Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Již žádný chaos ve finančních produktech. Vše pěkně přehledně

Pokud nezvládáte časově již kontrolovat veškeré finanční produkty, které jste si během života pořídili, pak vás jistě potěší novinka, kterou chystá nový zákon. Poslanci totiž schválili zákon o platebním styku.

Nová revoluce v bankovnictví pro nás znamená, že hypotéku, , úvěry, pojištění nebo stavební spoření si budeme moci přehledně zkontrolovat pomocí jedné aplikace. Díky tomu si lidé budou moci své finance lépe strážit a i ušetřit v investovaných penězích.

Pro banky je to výzva i obchodní příležitost. Na trh vstoupí mnoho konkurentů a banky se mohou dostat do podobné situace, do jaké se dostali mobilní operátoři s příchodem virtuálních operátorů,“ říká Petr Plocek z UniCredit Bank. „Nechceme jen přihlížet tomu, že se otevřeme světu a někdo začne využívat našich dat, ale chceme v tom být aktivní,“ dodává ředitel digitálního a přímého prodeje České spořitelny Filip Zeman.

Ačkoli nová směrnice bude platit od příštího ledna, tak aplikace u bank se trochu protáhne. Banky mají totiž 18 měsíců na to, aby se jí přizpůsobily.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *