Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Sazby hypoték v červnu pokračovaly v prudkém poklesu

Luboš Svačina

Hypotéky stále zlevňují. Během června sazby svých hypoték postupně snížila Komerční banka, Raiffeisenbank, Moneta Money Bank, mBank a Equa Bank. Opačným směrem se vydaly pouze sazby Oberbank. Titulní index GOFI 70 mapující napříč všemi bankami nabídkové sazby hypoték pokrývajících maximálně 70 % hodnoty nemovitosti (LTV) klesl v červnu z květnových 2,29 % na 2,13 %.

Rychle zlevňují i hypotéky nad 80 % LTV

Výrazný pokles mají za sebou i hypotéky nad 80 %. Index GOFI 85 spadl z 2,85 % na 2,60 %. K zásadnímu posunu pak došlo cenotvorby úvěrů s LTV do 90 %. Díky uvolnění limitů LTV ze strany ČNB klesla průměrná nabídková sazba hypoték s LTV do 90 % meziměsíčně o 35 setin procentního bodu. Z květnových 3,04 % klesl index GOFI 90 hluboko pod 3 procenta na 2,69 %.

Pro další vývoj úrokových sazeb bude určující intenzita konkurenčního soupeření a ochota bank jít se svými sazbami níže. Z pohledu ceny peněz na mezibankovním trhu, který v následujícím grafu ilustruje cena 5letého úrokového swapu, prostor pro pokles existuje. Záleží však na každé bance, za kolik je schopná zdroje pro poskytování úvěrů pořídit a s jak velkou rizikovou marží bude při naceňování nově poskytovaných úvěrů počítat.

„Trend poklesu bude podle našeho názoru i nadále pokračovat, ale tempo nejspíše v létě zvolní. Konkurenční boj se zintenzivňuje, a to se bude projevovat větším výskytem sazeb začínajících jedničkou, i když tyto sazby nebudou převládat,“ říká Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti Golem Finance, která se specializuje na poradenství v oblasti financování bydlení.

Úrokové sazby hypoték červenec 2020

Hypotéky se sazbou 1,XX % p. a.

Nabídkovou sazbu pod 2 procenty je v tuto chvíli možné najít v sazebnících 7 bank. Často však banky získání inzerované nejnižší sazby podmiňují sjednáním dalších produktů z nabídky banky (běžný účet, kreditní kartu) nebo spřízněné pojišťovny (majetkové, úvěrové pojištění) nebo se sazba vztahuje jen na refinancování úvěru.

Tip: Přehled aktuálně nabízených sazeb naleznete v našem HYPOTEČNÍM SROVNÁVAČI

Úrokové sazby hypoték červenec 2020

Aby člověk získal skutečný přehled o tom, za jakých podmínek je možné hypotéku reálně získat, doporučujeme vytipovat si několik bank a podmínky získání úvěru i sazeb si pak u těchto vybraných bank individuálně ověřit nebo svůj výběr a možnosti konzultovat s nezávislým hypotečním poradcem.

Zdroj: Golem Finance, hypoindex.cz, ČNB, Patria.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Sazby hypoték v červnu pokračovaly v prudkém poklesu”

 1. Jan napsal:

  Hypotéky
  Dost jsem teď uvažoval o Hypotéce Plus, jelikož jsem u Equa bank. Líbí se mi, že zájemcům o nové bydlení umožňuje získat až celou požadovanou částku díky spoluúčasti rodičů nebo jiné blízké osoby. Myslím, že dáme hlavy do hromady a půjdeme do toho.

 2. Hypotéky napsal:

  Uvažuji teď o hypotéce a jsem ráda, že u Equa bank je možnost za splnění podmínek dostat až celou částku. Asi do toho půjdu.

 3. jitka napsal:

  Equa mi zatím vždycky vyšla vstříc, už jsem si to částečně nastudoval, jak by to vypadalo s hypotékou a myslím si, že se do konce měsíce rozhoupu a zažádám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *