Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Má ubytovací poplatky odvádět Aibnb, nebo pronajímatel? Poslanci se neshodnou

Zákonná regulace Airbnb narazila. Poslanci se neshodují na tom, zda by měly ubytovací poplatky odvádět za své klienty digitální platformy jako Airbnb či Booking, nebo jako dosud samotní pronajímatelé. Ti ale často své povinnosti opomíjí.

„Města se potýkají s tím, že mají poměrně vysoký příliv turistů a vysoký počet bytů v centru města, které jsou pronajímány skrze digitální platformy. Ale odhaduje se, že až ve 40 procentech případů ti pronajímatelé neplatí příslušný poplatek,“ upozornil poslanec Jakub Michálek (Piráti).

Jakub Michálek společně s poslancem Patrikem Nacherem (ANO) navrhli, aby vybíraly ubytovací poplatky přímo firmy a následně je hromadně odváděly státu. „Pro tuto platformu je to jeden klik. Je to výhodnější pro stát i pro pronajímatele,“ řekl Nacher, který chce o návrhu přesvědčit poslance při třetím čtení zákona. Návrh nedoporučil přijmout rozpočtový výbor a nelíbí se ani ministerstvu financí.

Airbnb je připraveno tyto poplatky v Praze za své klienty vybírat a odvádět. „Pokud nedojde k dohodě v parlamentu, tím spíš je důležité, abychom se dohodli s Airbnb,“ řekla pražská radní Hana Marvanová (STAN). „Naposledy mi zástupce firmy telefonicky potvrdil, že jsou pro dohodu a jsou ochotni identifikovat ty platby a vybírat je za své klienty v Praze,“ dodala Hana Marvanová.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Má ubytovací poplatky odvádět Aibnb, nebo pronajímatel? Poslanci se neshodnou”

  1. Dominik napsal:

    Vzhledem k tomu, že jsem důrazně proti službě AirBnB v České republice, tak bych nejradši podporoval mladé v cestování pod stan do přírody 🙂 Tu nejlepší možnou výbavu zakoupíte třeba na https://armik.cz a pak už si jen užít to dobrodružství!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *