Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Banky a stavební spořitelny letos rozpůjčují na bydlení 290 miliard korun

Banky a stavební spořitelny v letošním roce poskytnou úvěry na bydlení v celkovém objemu více než 290 miliard korun. Objem sjednaných hypoték by měl dosáhnout téměř 220 miliard korun a úvěry ze stavebního spoření překročit 73 miliard korun.

Od ledna do listopadu sjednaly banky podle Fincentrum Hypoindexu hypotéky v celkovém objemu 203,5 miliard korun. To je zhruba o dvě miliardy méně než ve stejném období loňského roku. Loni v prosinci poskytly banky hypotéky za 20 miliard korun. V letošním roce ale banky v posledním měsíci roku rozpůjčují zřejmě méně.

„Ztráta za loňským rokem není nikterak veliká, nicméně v prosinci se rozdíl ještě více prohloubí. Vloni se v posledním měsíci poskytl objem 20 miliard korun. Letos očekáváme, že to bude okolo 15 až 16 miliard. Pokles za celý rok odhadujeme o cca 3 %,” říká Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

Stavebním spořitelnám by se naopak v letošním roce mělo dařit lépe než v loňském roce. Za jedenáct měsíců letošního roku poskytly úvěry za 68,1 miliardy korun, což je oproti stejnému období loňského roku o čtvrtinu více. „Stavební spořitelny letos v úvěrech směřují k rekordu z roku 2008. K jeho překonání jim zbývá v prosinci uzavřít úvěry za 5,5 miliardy korun, což by se jim s ohledem na dosavadní výsledky mělo podařit,“ říká Libor Ostatek.

Zdroj: Poradci-sobě.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *