Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Airbnb je v Praze v kurzu, avšak málo pronajímatelů je úspěšných

Pronájem bytu, či pokoje přes službu Airbnb je lákavá příležitost na přivýdělek. Avšak celá polovina pronajímatelů při nabízení bytů pohoří. Čtvrtina z nich navíc nevydrží pronajímat delší dobu a brzy skončí.

Velká část bytů pronajímaných skrz Airbnb má natolik slabou obsazenost, že se nevyplatí pronajímatelům tyto byty nabízet. „Jednou z příčin je poloha. Hodně lidí to zkouší daleko od centra, což nedává smysl, ale jsou tady i jiné důvody. Obecně se říká, že Češi mají docela vysoký standard v tomto typu ubytovacích služeb. Což v praxi znamená, že průměrná kvalita inzerátů v Praze je sice často vyšší než v jiných západních městech, ale zároveň to představuje vysokou lokální konkurenci,“ řekl Matěj Koutný, zakladatel společnosti Blahobyty.

Krátkodobé pronájmy jsou často spojeny s dodatečnými náklady na úklid a praní, což si mnoho pronajímatelů neuvědomuje. Podle atraktivity bytu si tak pronajímatelé jsou schopni přijít zhruba na 50 až 200 procent dlouhodobého pronájmu.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Airbnb je v Praze v kurzu, avšak málo pronajímatelů je úspěšných”

  1. Pehe napsal:

    Běloši jsou diskriminovaní v přístupu k bydlení:
    „Divíme se, že byty můžou dostat lidé, kteří nepracují, a jsou schopni složit kauci,“ uvádějí s tím, že rodiny, které tu mají příbuzné a chtěly by se sem nastěhovat, mají smůlu. „Dokonce jsme zaznamenali případ, kdy jedna romská žena ukazovala svým známým okno bytu, ve kterém bude bydlet, ačkoliv ještě neproběhlo druhé kolo obhlídek bytů,“ podotkla jedna z nájemnic.
    „Proti Romům nic nemáme, jen si myslíme, že by se romské rodiny neměly koncentrovat na jedno místo ve středu města. Jistě nepůsobí dobře, když jsou všechny lavičky na Horním náměstí obsazeny těmito občany, často včetně školních dětí, zatímco většina lidí tráví čas v práci,“ doplnili nájemníci. Na druhé straně někteří z romských obyvatel těchto domů do práce poctivě chodí a na špatnou pověst výše jmenovaných doplácejí.
    Zdroj: http://www.denik.cz/regiony/lidem-v-centru-opavy-vadi-koncentrace-romskych-rodin-20171005.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *