EUR 24.495

USD 23.384

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.495

USD 23.384

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 08. 2023

0 komentářů

Slevy k novým bytům postupně mizí

 

Slevy končí. Tak by se dal charakterizovat současný rezidenční trh. Na druhou stranu jsou nyní v doprodejích byty v hotových novostavbách za bezmála šest miliard korun. Největší výhodou pro kupující je, že zatímco dříve kupovali byty ještě, než se začaly stavět, nyní je dostatečná nabídka nových bytů ihned k nastěhování. Aktuální finanční síla developerů bohužel pro kupující ukazuje, že slevy, které se daly získat od loňského léta, postupně mizí z trhu.

Loading 

„Kdo kupovat již opravdu musí, anebo může i bez hypotéky, má dnes nadstandardní možnosti výběru, které Praha nepamatuje. Zatímco dříve se na koupené byty muselo čekat minimálně dva roky, než se postaví, nyní je situace opačná. V doprodejích v Praze jsou ihned k dispozici bytové jednotky v novostavbách za šest miliard korun,“ říká Jan Vitvera, obchodní ředitel společnosti Home Portal, která se specializuje na prodej novostaveb.

Největší výhodou pro klienty je, že se mohou jít rovnou podívat do svého budoucího bytu. Odpadá strach a nejistota z toho, že se bytový projekt nedostaví. Nemluvě o tom, že po zaplacení se mohou noví vlastníci do nového bytu ihned nastěhovat. Nadpoloviční většinu nabídky doprodejů z let 2022 a 2023 v Praze tvoří jednotky o dispozicích 1+kk (27 %) a 2+kk (36 %). K dispozici je tak 655 bytů v 50 projektech za bezmála šest miliard korun.

„Dříve díky rychlému růstu trhu platilo, že poslední byty v projektu byly výrazně dražší než jednotky prodané na jeho začátku. Ochlazení poptávky tento trend ovšem zastavilo. Zatímco projekty startující v tomto roce signalizují další růst cen, na trhu vedle nich zůstávají hotové byty, které lze pořídit i za ceny z roku 2021. V tuto chvíli proto klientům dokážeme v novostavbách nabídnout levnější alternativy a poradit, na jaký byt mohou získat slevu,“ dodává Jan Vitvera.

I přes to, že plošné slevy postupně z trhu mizí, stále lze najít zvýhodněné nabídky. Za všechny lze uvést například projekt PARVI Cibulka, ve kterém jsou byty zlevněné až o milion korun. Jinonický dvůr zase nabízí až 300 tisíc korun na vybavení bytu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Česko v roce 2033 – v důsledku dominantní věkové skupiny 50 až 59 let bude zájem o menší byty

Není žádnou novinkou, že mnohé evropské země patří k nejrychleji stárnoucím zemím na světě. Za 10 let bude v Česku nejvíce obyvatel ve věku 50 až 59 let. Podobně jsou na tom další státy ve střední a východní Evropě. V Německu, Rakousku, Itálii nebo Francii bude dominantní věková skupina 60 až 69 let. Na druhém konci žebříčku je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

O nemovitost může na konci roku přijít až 120 tisíc Čechů

Chybějící datum narození nebo nevyplněná adresa. I taková zdánlivá maličkost může způsobit to, že přijdete o svůj dům či pozemek. Na konci letošního roku totiž vyprší lhůta daná novým občanským zákoníkem k nápravě nesrovnalostí v katastru nemovitostí. Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem automaticky přejdou na stát. Je proto nejvyšší čas prověřit, zda jsou všechny údaje správné a aktuální […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *