Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Nevýhodná půjčka připravila ženu o byt i peníze

Jak snadno je možné zůstat bez bytu i peněz se přesvědčila žena z Trutnovska. V roce 2010 požádala úvěrovou firmu LSD Direct o půjčku ve výši 1,5 milionu korun. Pouhých 5 měsíců po tom přišla žena nejenom o peníze, ale i o byt.

Přestože nebankovní společnost věděla, že žena nebude schopna splátky splácet, tak jí přesvědčila na dvě půjčky. Ta první ve výši 400 tisíc korun měla pokrýt dluh u banky a odblokovat zástavní nemovitost. Místo 400 tisíc korun žena získala pouhých 300 646 korun. Zbylé peníze padly na provize a odměny věřitele.

Druhou půjčku ve výši 720 tisíc korun žena ani neviděla. LSD Direct, která nyní již neexistuje si peníze strhla rovnou. Větší část šla na úhradu první půjčky včetně sankcí za nesplácení, menší na další odměnu firmy za to, že úvěr poskytla. Mezi první a druhou půjčkou přitom neuběhly ani tři měsíce.

Případ který se táhne již 10 let získal nové poznatky. Ústavní soud vrátil celý případ zpět k Okresnímu soudu v Trutnově. „Při rozhodování, zda byla smlouva uzavřena v tísni, pak nemají soudy hodnotit to, jak se dlužník dostal do špatné finanční situace a jaká byla jeho platební morálka, ale to, jak dlužník smlouvu vnímal a zda věřitel nezneužil jeho obtíží k prosazení neférových podmínek,“ uvedla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *