slevy můžete ale chvilku počkat. Akce platí pro všechny nové či refinancované hypotéky z jiných bank sjednané do 31. ledna 2015

Výhodné nabídky pro naše klienty představujeme průběžně celý rok. Za unikátní prodej hypoték na Facebooku, který jsme pro velký zájem klientů v průběhu roku ještě jednou opakovali, jsme dokonce získali ocenění Nejlepší využití digitálních médií v soutěži FLEMA Media Awards,“ řekla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny. „Tentokrát jsme se rozhodli spojit moderní technologie s tradicí. Náš adventní kalendář není papírový, ale elektronický a místo sladké odměny skrývá neméně lákavé benefity k Hypotéce České spořitelny,“ doplnila Veronika Jančová.

Wüstenrot naděluje Vánoční hypotéku

Wüstenrot hypoteční banka od 27. listopadu do 31. prosince 2014 snížila tříleté a pětileté úrokové sazby hypoték na bydlení a refinancování o 0,15 procentního bodu. Nejnižší tzv. EXTRA úroková sazba Hypotéky Wüstenrot na bydlení začíná na 1,74 % p. a., zájemcům o refinancování nabízí banka Hypotéku Refin s úrokovou sazbou od 1,64 % ročně.

Klienti, kteří nemohou standardním způsobem doložit své příjmy, mohou využít Hypotéku bez příjmu za garantovanou tříletou sazbu 4,04 % p. a. Výhodou této hypotéky je skutečnost, že klient bance prokazuje svou platební schopnost pouze čestným prohlášením, že je schopen dostát svým finančním závazkům a potvrzením o bezdlužnosti od finančního úřadu a ČSSZ,“ uvedla Helena Dušková, tisková mluvčí Wüstenrot.

REKLAMA

ČNB se chystá na omezení 100% hypoték

O tom, že Česká národní banka plánuje omezení 100% hypoték, jsme už psali. Jenže, jaký to tedy bude mít vliv na hypoteční trh?

„Fakticky také se trhu nemožnost 100% hypotečních úvěrů také moc nedotkne, neboť procento poskytnutých úvěru je relativně malé. 100% hypoteční úvěr nenabízí ani všechny banky. Pokud by zásah byl výraznější, například 70 – 80% tam je již velké množství klientů a trh by toto zasáhlo významněji,“ řekl specialista na hypotéky Zbyněk Prim.

Podle Prima bylo už omezení LTV několikrát zmiňováno hlavně v Evropě a v některých státech například ve Švédsku toto omezení funguje. Jde hlavně o vytvoření „polštáře“ pro banky, aby neměli v případě poklesu cen nemovitostí větší úvěr než je zástava nemovitosti.

Klienti ale nebudou muset zoufat. Jedna z možností, jak financovat nemovitost bez vlastních prostředků například dofinancování zbylé části ze stavebního spoření. Kdy na trhu je dnes možné relativně komfortně získat bez zástavy nemovitosti částka v rozmezí 500 – 800 tisíc korun.   

Hodně ovlivní nemožnost 100%t hypotečních úvěrů spíše níže či méně příjmovou skupinu. U které je ale skoro diskutabilní, aby si půjčovala na 100% z výše nemovitosti bez jakýchkoliv rezerv. Tedy můžeme to chápat i jako ochranu nižší příjmové skupiny před pádem do dluhové pasti. Také bude zajímavé sledovat, jak vzroste případně nájemní bydlení, kdy daná skupina bude muset řešit bydlení, tehdy, když jim banka nepůjčí dostatek peněz,“ uzavírá Prim.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Analýza: Ceny klesají u domů výrazněji než u bytů

Realitní trh pokračuje ve fázi poklesu. Jeho tempo se oproti začátku podzimu minulého roku zpomalilo, i tak se však ceny nemovitostí vracejí v čase. To, co domy a byty na hodnotě získaly v minulém roce, je nyní pryč. Nadále se propadají především ceny starších nemovitostí v nepříliš atraktivních lokalitách, zásadní roli hraje kromě dopravní dostupnosti také technický stav […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023

Byt lze koupit levněji než před rokem, vyjma Olomouce

Byt si lze koupit levněji než loni. Vadou zůstávají drahé hypotéky. Cena za metr čtvereční klesla v Brně zhruba o 6 tisíc korun. V Plzni a v Ostravě o více než 3 tisíce korun. Ceny bytů si udržely hodnotu akorát v Praze a v Olomouci, kde dokonce meziročně mírně vzrostly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 01. 2023

Hypoteční byznys loni propadl o dvě třetiny

Tučné hypoteční roky jsou dávno pryč. Banky se musí vypořádávat s prudkým poklesem nových obchodů. Meziroční propad v produkci hypoték v roce 2022 dosáhl 64 %, vyplývá to z aktuálních dat ČBA Hypomonitoru. V konstelaci vysokých úrokových sazeb a cen nemovitostí nelze výraznější oživení na hypotečním trhu očekávat.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

17. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *