Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Nové byty v Praze dál zdražují, růst ale zpomaluje

Průměrná nabídková cena nových bytů v Praze vzrostla meziročně o osm procent na 100 300 korun za metr čtvereční. Díky větší nabídce bytů ale růst cen zpomaluje. Vyplývá to z analýzy společnosti Deloitte z údajů získaných z ceníků developerů za letošní květen a červen.

„Květen a červen přinesly na pražský rezidenční trh nejvíce bytů v těchto měsících od roku 2014. S novými projekty přišly téměř všechny hlavní developerské společnosti. Současně se podstatně zvýšila snaha developerů o doprodej zbylých obvykle dražších bytů zejména v již dokončených projektech, která se promítla jak do marketingových akcí, tak do cenové politiky. Obecně lze říci, že první polovina letošního roku byla z hlediska nových bytů na trhu nejlepší od konce krize,“ komentoval analytik Deloitte Petr Hána.

Nabídka developerů v Praze se v prvním pololetí rozšířila na 3 376 bytů, což je ve srovnání s rekordním rokem 2014 o 270 bytů více. Povolování staveb přesto podle developerů stále vázne.

„První vlaštovky jaro nedělají. Aktuální čísla sice vypadají pozitivně, ale tvrdit, že v Praze dochází ke zlepšení situace v oblasti výstavby bytů by bylo více než předčasné. Podařilo se sice povolit několik větších projektů a ty díky tomu dát do prodejní nabídky, ale z celkového počtu 40 000 bytů, respektive 900 projektů, které jsou v Praze uvězněny v povolovacím řízení, je to zanedbatelné číslo. Zatím navíc není zřejmé, zda se jedná o trend, nebo výjimku,“ řekl šéf Asociace developerů Tomáš Kadeřábek.

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *