Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Máte špatné známosti v mobilu? Půjčku u Home Creditu nemusíte dostat

27.01.2017

Společnost Click Credit ze skupiny Home Credit Jiřího Šmejce a Petra Kellnera připravuje aplikaci, která při online žádosti o půjčku zkontroluje obsah klientova telefonu. Kontakty na notorické dlužníky u úvěrových společností se nemusí vyplatit.  

„To, zda půjčku dostanete, může ovlivnit i fakt, čí číslo máte v telefonních kontaktech. Samozřejmě k tomu ale potřebujeme už i současná data, jimiž Home Credit disponuje,“ řekl Jan Machaň, který v Home Credit řídí sekci speciálních projektů. Společnost má k dispozici údaje o klientech, které nasbírala během své dvacetiletého fungování v Česku.

K prohlížení obsahu telefonu ovšem bude potřeba souhlas klienta. „Takový model bych viděl jako problematický, pokud by byly poskytovány údaje třetích osob. Otázkou je, v jakém rozsahu se s nimi bude zacházet a s jakými jinými údaji budou párovány. Souhlas klienta přitom nemusí stačit, pokud jsou z telefonu využívána data o třetích osobách,“ říká Josef Prokeš, ředitel správní sekce Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Aplikace Click Creditu s názvem Kamali našla inspiraci v Číně, kde neexistují úvěrové registry s údaji o bonitě klienta.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *