Úterý 14. července. Svátek má Karolína.

Lidé se zase začínají zadlužovat kvůli dovoleným

Cestovní kanceláře využívají mrazivého počasí a lákají na využití zájezdů First minute. Lidé se neváhají kvůli takovým dovoleným zadlužovat. Jenže půjčku na dovolenou by si každý měl pořádně rozmyslet a propočítat.

Půjčování na dovolenou je nesmysl. Fotky i opálení vybledne a zůstane vám jen mínusová položka na vašem účtu. Půjčku na dovolenou můžete splácet i několik měsíců.  Pokud si i za takovou cenu chcete půjčit na dovolenou, spočítejte si, zda budete mít na jednotlivé splátky vždy dost finančních prostředků.

I když půjčky na dovolenou nepatří u nás k nejoblíbenějším, stále si spotřebitelský úvěr na rekreaci bereme více než například na studia či podnikání. „Půjčku na dovolenou už jsem si vzala několikrát. Normálně bych si ji nemohla dovolit, díky půjčce si dovolenou zaplatím už v lednu, a do konce roku mám splaceno,“ potvrzuje Jana Stříteská z Liberce.

Podle údajů ČNB má v České republice spotřební úvěr asi čtvrtina všech domácností. Nejoblíbenější jsou půjčky na bydlení a vše s ním spojené.

Zdroj: Tisková zpráva FairCredit

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *