Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Boj o poplatky stále pokračuje

Podle výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna, provedeným agenturou Datank některé banky přistoupily ke zrušení poplatku za správu úvěru. Promítne se to ale do výše úrokové sazby.

Přestože je souboj bank s klienty, kteří se soudí o vrácení poplatků za vedení úvěrového účtu prakticky nerozhodný a banky v poslední době začínají mít navrch, některé banky přeci jenom přistoupily k jejich zrušení. „Snížení poplatků za vedení úvěrů jsme zaznamenali i u většiny hypoték. Samy banky ale přiznávají, že zrušení poplatků mohou promítnout do mírného zvýšení úrokové sazby. Některé banky, jako například ČSOB, nabízejí dokonce dvě varianty, hypotéku bez poplatků s vyšším úrokem, nebo naopak nižší úroky s poplatky. Nelze ale jednoznačně říct, která volba je lepší.“ uvedl analytik společnosti Datank Ondřej Pivoňka.

Některé banky, jako například ČSOB, pak nabízí řešení, kdy si klient může vybrat hypotéky s poplatkem, nebo bez něj. Česká spořitelna pak u hypoték sjednaných od 1. března do 31. prosince 2013 ale tento poplatek odpouští.

Zdroj: Tisková zpráva nejbanka.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *