Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Nejlépe se žije v Říčanech, nejhůře v Orlové

Již podruhé za sebou se nejvyšší kvalitou života mohou pyšnit středočeské Říčany. Oproti loňsku si nejvíce polepšila Přelouč, která poskočila o 88 míst. Poslední místo znovu Orlová v Moravskoslzském kraji. Vyplývá to z Indexu kvality života, který sestavila společnost Obce v datech spolu s Deloitte.

Index kvality života srovnává veřejně dostupná data ve všech 206 českých obcích s rozšířenou působností.

„Také s ohledem na rostoucí ceny nemovitostí v Česku chceme lidem pomoci při rozhodování o výběru místa pro život. Za klíčový přitom považuji optimální poměr nákladů na bydlení a kvality života. Neméně důležitou ambicí projektu je také poskytnout starostům datové podklady pro jejich budoucí rozhodování,“ říká Pavel Šiška, vedoucí partner v oddělení poradenství Deloitte.

Dlouhodobě je nejvyšší kvalita života v Praze, Brně a jejich okolí. Mezi krajskými městy Indexu dominují Praha, Brno, Plzeň, Pardubice a Hradec Králové.

„Nejnižší hodnocení mají obce ze strukturálně postižených regionů, tedy Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje. Ve většině obcí z těchto regionů žije vysoký podíl lidí s finančními problémy, je v nich v porovnání se zbytkem ČR vysoká nezaměstnanost. A v Ústeckém a Moravskoslezském kraji je i poměrně vysoké znečištění ovzduší,“ komentuje výsledky Jan Havránek, jednatel společnosti Obce v datech.

Zdroj: Tisková zpráva Deloitte

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *