Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Realitní kanceláře? Samá špatná zkušenost…

Petr Zámečník

Na každých 50 negativních zkušeností s realitní kanceláří se vyskytne jediná pozitivní. Na co si klienti realitních makléřů stěžují?

Češi realitní kanceláře využívají méně než v zahraničí. Zatímco v západní Evropě projde přibližně 70 % realitních transakcí realitní kanceláří, v České republice jich je podle průzkumu společnosti MindBridge Consulting pro RE/MAX jen 52 %. A není divu. Podle „Analýzy současné situace v oblasti podnikání realitních kanceláří a návrhu variant řešení“ Ministerstva pro místní rozvoj na každých 50 negativních zkušeností klientů připadá 1 zkušenost pozitivní.

Podnikání realitních makléřů a realitních kanceláří není žádným způsobem regulováno. Pro vstup do odvětví stačí bezúhonnost a živnostenský list s volnou živností. Výsledkem je množství „realitních makléřů“, jejichž znalosti realitního trhu jsou tristní. Na jejich chyby pak doplácí klienti. Nemluvě o podvodnících, na které lze také natrefit. Přeci jen… v realitách se točí velké peníze, mnohdy celoživotní úspory rodiny.

Jednou z častých stížností klientů realitních kanceláří je nevyplacení uložených  prostředků. Jakmile se peníze dostanou na účet realitní kanceláře nebo makléře, může být problém je získat.

 • „Makléřka […] po přepsání prodávaného bytu na katastru mi odmítá vyplatit peníze z depozitáře, které tam jako hotovost vložil kupující. V době, kdy mělo přejít k předání bytu a tudíž i peněz, odjela na 2 týdny na dovolenou, poté pak delší dobu tvrdila, že peníze poslala […] si vymyslela další variantu, že účetní poslala peníze na jiný účet. […] Nyní se nechávají zapírat, tvrdí, že mají vybité mobily anebo si je nechají raději vypnuté.“
 • „Podepsali jsme rezervační smlouvu na byt, poslali zálohu a od té doby se vůbec nic nestalo. Pan K. nebere telefony, nejedná, na dopisy ani maily nikdo nereaguje. O vrácení zálohy si asi můžeme nechat zdát, byt nám rozhodně nezařídí.“

Přijít o peníze lze i jiným způsobem. Hovoří o tom další zkušenost s realitní kanceláří nabízející k prodeji družstevní byt s anuitou.

 • „Byt byl inzerován s anuitou 400 000 Kč. Ve smlouvě byla anuita uvedena cca 400 000 Kč. […] bylo sděleno, že anuita může být nižší, nikoliv vyšší, z toho důvodu cca ve smlouvě. Po předání bytu nám ovšem družstvo sdělilo, že anuita je 560 000 Kč.“

Na případu bylo ještě zvláštní, že před převodem bytu se družstva nikdo z realitní kanceláře neptal na výši anuity. A pochopitelně se na to, co bylo sděleno ústně, již neohlíželo. Vždyť ve smlouvě je jasně uvedeno „cca 400 000 Kč“.

Časté jsou ale stížnosti i na „pouhou“ nekompetenci realitních makléřů.

 • „Setkal jsem se s nimi naštěstí pouze jako kupující, konkrétně s makléřkou I.Ž. Tato paní bohužel v souvislosti s nabízenou nemovitostí znala pouze výměry pokojů, na všechny ostatní otázky odpovídala, že neví.“
 • „Spousta realitních makléřů nemá základní gramotnost, která je k prodeji nemovitosti potřeba, a vůbec jim potom nedochází souvislosti. […] Při hledání nemovitosti, popř. pozemku jsem se s tím setkala, krom jedné výjimky, u všech.“
 • [Realitní makléřka] nebyla vůbec připravena na prohlídku bytu a tak tam jen tak stála a já získala veškeré informace od majitelky bytu. Poté jsem se rozhodla, že si byt pronajmu a tato dáma hned, že musím zaplatit provizi pro realitní kancelář.“

Důvod nekompetentnosti mnoha realitních makléřů popisuje další zkušenost.

 • „Z vlastní zkušenosti vím, že není výjimkou makléře jeden den proškolit a druhý den ho vyslat do terénu jednat s lidmi a se statisícovými částkami… To je smutné.“

Realitní kancelář, nebo bez realitky?

Češi se realitním kancelářím spíše vyhýbají. Důvodem je příliš mnoho realitních makléřů bez zkušeností a bez odpovídající kvalifikace. Při prodeji či pronájmu, ale i při koupi bytu či domu však může být kvalitní realitní makléř nemalým přínosem.

Většina domácností v České republice kupuje či prodává nemovitost jednou či dvakrát za život, navíc zpravidla s velkým časovým odstupem, v jehož průběhu se mnohdy obrátí právní prostředí naruby. Mít při ruce člověka, který se v aktuálních pravidlech vyzná a navíc ví, jak nemovitost při prodeji připravit a inzerovat nebo na co má dávat kupující obzvlášť pozor, může ušetřit či vydělat stovky tisíc korun.

Tip: Jak vybrat dobrého realitního makléře?

Citace názorů klientů realitních kanceláří byly převzaty z „Analýzy současné situace v oblasti podnikání realitních kanceláří a návrhu variant řešení“ Ministerstva pro místní rozvoj.

Anketa: Má stát regulovat realitní makléře?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

103 komentářů k článku “Realitní kanceláře? Samá špatná zkušenost…”

 1. Lukas napsal:

  Pohled z druhé stzrany

  Tento problém má dvě polohy, jsem v kontaktu s mnoha slušnými a velmi profesionálními makléři a všichni mají zkušenost s tím, že od samého začátku se na ně klienti dívají jako na podvodníky, odmítají jim zaplatit za odvedenou práci v průběhu obchodu se kupující s prodávajícím domlouvají za zády makléře na postupech které je vystavují rizikům, jako např předání nemovitosti ještě před přepisem na katastru apod. Makléř ve snaze řešit takovéto nestandardní požadavky se nezavděčí ani jedné straně a pak je mu spíláno. Celý problém vidím v tom, že makléř v ČR je většinou sám, mezi dvěma stranami s rozdílnými zájmy kupující/prodá­vající. je tak velmi těžké pro klienty, aby vnímali, že hájí jejich zájmy.

 2. pf napsal:

  Ano samá špatná

  Kupoval jsem dům. Setkal jsem se asi s 20ti makléři. Tak 15 z nich nedokázalo odpovědět na základní otázky, jako je podlahová plocha, typ zdiva, náklady na vytápění. Asi desítka z nich záměrně lhala a snažila se zakrýt zjevné vady. Jedna makléřka mi dokonce zakazovala fotit a vstupovat do některých místností. Seriózně vypadali 2, ale ti měli nastavené smlouvy tak naprosto nevýhodně pro mně a výhodně pro ně, že to prostě nešlo akceptovat (změny ve smlouvě odmítli). Nakonec jsem koupil od majitele a vše proběhlo naprosto rychle a bez problémů nehledě na to, že jsem ušetřil víc než 200tis na provizi.

 3. NN napsal:

  Iveta Vachníková - špatná zkušenost

  Přidávám mou špatnou zkušenost s Dumrealit, konkrétně s paní Ivetou Vachníkovou a jejím neprofesionálním jednáním. Souběžně jedná s více vážnými zájemci o byt, ač již máte objadnaného a zaplaceného odhadce pro bankovní hypoteční úvěr, v bytě již byl (opět vámi zaplacený) technik, který vypracovává posudek o stavu bytu a ladíte detaily rezervační smlouvy s (taktéž ne zdarma pracujícím) právníkem. A jste s ní dohodnutá na posunutí termínu podpisu smlouvy právě z důvodu oficiálního odhadu ceny bytu bankou.
  Může se vám pak stát, že namísto očekávaního podpisu rezervační smlouvy vám paní Vachníková po několika dnech zavolá s informací, že dohoda již neplatí a že byla rezervace podepsána s někým jiným, Práce minimálně pěti lidí, kterou je potřeba také zaplatit, byla naprosto zbytečná a můžete začít celé hledání znova.
  Taková je cena za to, že nechcete okamžitě slepě podepsat rezervační smlouvu a ideálně ještě na místě v hotovosti předat rezervační poplatek ve výši několika desítek tisíc korun.

  1. Iveta Vachníková napsal:

   Re: Iveta Vachníková - špatná zkušenost

   Vážená paní,

   rezervační smlouva je od toho, aby se takto rezervovala nemovitost, kterou chcete koupit a ta se pak dále již nenabízela. K tomu však ani od Vás ani od Vaší klientky nedošlo a to ani po týdnu, kdy jste to každý den slibovala. Důvodem je, že jste si nebyla jistá, že Vaše klientka projde s úvěrem u banky a proto jste ji nechtěla vystavovat riziku, že jí propadne rezervace. Naprosto chápu, ale já nemohu majitelům nemovitost blokovat a odepřít prohlídku dalším zájemcům jen proto, že možná Vaše klientka projde a možná nemovitost koupí. Možná taky ne, a co bych pak dle Vás měla majitelům říci? Promiňte, ale nedělala jsem svou práci, na kterou jste si mě najali?
   A to, že se našel zájemce, který druhý den po prohlídce podepsal rezervaci a do týdne kupní smlouvy, je riziko, do kterého jste svou klientku postavila Vy osobně a vědomě. Takže prosím, nesvalujte svoji chybu na druhé.

 4. Tomáš M. napsal:

  Dumrealit - pan Kozák

  Dobrý den

  Přidávám se s hodnocením kanceláře Dumrealit, kde mám bohužel úplně stejnou zkušenost, mně se to stalo s panem Kozákem. Klidně podepíší rezervační smlouvu s někým jiným, přestože s Vámi jsou na pevno dohodnuti, takže se jim prosím vyhněte.

 5. Ales napsal:

  Zkusenost

  Moje zkusenost je perfektni nestezuji si. mel jsem realitni kancelar na doporuceni a jsem spokojeny.

  1. Janicka napsal:

   Re: Zkusenost

   A s jakou realitkou mas zkusenost dekuji :)

   1. Ales napsal:

    Re: Re: Zkusenost

    donnareality. fakt je to zkusenost pozitivni !.)

    1. ANicka napsal:

     Re: Re: Re: Zkusenost

     Koukni http://www.donnareality.cz myslis tuhle ze ? :)

     1. Alesek napsal:

      Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Presne tahle, zadne okradani, zadni falesni lide nic. fakt vam ji mohu doporucit

     2. rene napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Zkus se podivat na http://www.realspektrum.cz

     3. Lenka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Jakmile se podivas na jejich webovky urcite si s nimi neco zacnes 😀 me tuhle realitku doporucila kamaradka a hned jsem musela pres ne pronajmout byt protoze me velice zaujmula :)

     4. Diana napsal:

      Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Nejspis ano donna jina neni.. :)

     5. Anicka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Tak díky moc, začala jsem spolupracovat a pronajimat byt a jsem velice spokojena az moc, netusila jsem ze jsou takovi lide v dnesni dobe jeste.. .)

     6. Lenka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Pres donnu jsem pronajimala byt a ted i prodala a nemuzu si na nic stezovat vsichni mili usmevavi a zadne problemy s papirovanim ani poplatky. takze za me jednicka a palec nahoru.

    2. Polak napsal:

     Re: Re: Re: Zkusenost

     ano ano http://www.donnareality.cz je pecka urcite ti ji doporucim !

     1. Domino napsal:

      Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Jeste aby ne. http://www.donnareality.cz je kvalita a kvalitni chovani ke klientovi.

    3. Petr napsal:

     Re: Re: Re: Zkusenost

     pozitivni s touhle realitkou maji snad vsechny lidi, je to pecka realitni kancelar ktera se ke svym zakaznikum chova a vazi si jich

    4. Sandra napsal:

     Re: Re: Re: Zkusenost

     pozitivni je jejich velice vstricne a mile chovani a super sluzby.

     1. Tomas napsal:

      Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      Plus dobre ceny, zadne lzi a nepravdive inzeraty a jsi na spicce :)

     2. Tomas napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Zkusenost

      tak to lepsi nenajdes .)

 6. Ales napsal:

  RE janicka

  http://www.donnareality.cz se podivej :) urctie budes spokojena my s manzelkou byli velice

  1. Janicka napsal:

   Re: RE janicka

   To dekuji uz dlouho hledam a hledam a nic. tak teda moc diky pak reknu jak to dopadlo :)

   1. Renata napsal:

    Re: Re: RE janicka

    Ja jsem dlouhodobe s www.donnare­ality.cz realitkou spokojena, vzdy kdyz chci pronajmout prodat koupit a je to pecka.

    1. Petra napsal:

     Re: Re: Re: RE janicka

     Chvalim za tento komentar, mas pravdu my jejich vstricne chovani k zakaznikovi take zazili a doporucujeme s pritelem :)

     1. Roman napsal:

      Re: Re: Re: Re: RE janicka

      Protoze uz maji nejake zkusenosti a vi jak se maji chovat. takhle by se mel chovat kazdy

     2. Janicka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: RE janicka

      ja mela jednu spatnou zkusenost s realitkou, vic rikat nebudu, pote mi moje kamaradka doporucila donnareality a pronajala jsem pres ne byt a jsem velice spokojena, nikdy na ni nedam dopustit :)

     3. Renata napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE janicka

      spatnych zkusenosti ma kazdy dost, jde o to co vyberes za kvalitu, nedej na realitku ktera se divne chova od zacatku, spatne psane smlouvy atd.

    2. Roman napsal:

     Re: Re: Re: RE janicka

     Me vzdy se vsim taky pomohli, kdykoliv co potrebuju tak se obratim na ne :)

  2. Anicka napsal:

   Re: RE janicka

   ANo, donnareality je super realitka jsme s ni vsichni spokojeni doma a budeme vzdy realizovat nase plany pres ni.

  3. Roman napsal:

   Re: RE janicka

   Ja uz jsem, koupil jsem u nich byt u prahy a je to pecka. s manzelkou jsme velice spokojeni.

 7. Jozin napsal:

  Prosim dekuji

  Chlapi a devcata prosim, nejakou realitni kancelar kolem prahy a okoli hledame s manzelkou byt a vyuziju kdyz je tady toto tema dekuji moc ! :)

  1. Jestrab napsal:

   Re: Prosim dekuji

   Urcite http://www.donnareality.cz nevahej a pis :)

   1. jozin napsal:

    Re: Re: Prosim dekuji

    nevahej a toc 😀 ne ted vazne, je to dobra realitni kancelar? nechceme uspechaně do nejake ktera by stala za backoru. diky :)

    1. Jestrab napsal:

     Re: Re: Re: Prosim dekuji

     Ano je uzasna, bytecek v praze a jsem velice spokojeny !

     1. Jozin napsal:

      Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      To je dobre, uz dyl neco hledam a porad se mi zda ze to neni ono ale kdyz donna je super tak to zkusim :)

     2. Barunka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      Ahoj, co to ma byt ? vetsi byt nebo dum nebo garsonka nebo o co se jedna ? :) a jaka lokalita ?

     3. Jozin napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      No nejaky mensi byt, praha okoli. a klidna lokalita zadna divocina 😀

     4. Barunka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      Koukni : http://www.don­nareality.cz/re­ality/prodej-bytu-2-kk-b-garaz-54m2-praha-5-velka-chuchle-ul-mrkosova-zarizeny-1374 Krasna lokalta garaz, teraska pohoda! :) co ty na to ?

     5. Jozin napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      To vypada nadherne :) cena taky neni nejaka palka co bych cekal.. To si mi udelala radost !! diky za tip. koukam se tam kazdy den co tam je noveho atd diky moc

     6. Barunka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      No maji stale hodne krasnych bytu, urcite si vyberes !

     7. Roman napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      dobre moc dekuji, jdu se ozvat a pak vam ukazu meho krasavce :))

     8. Barunka napsal:

      re

      to doufam ze se pochlubis ! :) ja jsem velice spokojena s mym byteckem

     9. Alice napsal:

      Re: re

      Tak pan roman se na nas tezce vykaslal no co uz 😀

     10. Barunka napsal:

      Re: Re: re

      Nevadi asi je tak spokojeny ze nema cas sem psat vubec 😀

     11. Roman napsal:

      Re: Re: Re: re

      Devcata prominte, mel jsem hodne prace naspech atd. byt mam krasny a jsem se vsim spokojeny od pristupu po vyrizovani atd. super !

     12. Barunka napsal:

      Re: Re: Re: Re: re

      No my uz se leknuli ze jsi nejaky podvodnik ze tu vypisujes a pak nic, ale dobre :) to mame radost obe. ja jsem tak spokojena :)

     13. Roman napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: re

      nene, vsechno v poradku super pristup zadny starosti s nicim. velice doporucuji :)

     14. Roman napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      Zadne pecky jinde nenajdes divam se vsude mozny a je to horsi a horsi takze ber dokud je to volne, jinak dopadnes taky mozna pod mostem 😀

     15. Rene napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim dekuji

      Tohle je top nabidka.. plno takovych krasnych maji. Jinde jsem zadne takove nenasel..

   2. radek napsal:

    Re: Re: Prosim dekuji

    hezky komentar. tak s donnou jsem uzavrel smlouvu a koupil jsem pres ne byt vsechno podle planu zadne komplikace ci starosti.

 8. Alenka napsal:

  doporuceni realitky

  AHoj, chtela bych se zeptat mohl by mi nekdo doporucit realitni kancelar? ktera by me nejak nechtela osulit nebo neco takoveho ? Dekuji moc. 🙁

  1. Tomas napsal:

   Re: doporuceni realitky

   Podivej se na diskuse co se tu psalo.. Je tu hodne doporuceni a poptavek co je dobre

  2. Boban napsal:

   Re: doporuceni realitky

   Divej, kdyz si chces koupit nebo pronajmout byt, tak si zavolej nebo napis nebo se stav http://www.donnareality.cz ja s touhle ferovou realitni kancelari mel moznost pracovat a byl jsem s ni vice nez spokojeny.. takze tady mas moje doporuceni. jestli nejake otazky tak se urcite ptej :)

  3. Roman napsal:

   Re: doporuceni realitky

   Ahoj, zkus se podivat na realspektrum je to perfektni kancelar dlooouho na trhu a super ceny ! :)

   1. Irenka napsal:

    Re: Re: doporuceni realitky

    Opravdu dlooooooouho ? delam si srandu taky jsem pres ne pronajimala bytecek a spokojenost. lidi delaji chybu kdyz si vse prodavaji sami a nevi ze je to o tolik starosti min kdyz prodavaji pres realitku :)

    1. Roman napsal:

     Re: Re: Re: doporuceni realitky

     Realspektrum to je klasika, dlooouho na trhu s realitami a chovani k zakaznikovi ktere nenajdes nikde na CZ trhu ! :)

     1. Chameleon napsal:

      Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      No divej kamarade, realspektrum se radi mezi takove ty spicky, neznam jedineho cloveka ktery by si na ni stezoval.

     2. Andrej napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      Tak podvodnici to urcite nejsou 😀 25 let na tomhle ceskem trhu to je fakt trida!

     3. fanousek napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      25 let na trhu a podvodnici ? to snad blaznite lidi 😀 realspektrum je ferova tak z 99% :)

     4. Rene napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      ted jsem se pobavil 😀 realspektrum a podvodnici, prodaval jsem pres ne byt a bylo to maximalni vydelek pro me, vsechno za me vyridili byli ochotni a lidi super! :)

     5. Frantisek napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      to bude rikat plno lidi kteri nemeli s realitkou zkusenosti a akorat chteji lidi odradit pritom to tak vubec neni :)

     6. Jan napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      tak tak , ty lidi vubec nevi co to realitni kancelar je. takze budte v klidu a poslouchejte kamarady ctete fora atd :)

     7. roman napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      http://www.realspektrum.cz koukni a uvidis ferovost a kvalitu

     8. Zizou napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      tak jeste aby ne 25 let to je neskutecne.

     9. Janicka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      to ano v cesku pozoruhodne, klientelu maji obrovskou a kvality sluzeb nejlepsi co jsem kdy videla

     10. Anetka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      to me pobavilo, my pres ne pronajimame byt a maximalni spolehlivost a kvalita teto realitni kancelare: )

     11. Anetka napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      to me pobavilo, my pres ne pronajimame byt a maximalni spolehlivost a kvalita teto realitni kancelare: )

     12. Andrea napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni realitky

      ach boze vsichni pisi : podvodnici zlodeji atd tak vubec nevi co a jak v tenhle branzi funguje, realspektrum je tu 25 let a nema zapotrebi nekoho okradat

     13. Lenicka napsal:

      re: Re: doporuceni

      realspektrum to je laska. ktera se neda smazat z naseho zivota nasli jsme pres ni dva skvele byty a s manzelem jsme se ted usadili a je to uzasne

     14. Letec napsal:

      Re: re: Re: doporuceni

      pokud jiz mate neco spolecneho s realspektrum, tou pravou poctivou 25 let starou realitkou, tak muzete byt maximalne spokojeni.

     15. Rene napsal:

      Re: Re: re: Re: doporuceni

      http://www.realspektrum.cz to nejlepsi pro vasi domacnost byt a rodinu. ja koupil pres ne dum a jsem po vsech strankach spokojeny.

   2. Anicka napsal:

    Re: Re: doporuceni realitky

    pravni bezpecnost, nejlepsi ceny a ochotni lide co dokazi mile prekvapit a pomoci.

  4. Alenka napsal:

   Re: doporuceni realitky

   Dekuji moc za odpovedi :)

 9. Janek napsal:

  re

  Jak tady ctu vase komentare atd. tak urcite vsechno vyresi realspektrum. u me mi pomohla co to slo.

 10. Romanka napsal:

  doporuceni

  Ahoj lidi, chci se zeptat nejake aktualni info do jake realitky jit ? .) chceme si s manzelem koupit nejaky byt nebo dum a nevime pres koho mame resit, dekuji :)

  1. Daniela napsal:

   Re: doporuceni

   koukni se na http://www.donnareality.cz pecka jakou jsi nezazila jeste.

   1. Renatka napsal:

    Re: Re: doporuceni

    jo donna je super, jsme moc radi za tuto realitni kancelar s manzelem jsme pres ni prodali nas byt a koupili obratem dum a nic vic nepotrebujeme akorat ferove lidi jako jsou v donne.

    1. frantisek napsal:

     Re: Re: Re: doporuceni

     to mas pravdu je plno realitek ktere stoji za nic ale donna je v tomhle vyjimecna, lidi co tam jsou vi co je to spokojenost zakaznika !

     1. Renda napsal:

      Re: Re: Re: Re: doporuceni

      tolik radosti a malo prace pro to ja udelam, vse za me udela realitka a jeste s tolika nadsenim :)

     2. Renička napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni

      Je to super když clovek se nemusi na nikoho vazat.. koukni na prodejtosam.cz

   2. karel napsal:

    Re: Re: doporuceni

    Donna je top co muzes mit jako clovek ktery kupuje nebo shani nebo prodava nemovitost. jsou strasne ochotni a mili.

   3. Anicka napsal:

    Re: Re: doporuceni

    tak http://www.donnareality.cz je nejlepsi realitka podle me v dnesni dobe. my s manzelem pronajimame a pozdeji budeme chtit prodat byt a vsechno resime pres ne, takova kvalita se na trhu v dnesni dobe nevidi..

   4. Rene napsal:

    Re: Re: doporuceni

    O donnareality mi rikala kamaradka a nedavno jsme pres ne pronajali bytecek a naprosta spokojenost.

  2. Renata napsal:

   Re: doporuceni

   ahoj, my s pritelem resili pres realspektrum vsechno a byli jsme mile prekvapeni jak se o nas starali.

   1. Veronika napsal:

    Re: Re: doporuceni

    to ano a navic mas pravni jistotu takze jsi v klidu kdyz pres realspektrum neco beres :)

  3. Tom napsal:

   Re: doporuceni

   Nejspolehlivejsi a nejochotnejsi.. http://www.donnareality.cz

   1. Arnošt napsal:

    Re: Re: doporuceni

    Mohu s tebou souhlasit, už jsem spolupracoval s hodne realitkama a bohuzel zadna nebyla na takove urovni jako donna. proto si ji neuveritelne vazim :)

    1. Tom napsal:

     Re: Re: Re: doporuceni

     To ano moc takovych lidi jako v donnareality nepotkas, proto se k nim chovat hezky mile :)

     1. Rene napsal:

      Re: Re: Re: Re: doporuceni

      Tady jde hlavne o chovani kdyz vidim ze se ke me nekdo chova jak hulvat tak pujdu jinam. a to ze jich neni malo takovych realitek jeste ze donnareality je jina :)

     2. Simon napsal:

      Re: Re: Re: Re: Re: doporuceni

      Já se na nic nebo nikoho nedivam.. prodavam pres prodejtosam.cz a jsem naprosto spokojený 950 za mesic a uz mam tolik zajemcu ze nevim co s tim budu delat

 11. arnost napsal:

  re

  vyhněte se těmhle zlodějum a podvodníkům.. Donnareality je tady aby vam splnila vase sny a cile.. Ja od nich koupil krasny dum za prahou a vic spokojeny jsem jeste nebyl..

 12. kafka napsal:

  Areality Vysočina

  Rád bych upozornil prodávající i kupující na realitní kancelář Areality Vysočina v Jihlavě
  Jedná se o velmi nekorektní a podvodnou realitní kancelář, která jedná velice neseriózním a podezřelým způsobem.
  Provize této RK je až 10% údajně požadovaná majitelem nemovitosti.

  1. Aleš napsal:

   Re: Areality Vysočina

   prodejtosam.cz nejlepší reseni vuci tady tem „podvodnikum“ zadny starosti jen 950 mesicne a 46 jasnych inzertnich serveru :)

 13. Simca napsal:

  re

  Prodavani na vlastni pest neni dobry. My s pritelem jsme velice spokojeni s donnareality.. Vse za nas vyridili nic to skoro nestalo a nemeli jsme zadne problemy.

  1. Renca napsal:

   Re: re

   vsak jeste aby jste nebyli my s pritelem jsme spokojeni na max pronajimame pres ne bytecek a nikdy nebyl problem.

 14. Alois napsal:

  Jak jaka 😀 ale proste zbytecna % za provize.. ja s prodejtosam.cz zadne takove zbytecne poplatky neplatim a jsem v pohode.

 15. Marek Strmba napsal:

  Já mám osobně velice dobrou zkušenost s realitné kanceláří http://www.edoxreality.cz/
  Při prodeji mého domu jsem využil jejich zálohy na nemovitost, před prodejem, porřeboval jsem si rychle vyřešit finanční závazky

 16. Sára napsal:

  Dávejte se velký pozor na realitku REMACH Uherské Hradiště jsou to kurvy hlavně Michal Macháček.

  1. Radek napsal:

   V čem byl problém? Co se stalo?

 17. Antonín Foretník napsal:

  RE/MAX (RX Plus) Uherské Hradiště
  Bohužel nemám dobrou zkušenost s RE/MAX, resp. lokální franšízou RX Plus v Uherském Hradišti. Vše probíhalo v pořádku až do doby, než jsem podepsal kupní smlouvu s novým majitelem. Realitní makléřka slečna Gálová předala klíče od nemovitosti přes můj nesouhlas novému majiteli ještě před zápisem v katastru nemovitostí a zasláním peněz na můj účet. Podle paní ředitelky paní Buráňové je to prý běžná praxe. Nový majitel započal na objektu rekonstrukci. Vznikla mi tak škoda na movitých věcech, které jsem ještě v domě měl.

 18. Veronika Svobodová napsal:

  Musím se podělit o skvělou zkušenost s reality Remach Uherské Hradiště. Kupovali lem domek v Březolupech a pan Michal Macháček byl vysoce profesionální rychlý, vstřícný, ochotný, vždy nám vše rychle pomohl, poradil a vyhověl ve všem co jsme potřebovali. Dělal pro nás vždy rychle, ochotně a vysoce profesionálně vše možné i nemožné. Je to opravdu člověk na svém místě jsme s ním maximálně spokojeni. Dávám panu Macháčovi 100% maximální spokojenost. Jen díky panu Michalu Macháčkovi máme s manželem náš domeček a můžeme v něm spokojenně žít. Reality Remach nejlepší realitka na světě zvlášt pan Michal Macháček je to jednička ve svém oboru je to borec.
  Musím se podělit o skvělou zkušenost s reality Remach Uherské Hradiště. Kupovali jsme s manželem domek v Březolupech a pan Michal Macháček byl vysoce profesionální rychlý, vstřícný, ochotný, vždy nám vše rychle pomohl, poradil a vyhověl ve všem co jsme potřebovali. Dělal pro nás vždy rychle, ochotně a vysoce profesionálně vše možné i nemožné. Je to opravdu člověk na svém místě jsme s ním maximálně spokojeni. Dávám panu Macháčovi 100% maximální spokojenost. Jen díky panu Michalu Macháčkovi máme s manželem náš domeček a můžeme v něm spokojenně žít. Reality Remach nejlepší realitka na světě zvlášt pan Michal Macháček je to jednička ve svém oboru je to borec

 19. Terka napsal:

  Já mám za sebou dost schůzek s realitními makléři a občas jsem se teda nestačila divit, kolik toho jsou schopni napovídat, aby se byt prodal. Už jsem odmítla několik bytů jen proto, že ve mně makléři nevzbuzovali ani trošku důvěru. Teď mě čeká druhý schůzka s eurobydleni.cz, ti na mě zapůsobili dobře, ale radši jsem si ještě sjednala opakovaně prohlídku. Má s nimi někdo zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *