EUR 25.360

USD 23.427

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.360

USD 23.427

Realitní kanceláře? Samá špatná zkušenost…

 


 

Češi realitní kanceláře využívají méně než v zahraničí. Zatímco v západní Evropě projde přibližně 70 % realitních transakcí realitní kanceláří, v České republice jich je podle průzkumu společnosti MindBridge Consulting pro RE/MAX jen 52 %. A není divu. Podle „Analýzy současné situace v oblasti podnikání realitních kanceláří a návrhu variant řešení“ Ministerstva pro místní rozvoj na každých 50 negativních zkušeností klientů připadá 1 zkušenost pozitivní.

Podnikání realitních makléřů a realitních kanceláří není žádným způsobem regulováno. Pro vstup do odvětví stačí bezúhonnost a živnostenský list s volnou živností. Výsledkem je množství „realitních makléřů“, jejichž znalosti realitního trhu jsou tristní. Na jejich chyby pak doplácí klienti. Nemluvě o podvodnících, na které lze také natrefit. Přeci jen… v realitách se točí velké peníze, mnohdy celoživotní úspory rodiny.

Jednou z častých stížností klientů realitních kanceláří je nevyplacení uložených  prostředků. Jakmile se peníze dostanou na účet realitní kanceláře nebo makléře, může být problém je získat.

 • „Makléřka […] po přepsání prodávaného bytu na katastru mi odmítá vyplatit peníze z depozitáře, které tam jako hotovost vložil kupující. V době, kdy mělo přejít k předání bytu a tudíž i peněz, odjela na 2 týdny na dovolenou, poté pak delší dobu tvrdila, že peníze poslala […] si vymyslela další variantu, že účetní poslala peníze na jiný účet. […] Nyní se nechávají zapírat, tvrdí, že mají vybité mobily anebo si je nechají raději vypnuté.“
 • „Podepsali jsme rezervační smlouvu na byt, poslali zálohu a od té doby se vůbec nic nestalo. Pan K. nebere telefony, nejedná, na dopisy ani maily nikdo nereaguje. O vrácení zálohy si asi můžeme nechat zdát, byt nám rozhodně nezařídí.“

Přijít o peníze lze i jiným způsobem. Hovoří o tom další zkušenost s realitní kanceláří nabízející k prodeji družstevní byt s anuitou.

 • „Byt byl inzerován s anuitou 400 000 Kč. Ve smlouvě byla anuita uvedena cca 400 000 Kč. […] bylo sděleno, že anuita může být nižší, nikoliv vyšší, z toho důvodu cca ve smlouvě. Po předání bytu nám ovšem družstvo sdělilo, že anuita je 560 000 Kč.“

Na případu bylo ještě zvláštní, že před převodem bytu se družstva nikdo z realitní kanceláře neptal na výši anuity. A pochopitelně se na to, co bylo sděleno ústně, již neohlíželo. Vždyť ve smlouvě je jasně uvedeno „cca 400 000 Kč“.

REKLAMA

Časté jsou ale stížnosti i na „pouhou“ nekompetenci realitních makléřů.

 • „Setkal jsem se s nimi naštěstí pouze jako kupující, konkrétně s makléřkou I.Ž. Tato paní bohužel v souvislosti s nabízenou nemovitostí znala pouze výměry pokojů, na všechny ostatní otázky odpovídala, že neví.“
 • „Spousta realitních makléřů nemá základní gramotnost, která je k prodeji nemovitosti potřeba, a vůbec jim potom nedochází souvislosti. […] Při hledání nemovitosti, popř. pozemku jsem se s tím setkala, krom jedné výjimky, u všech.“
 • [Realitní makléřka] nebyla vůbec připravena na prohlídku bytu a tak tam jen tak stála a já získala veškeré informace od majitelky bytu. Poté jsem se rozhodla, že si byt pronajmu a tato dáma hned, že musím zaplatit provizi pro realitní kancelář.“

Důvod nekompetentnosti mnoha realitních makléřů popisuje další zkušenost.

 • „Z vlastní zkušenosti vím, že není výjimkou makléře jeden den proškolit a druhý den ho vyslat do terénu jednat s lidmi a se statisícovými částkami… To je smutné.“

Realitní kancelář, nebo bez realitky?

Češi se realitním kancelářím spíše vyhýbají. Důvodem je příliš mnoho realitních makléřů bez zkušeností a bez odpovídající kvalifikace. Při prodeji či pronájmu, ale i při koupi bytu či domu však může být kvalitní realitní makléř nemalým přínosem.

Většina domácností v České republice kupuje či prodává nemovitost jednou či dvakrát za život, navíc zpravidla s velkým časovým odstupem, v jehož průběhu se mnohdy obrátí právní prostředí naruby. Mít při ruce člověka, který se v aktuálních pravidlech vyzná a navíc ví, jak nemovitost při prodeji připravit a inzerovat nebo na co má dávat kupující obzvlášť pozor, může ušetřit či vydělat stovky tisíc korun.

REKLAMA

Tip: Jak vybrat dobrého realitního makléře?

Citace názorů klientů realitních kanceláří byly převzaty z „Analýzy současné situace v oblasti podnikání realitních kanceláří a návrhu variant řešení“ Ministerstva pro místní rozvoj.

Loading

Vstoupit do diskuze 107 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

whistleblowing: realitní kanceláře

Ochrana oznamovatelů v realitních kancelářích: Jaká jsou specifika?

Od 1. srpna musí mít povinné subjekty implementován interní oznamovací systém podle zákona o ochraně oznamovatelů. Tato povinnost platí mimo jiné pro účetní nebo realitní kanceláře, kteří však museli mít oznamovací systém v rámci systému vnitřních zásad zavedený již dříve. Jaká jsou specifika ochrany oznamovatelů u těchto zaměstnavatelů?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

17. 08. 2023

byty - dům - novostavba

Ceny nových bytů se blíží hranici 150 tisíc za m2

Prodeje nových v Praze bytů klesly v prvním čtvrtletí meziročně o polovinu. Nabídka se sice mezičtvrtletně mírně rozšířila, růst cen přesto pokračuje. Ceny nových bytů atakují hranici 150 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společností Trigema, Skanska a Central Group.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

28. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Lukas

  20 srpna, 2014

  Tento problém má dvě polohy, jsem v kontaktu s mnoha slušnými a velmi profesionálními makléři a všichni mají zkušenost s tím, že od samého začátku se na ně klienti dívají jako na podvodníky, odmítají jim zaplatit za odvedenou práci v průběhu obchodu se kupující s prodávajícím domlouvají za zády makléře na postupech které je vystavují rizikům, jako např předání nemovitosti ještě před přepisem na katastru apod. Makléř ve snaze řešit takovéto nestandardní požadavky se nezavděčí ani jedné straně a pak je mu spíláno. Celý problém vidím v tom, že makléř v ČR je většinou sám, mezi dvěma stranami s rozdílnými zájmy kupující/prodá­vající. je tak velmi těžké pro klienty, aby vnímali, že hájí jejich zájmy.

  Odpovědět

 • pf

  20 srpna, 2014

  Kupoval jsem dům. Setkal jsem se asi s 20ti makléři. Tak 15 z nich nedokázalo odpovědět na základní otázky, jako je podlahová plocha, typ zdiva, náklady na vytápění. Asi desítka z nich záměrně lhala a snažila se zakrýt zjevné vady. Jedna makléřka mi dokonce zakazovala fotit a vstupovat do některých místností. Seriózně vypadali 2, ale ti měli nastavené smlouvy tak naprosto nevýhodně pro mně a výhodně pro ně, že to prostě nešlo akceptovat (změny ve smlouvě odmítli). Nakonec jsem koupil od majitele a vše proběhlo naprosto rychle a bez problémů nehledě na to, že jsem ušetřil víc než 200tis na provizi.

  Odpovědět

 • NN

  14 prosince, 2014

  Přidávám mou špatnou zkušenost s Dumrealit, konkrétně s paní Ivetou Vachníkovou a jejím neprofesionálním jednáním. Souběžně jedná s více vážnými zájemci o byt, ač již máte objadnaného a zaplaceného odhadce pro bankovní hypoteční úvěr, v bytě již byl (opět vámi zaplacený) technik, který vypracovává posudek o stavu bytu a ladíte detaily rezervační smlouvy s (taktéž ne zdarma pracujícím) právníkem. A jste s ní dohodnutá na posunutí termínu podpisu smlouvy právě z důvodu oficiálního odhadu ceny bytu bankou.
  Může se vám pak stát, že namísto očekávaního podpisu rezervační smlouvy vám paní Vachníková po několika dnech zavolá s informací, že dohoda již neplatí a že byla rezervace podepsána s někým jiným, Práce minimálně pěti lidí, kterou je potřeba také zaplatit, byla naprosto zbytečná a můžete začít celé hledání znova.
  Taková je cena za to, že nechcete okamžitě slepě podepsat rezervační smlouvu a ideálně ještě na místě v hotovosti předat rezervační poplatek ve výši několika desítek tisíc korun.

  Odpovědět

 • Iveta Vachníková

  10 dubna, 2015

  Vážená paní,

  rezervační smlouva je od toho, aby se takto rezervovala nemovitost, kterou chcete koupit a ta se pak dále již nenabízela. K tomu však ani od Vás ani od Vaší klientky nedošlo a to ani po týdnu, kdy jste to každý den slibovala. Důvodem je, že jste si nebyla jistá, že Vaše klientka projde s úvěrem u banky a proto jste ji nechtěla vystavovat riziku, že jí propadne rezervace. Naprosto chápu, ale já nemohu majitelům nemovitost blokovat a odepřít prohlídku dalším zájemcům jen proto, že možná Vaše klientka projde a možná nemovitost koupí. Možná taky ne, a co bych pak dle Vás měla majitelům říci? Promiňte, ale nedělala jsem svou práci, na kterou jste si mě najali?
  A to, že se našel zájemce, který druhý den po prohlídce podepsal rezervaci a do týdne kupní smlouvy, je riziko, do kterého jste svou klientku postavila Vy osobně a vědomě. Takže prosím, nesvalujte svoji chybu na druhé.

  Odpovědět

 • Tomáš M.

  11 března, 2015

  Dobrý den

  Přidávám se s hodnocením kanceláře Dumrealit, kde mám bohužel úplně stejnou zkušenost, mně se to stalo s panem Kozákem. Klidně podepíší rezervační smlouvu s někým jiným, přestože s Vámi jsou na pevno dohodnuti, takže se jim prosím vyhněte.

  Odpovědět

 • Ales

  15 května, 2015

  Moje zkusenost je perfektni nestezuji si. mel jsem realitni kancelar na doporuceni a jsem spokojeny.

  Odpovědět

 • Janicka

  11 června, 2015

  A s jakou realitkou mas zkusenost dekuji :)

  Odpovědět

 • Ales

  18 října, 2015

  donnareality. fakt je to zkusenost pozitivni !.)

  Odpovědět

 • Sandra

  30 března, 2016

  pozitivni je jejich velice vstricne a mile chovani a super sluzby.

  Odpovědět

 • Tomas

  26 července, 2016

  Plus dobre ceny, zadne lzi a nepravdive inzeraty a jsi na spicce :)

  Odpovědět

 • Tomas

  27 července, 2016

  tak to lepsi nenajdes .)

  Odpovědět

 • Petr

  28 února, 2016

  pozitivni s touhle realitkou maji snad vsechny lidi, je to pecka realitni kancelar ktera se ke svym zakaznikum chova a vazi si jich

  Odpovědět

 • Polak

  31 ledna, 2016

  ano ano http://www.donnareality.cz je pecka urcite ti ji doporucim !

  Odpovědět

 • Domino

  31 března, 2016

  Jeste aby ne. http://www.donnareality.cz je kvalita a kvalitni chovani ke klientovi.

  Odpovědět

 • ANicka

  28 listopadu, 2015

  Koukni http://www.donnareality.cz myslis tuhle ze ? :)

  Odpovědět

 • Diana

  31 března, 2016

  Nejspis ano donna jina neni.. :)

  Odpovědět

 • Lenka

  26 července, 2016

  Pres donnu jsem pronajimala byt a ted i prodala a nemuzu si na nic stezovat vsichni mili usmevavi a zadne problemy s papirovanim ani poplatky. takze za me jednicka a palec nahoru.

  Odpovědět

 • Anicka

  16 června, 2016

  Tak díky moc, začala jsem spolupracovat a pronajimat byt a jsem velice spokojena az moc, netusila jsem ze jsou takovi lide v dnesni dobe jeste.. .)

  Odpovědět

 • Alesek

  26 prosince, 2015

  Presne tahle, zadne okradani, zadni falesni lide nic. fakt vam ji mohu doporucit

  Odpovědět

 • rene

  27 ledna, 2016

  Zkus se podivat na http://www.realspektrum.cz

  Odpovědět

 • Lenka

  29 ledna, 2016

  Jakmile se podivas na jejich webovky urcite si s nimi neco zacnes 😀 me tuhle realitku doporucila kamaradka a hned jsem musela pres ne pronajmout byt protoze me velice zaujmula :)

  Odpovědět

 • Ales

  15 června, 2015

  http://www.donnareality.cz se podivej :) urctie budes spokojena my s manzelkou byli velice

  Odpovědět

 • Roman

  29 ledna, 2016

  Ja uz jsem, koupil jsem u nich byt u prahy a je to pecka. s manzelkou jsme velice spokojeni.

  Odpovědět

 • Anicka

  17 listopadu, 2015

  ANo, donnareality je super realitka jsme s ni vsichni spokojeni doma a budeme vzdy realizovat nase plany pres ni.

  Odpovědět

 • Janicka

  17 června, 2015

  To dekuji uz dlouho hledam a hledam a nic. tak teda moc diky pak reknu jak to dopadlo :)

  Odpovědět

 • Renata

  25 listopadu, 2015

  Ja jsem dlouhodobe s www.donnare­ality.cz realitkou spokojena, vzdy kdyz chci pronajmout prodat koupit a je to pecka.

  Odpovědět

 • Roman

  23 února, 2016

  Me vzdy se vsim taky pomohli, kdykoliv co potrebuju tak se obratim na ne :)

  Odpovědět

 • Petra

  29 ledna, 2016

  Chvalim za tento komentar, mas pravdu my jejich vstricne chovani k zakaznikovi take zazili a doporucujeme s pritelem :)

  Odpovědět

 • Roman

  30 ledna, 2016

  Protoze uz maji nejake zkusenosti a vi jak se maji chovat. takhle by se mel chovat kazdy

  Odpovědět

 • Janicka

  24 února, 2016

  ja mela jednu spatnou zkusenost s realitkou, vic rikat nebudu, pote mi moje kamaradka doporucila donnareality a pronajala jsem pres ne byt a jsem velice spokojena, nikdy na ni nedam dopustit :)

  Odpovědět

 • Renata

  28 února, 2016

  spatnych zkusenosti ma kazdy dost, jde o to co vyberes za kvalitu, nedej na realitku ktera se divne chova od zacatku, spatne psane smlouvy atd.

  Odpovědět

 • Jozin

  9 července, 2015

  Chlapi a devcata prosim, nejakou realitni kancelar kolem prahy a okoli hledame s manzelkou byt a vyuziju kdyz je tady toto tema dekuji moc ! :)

  Odpovědět

 • Jestrab

  13 července, 2015

  Urcite http://www.donnareality.cz nevahej a pis :)

  Odpovědět

 • radek

  24 května, 2016

  hezky komentar. tak s donnou jsem uzavrel smlouvu a koupil jsem pres ne byt vsechno podle planu zadne komplikace ci starosti.

  Odpovědět

 • jozin

  19 července, 2015

  nevahej a toc 😀 ne ted vazne, je to dobra realitni kancelar? nechceme uspechaně do nejake ktera by stala za backoru. diky :)

  Odpovědět

 • Jestrab

  28 července, 2015

  Ano je uzasna, bytecek v praze a jsem velice spokojeny !

  Odpovědět

 • Jozin

  31 července, 2015

  To je dobre, uz dyl neco hledam a porad se mi zda ze to neni ono ale kdyz donna je super tak to zkusim :)

  Odpovědět

 • Barunka

  15 srpna, 2015

  Ahoj, co to ma byt ? vetsi byt nebo dum nebo garsonka nebo o co se jedna ? :) a jaka lokalita ?

  Odpovědět

 • Jozin

  19 srpna, 2015

  No nejaky mensi byt, praha okoli. a klidna lokalita zadna divocina 😀

  Odpovědět

 • Barunka

  20 srpna, 2015

  Koukni : http://www.don­nareality.cz/re­ality/prodej-bytu-2-kk-b-garaz-54m2-praha-5-velka-chuchle-ul-mrkosova-zarizeny-1374 Krasna lokalta garaz, teraska pohoda! :) co ty na to ?

  Odpovědět

 • Rene

  29 května, 2016

  Tohle je top nabidka.. plno takovych krasnych maji. Jinde jsem zadne takove nenasel..

  Odpovědět

 • Jozin

  21 srpna, 2015

  To vypada nadherne :) cena taky neni nejaka palka co bych cekal.. To si mi udelala radost !! diky za tip. koukam se tam kazdy den co tam je noveho atd diky moc

  Odpovědět

 • Roman

  22 září, 2015

  Zadne pecky jinde nenajdes divam se vsude mozny a je to horsi a horsi takze ber dokud je to volne, jinak dopadnes taky mozna pod mostem 😀

 • Barunka

  19 září, 2015

  No maji stale hodne krasnych bytu, urcite si vyberes !

 • Roman

  28 září, 2015

  dobre moc dekuji, jdu se ozvat a pak vam ukazu meho krasavce :))

 • Barunka

  29 září, 2015

  to doufam ze se pochlubis ! :) ja jsem velice spokojena s mym byteckem

 • Alice

  28 listopadu, 2015

  Tak pan roman se na nas tezce vykaslal no co uz 😀

 • Barunka

  29 listopadu, 2015

  Nevadi asi je tak spokojeny ze nema cas sem psat vubec 😀

 • Roman

  24 prosince, 2015

  Devcata prominte, mel jsem hodne prace naspech atd. byt mam krasny a jsem se vsim spokojeny od pristupu po vyrizovani atd. super !

 • Barunka

  22 ledna, 2016

  No my uz se leknuli ze jsi nejaky podvodnik ze tu vypisujes a pak nic, ale dobre :) to mame radost obe. ja jsem tak spokojena :)

 • Roman

  23 února, 2016

  nene, vsechno v poradku super pristup zadny starosti s nicim. velice doporucuji :)

 • Alenka

  28 října, 2015

  AHoj, chtela bych se zeptat mohl by mi nekdo doporucit realitni kancelar? ktera by me nejak nechtela osulit nebo neco takoveho ? Dekuji moc. 🙁

  Odpovědět

 • Alenka

  25 listopadu, 2015

  Dekuji moc za odpovedi :)

  Odpovědět

 • Roman

  17 listopadu, 2015

  Ahoj, zkus se podivat na realspektrum je to perfektni kancelar dlooouho na trhu a super ceny ! :)

  Odpovědět

 • Anicka

  24 dubna, 2016

  pravni bezpecnost, nejlepsi ceny a ochotni lide co dokazi mile prekvapit a pomoci.

  Odpovědět

 • Irenka

  25 listopadu, 2015

  Opravdu dlooooooouho ? delam si srandu taky jsem pres ne pronajimala bytecek a spokojenost. lidi delaji chybu kdyz si vse prodavaji sami a nevi ze je to o tolik starosti min kdyz prodavaji pres realitku :)

  Odpovědět

 • Roman

  24 prosince, 2015

  Realspektrum to je klasika, dlooouho na trhu s realitami a chovani k zakaznikovi ktere nenajdes nikde na CZ trhu ! :)

  Odpovědět

 • Lenicka

  17 dubna, 2016

  realspektrum to je laska. ktera se neda smazat z naseho zivota nasli jsme pres ni dva skvele byty a s manzelem jsme se ted usadili a je to uzasne

  Odpovědět

 • Letec

  28 dubna, 2016

  pokud jiz mate neco spolecneho s realspektrum, tou pravou poctivou 25 let starou realitkou, tak muzete byt maximalne spokojeni.

  Odpovědět

 • Rene

  28 dubna, 2016

  http://www.realspektrum.cz to nejlepsi pro vasi domacnost byt a rodinu. ja koupil pres ne dum a jsem po vsech strankach spokojeny.

  Odpovědět

 • Chameleon

  26 prosince, 2015

  No divej kamarade, realspektrum se radi mezi takove ty spicky, neznam jedineho cloveka ktery by si na ni stezoval.

  Odpovědět

 • Andrej

  24 ledna, 2016

  Tak podvodnici to urcite nejsou 😀 25 let na tomhle ceskem trhu to je fakt trida!

  Odpovědět

 • Andrea

  24 dubna, 2016

  ach boze vsichni pisi : podvodnici zlodeji atd tak vubec nevi co a jak v tenhle branzi funguje, realspektrum je tu 25 let a nema zapotrebi nekoho okradat

  Odpovědět

 • fanousek

  27 ledna, 2016

  25 let na trhu a podvodnici ? to snad blaznite lidi 😀 realspektrum je ferova tak z 99% :)

  Odpovědět

 • Rene

  22 února, 2016

  ted jsem se pobavil 😀 realspektrum a podvodnici, prodaval jsem pres ne byt a bylo to maximalni vydelek pro me, vsechno za me vyridili byli ochotni a lidi super! :)

  Odpovědět

 • Anetka

  26 března, 2016

  to me pobavilo, my pres ne pronajimame byt a maximalni spolehlivost a kvalita teto realitni kancelare: )

  Odpovědět

 • Anetka

  26 března, 2016

  to me pobavilo, my pres ne pronajimame byt a maximalni spolehlivost a kvalita teto realitni kancelare: )

  Odpovědět

 • Frantisek

  23 února, 2016

  to bude rikat plno lidi kteri nemeli s realitkou zkusenosti a akorat chteji lidi odradit pritom to tak vubec neni :)

  Odpovědět

 • Jan

  28 února, 2016

  tak tak , ty lidi vubec nevi co to realitni kancelar je. takze budte v klidu a poslouchejte kamarady ctete fora atd :)

 • roman

  28 února, 2016

  http://www.realspektrum.cz koukni a uvidis ferovost a kvalitu

 • Zizou

  2 března, 2016

  tak jeste aby ne 25 let to je neskutecne.

 • Janicka

  30 března, 2016

  to ano v cesku pozoruhodne, klientelu maji obrovskou a kvality sluzeb nejlepsi co jsem kdy videla

 • Boban

  28 října, 2015

  Divej, kdyz si chces koupit nebo pronajmout byt, tak si zavolej nebo napis nebo se stav http://www.donnareality.cz ja s touhle ferovou realitni kancelari mel moznost pracovat a byl jsem s ni vice nez spokojeny.. takze tady mas moje doporuceni. jestli nejake otazky tak se urcite ptej :)

  Odpovědět

 • Tomas

  28 října, 2015

  Podivej se na diskuse co se tu psalo.. Je tu hodne doporuceni a poptavek co je dobre

  Odpovědět

 • Janek

  29 ledna, 2016

  Jak tady ctu vase komentare atd. tak urcite vsechno vyresi realspektrum. u me mi pomohla co to slo.

  Odpovědět

 • Romanka

  25 března, 2016

  Ahoj lidi, chci se zeptat nejake aktualni info do jake realitky jit ? .) chceme si s manzelem koupit nejaky byt nebo dum a nevime pres koho mame resit, dekuji :)

  Odpovědět

 • Tom

  29 května, 2016

  Nejspolehlivejsi a nejochotnejsi.. http://www.donnareality.cz

  Odpovědět

 • Arnošt

  16 června, 2016

  Mohu s tebou souhlasit, už jsem spolupracoval s hodne realitkama a bohuzel zadna nebyla na takove urovni jako donna. proto si ji neuveritelne vazim :)

  Odpovědět

 • Tom

  20 července, 2016

  To ano moc takovych lidi jako v donnareality nepotkas, proto se k nim chovat hezky mile :)

  Odpovědět

 • Rene

  24 července, 2016

  Tady jde hlavne o chovani kdyz vidim ze se ke me nekdo chova jak hulvat tak pujdu jinam. a to ze jich neni malo takovych realitek jeste ze donnareality je jina :)

  Odpovědět

 • Simon

  29 srpna, 2016

  Já se na nic nebo nikoho nedivam.. prodavam pres prodejtosam.cz a jsem naprosto spokojený 950 za mesic a uz mam tolik zajemcu ze nevim co s tim budu delat

  Odpovědět

 • Renata

  31 března, 2016

  ahoj, my s pritelem resili pres realspektrum vsechno a byli jsme mile prekvapeni jak se o nas starali.

  Odpovědět

 • Veronika

  17 dubna, 2016

  to ano a navic mas pravni jistotu takze jsi v klidu kdyz pres realspektrum neco beres :)

  Odpovědět

 • Daniela

  28 března, 2016

  koukni se na http://www.donnareality.cz pecka jakou jsi nezazila jeste.

  Odpovědět

 • Rene

  22 srpna, 2016

  O donnareality mi rikala kamaradka a nedavno jsme pres ne pronajali bytecek a naprosta spokojenost.

  Odpovědět

 • Anicka

  1 července, 2016

  tak http://www.donnareality.cz je nejlepsi realitka podle me v dnesni dobe. my s manzelem pronajimame a pozdeji budeme chtit prodat byt a vsechno resime pres ne, takova kvalita se na trhu v dnesni dobe nevidi..

  Odpovědět

 • karel

  14 dubna, 2016

  Donna je top co muzes mit jako clovek ktery kupuje nebo shani nebo prodava nemovitost. jsou strasne ochotni a mili.

  Odpovědět

 • Renatka

  30 března, 2016

  jo donna je super, jsme moc radi za tuto realitni kancelar s manzelem jsme pres ni prodali nas byt a koupili obratem dum a nic vic nepotrebujeme akorat ferove lidi jako jsou v donne.

  Odpovědět

 • frantisek

  17 dubna, 2016

  to mas pravdu je plno realitek ktere stoji za nic ale donna je v tomhle vyjimecna, lidi co tam jsou vi co je to spokojenost zakaznika !

  Odpovědět

 • Renda

  24 dubna, 2016

  tolik radosti a malo prace pro to ja udelam, vse za me udela realitka a jeste s tolika nadsenim :)

  Odpovědět

 • Renička

  30 srpna, 2016

  Je to super když clovek se nemusi na nikoho vazat.. koukni na prodejtosam.cz

  Odpovědět

 • arnost

  29 května, 2016

  vyhněte se těmhle zlodějum a podvodníkům.. Donnareality je tady aby vam splnila vase sny a cile.. Ja od nich koupil krasny dum za prahou a vic spokojeny jsem jeste nebyl..

  Odpovědět

 • kafka

  17 června, 2016

  Rád bych upozornil prodávající i kupující na realitní kancelář Areality Vysočina v Jihlavě
  Jedná se o velmi nekorektní a podvodnou realitní kancelář, která jedná velice neseriózním a podezřelým způsobem.
  Provize této RK je až 10% údajně požadovaná majitelem nemovitosti.

  Odpovědět

 • Aleš

  25 srpna, 2016

  prodejtosam.cz nejlepší reseni vuci tady tem „podvodnikum“ zadny starosti jen 950 mesicne a 46 jasnych inzertnich serveru :)

  Odpovědět

 • Simca

  20 června, 2016

  Prodavani na vlastni pest neni dobry. My s pritelem jsme velice spokojeni s donnareality.. Vse za nas vyridili nic to skoro nestalo a nemeli jsme zadne problemy.

  Odpovědět

 • Renca

  22 června, 2016

  vsak jeste aby jste nebyli my s pritelem jsme spokojeni na max pronajimame pres ne bytecek a nikdy nebyl problem.

  Odpovědět

 • Alois

  24 srpna, 2016

  Jak jaka 😀 ale proste zbytecna % za provize.. ja s prodejtosam.cz zadne takove zbytecne poplatky neplatim a jsem v pohode.

  Odpovědět

 • Marek Strmba

  7 března, 2018

  Já mám osobně velice dobrou zkušenost s realitné kanceláří http://www.edoxreality.cz/
  Při prodeji mého domu jsem využil jejich zálohy na nemovitost, před prodejem, porřeboval jsem si rychle vyřešit finanční závazky

  Odpovědět

 • Sára

  30 července, 2018

  Dávejte se velký pozor na realitku REMACH Uherské Hradiště jsou to kurvy hlavně Michal Macháček.

  Odpovědět

 • Radek

  23 listopadu, 2018

  V čem byl problém? Co se stalo?

  Odpovědět

 • Antonín Foretník

  7 září, 2018

  Bohužel nemám dobrou zkušenost s RE/MAX, resp. lokální franšízou RX Plus v Uherském Hradišti. Vše probíhalo v pořádku až do doby, než jsem podepsal kupní smlouvu s novým majitelem. Realitní makléřka slečna Gálová předala klíče od nemovitosti přes můj nesouhlas novému majiteli ještě před zápisem v katastru nemovitostí a zasláním peněz na můj účet. Podle paní ředitelky paní Buráňové je to prý běžná praxe. Nový majitel započal na objektu rekonstrukci. Vznikla mi tak škoda na movitých věcech, které jsem ještě v domě měl.

  Odpovědět

 • Veronika Svobodová

  10 října, 2018

  Musím se podělit o skvělou zkušenost s reality Remach Uherské Hradiště. Kupovali jsme s manželem domek v Březolupech a pan Michal Macháček byl vysoce profesionální rychlý, vstřícný, ochotný, vždy nám vše rychle pomohl, poradil a vyhověl ve všem co jsme potřebovali. Dělal pro nás vždy rychle, ochotně a vysoce profesionálně vše možné i nemožné. Je to opravdu člověk na svém místě jsme s ním maximálně spokojeni. Dávám panu Macháčovi 100% maximální spokojenost. Jen díky panu Michalu Macháčkovi máme s manželem náš domeček a můžeme v něm spokojenně žít. Reality Remach nejlepší realitka na světě zvlášt pan Michal Macháček je to jednička ve svém oboru je to borec

  Odpovědět

 • Terka

  20 května, 2019

  Já mám za sebou dost schůzek s realitními makléři a občas jsem se teda nestačila divit, kolik toho jsou schopni napovídat, aby se byt prodal. Už jsem odmítla několik bytů jen proto, že ve mně makléři nevzbuzovali ani trošku důvěru. Teď mě čeká druhý schůzka s eurobydleni.cz, ti na mě zapůsobili dobře, ale radši jsem si ještě sjednala opakovaně prohlídku. Má s nimi někdo zkušenosti?

  Odpovědět

 • Jiří

  25 ledna, 2022

  Drtivá většina realitních makléřů jsou podvodníci. Jejich služby se dají přirovnat k neschopným prstýnkářům

  Odpovědět

 • ga.BUN

  25 srpna, 2023

  Dobrý den
  mám velmi špatnou zkušenost panem Radkem Hajtojem,
  nesolidní chování makléře,který není schopen odpovídat na běžné otázky ohledně ceny nemovitosti
  Radek Hajtol
  Realitní makléř
  Radek Hajtol
  Sídlo: 43, Nová Pec 38462
  působí ve firmách: ISCentrum s.r.o.

  Odpovědět

 • ga.BUN

  25 srpna, 2023

  Dobrý den
  nepochopím jednání pana
  Milana Černého majitele ke klientovi-nebyl schopen odpovídat na jednoduché dotazy ohledně ceny nemovitosti a zaslání fotografií nemovitosti /po několikanásobném telefon. ani nezvedal žádný z telef.čísel
  ARCHA realitní kancelář PRAHA
  Plzeňská 113, Praha 5
  Telefon: 608 135 458, 737 851 059

  Odpovědět

 • Ondřej Špacír

  12 února, 2024

  Moje zkušenost s realitní kanceláří. Zahlédl jsem inzerát kde realitní makléřka mm reality prodávala zahradu k rekreaci,možno umístit mobilehaim případně maringotku stavby na nářadí případně pro zvířata, možno oplotit a udělat studnu a tak dále. Největší fígl paní použila tím že prodávala dva pozemky a dávala fotky z jednoho,prohlídku se mnou nedělala s tím že si pozemek můžu prohlédnout sám,a tak jsem vyrazil a podle fotek našel pozemek se vším jsem byl spokojenej a tak jsem souhlasil. Tak jsem se ozval paní,a paní mi řekla že pokud mám o pozemek zájem tak je třeba co nejrychleji podepsat rezervační smlouvu. Jenomže já nikdy nic nekupoval a po dvojité operaci kýly jsem toho rozumu zrovna moc nepobral,a zdraví už vůbec ne. Tak jsem na to paní skočil i s navijákem při podpisu jsem najednou musel zaplatit blokační poplatek a už se to vezlo. V tu chvíli jsem byl v pasti jestli buď zaplatím 40 tis a odstoupím nebo pozemek koupím. Na úřadě jsem se tedy slovně optal jestli to je pravda,a bylo mi řečeno že maringotka je možná. Tak jsem doplatil cenu a vše proběhlo na přepsání na katastru. Ještě nějaký čas jsem žil v domnění že jsem koupil pozemek který byl na fotkách. Ale po pár měsících mne při práci s katastrem došlo že to tak není že jsem koupil pozemek vedle. Tak jsem na pozemek přišel a zjistil jsem že přes něho vede vysoké vedení a ještě jedno obecní. A že je navíc v zeleném krajinném pásmu. Při následném vyjádření úřadu jsem se dozvěděl že na pozemku nemohu stavět nic. Takže za mně realitka je totální svinstvo které se přiživuje na lidech jsou to líný svině které obírají lidi na papíře jsou to mrdky kterým už v životě nedám cichnout k halíři i kdybych měl prodávat to poslední co mi zbylo,jsou to mrdky který nevytvářejí žádný hodnoty jen se přiživují na ostatních lidech.

  Odpovědět