Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Česká republika si v kvalitě života vede stále dobře

Ve srovnání kvality života ve 146 zemích, Česká republika obsadila 26. místo. I když si proti loňskému roku pohoršila o čtyři místa, bodově je na tom lépe. Index každoročně sestavuje společnost Deloitte s neziskovou organizací Social Progress Imperative.

Žebříček vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí.

Podle srovnání je na tom ze 146 srovnávaných zemí nejlépe Norsko a nejhůře Středoafrická republika. Index společenského rozvoje hodnotí země v desítkách různých kategorií.

Česká republika se v tomto srovnání řadí těsně za USA a z nových zemí EU je na tom lépe jen Slovinsko na 22. místě. Polsko v žebříčku skončilo dvaatřicáté a Slovensko ještě o tři pozice níže. Na druhém místě se pak umístil Island a třetí je Švýcarsko. Středoafrickou republiku na posledních třech příčkách doplňují Čad a Afghánistán.

Česko je na tom velice dobře se základními lidskými potřebami, konkrétně s výživou a základní lékařskou péčí, úrovní pitné vody a hygieny a přístřeším. Co se ale v České republice zhoršilo je bezpečnost a přístup k vyššímu vzdělání. Mírné zlepšení pak je v prý patrné v oblasti tolerance a začleňování, lidských práv i osobní svobody.

Zdroj:E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *