EUR 24.345

USD 23.548

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.345

USD 23.548

Text: Jiří Havelka

05. 02. 2014

0 komentářů

Lidé se zase začínají zadlužovat kvůli dovoleným

 


 

Půjčování na dovolenou je nesmysl. Fotky i opálení vybledne a zůstane vám jen mínusová položka na vašem účtu. Půjčku na dovolenou můžete splácet i několik měsíců.  Pokud si i za takovou cenu chcete půjčit na dovolenou, spočítejte si, zda budete mít na jednotlivé splátky vždy dost finančních prostředků.

I když půjčky na dovolenou nepatří u nás k nejoblíbenějším, stále si spotřebitelský úvěr na rekreaci bereme více než například na studia či podnikání. „Půjčku na dovolenou už jsem si vzala několikrát. Normálně bych si ji nemohla dovolit, díky půjčce si dovolenou zaplatím už v lednu, a do konce roku mám splaceno,“ potvrzuje Jana Stříteská z Liberce.

Podle údajů ČNB má v České republice spotřební úvěr asi čtvrtina všech domácností. Nejoblíbenější jsou půjčky na bydlení a vše s ním spojené.

Zdroj: Tisková zpráva FairCredit

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Co se jinde o současném realitním trhu nedočtete. Je čas panikařit?

Chtěl by koupit byt v Praze, a proto začal pražský realitní trh sledovat. Říkejme mu Jakub a řekněme, že je bádavý příslušník střední třídy. Vystupuje na straně kupujících a má v tomto ohledu vlastně i střet zájmů. I tak jeho postřehy mohou být výpovědí o aktuálním dění na realitním a hypotečním trhu.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 06. 2022

Cykly bohatství: Zvítězí nemovitosti nad zlatem?

Nemovitosti nejsou zdaleka takovou jistotou, jak by se mohlo zdát. To, že ceny nemovitosti nikdy neklesají, je iluze. V realitě tomu tak není. Někdy dolů jdou, pouze jsme to dlouho nezažili. A v inflačních dobách nemusejí poklesnout jen nominálně, zlevnit mohou v reálném vyjádření. Svou roli mají i úrokové sazby.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Dluhů kvůli energiím bude přibývat. Zvlášť po celoročním zúčtování

Blíží se konec roku, tedy čas, kdy se vyúčtují dodávky energií. Z těchto údajů vzniká největší objem pohledávek, které dodavatelé vymáhají od dlužníků. Problémem jsou často nedostatečné zálohy, které nereflektují skutečný odběr energie. Doplatky pak nejsou jen v řádech stovek korun, ale spíš desítek tisíc. Některé domácnosti pak nemají na zaplacení tohoto dluhu a dostávají se do […]

Text: František Veselý

10. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.