EUR 25.420

USD 22.521

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.420

USD 22.521

Text: Adam Žídek

27. 04. 2017

Penta potvrzuje svou strategii postav, pronajmi, prodej.

 

Tentokrát jde o prodej objektu Na Poříčí. O budovu projevilo zájem už deset subjektů, mimo jiné i zájemci z Ruska, Číny a Německa. V současné době probíhá druhé kolo výběru kupce. Mluvčí Penty, Ivo Mravinac, uvedl: „Jedná se o investory z Ruska, Rakouska, Německa, Číny, ale i Česka.“ 

Jedním ze zájemců o koupi budovy by měla být i čínská CEFC. Ta už v minulosti koupila i sousední administrativní objekt Florentinum.

Prodejní cena objektu, ve kterém se momentálně nachází take hotel, zatím není jasná. Společnost Penta nicméně investovala do rekonstrukce budovy cca 200 milionů korun. Jen hotel pak nabízí 141 pokojů v sedmi poschodích, vše pak v luxusním provedení. Dalším lákadlem pro zájemce mohou být i komerční prostory v budově.

Penta plánuje v budoucnu další aktivity v této lokalitě. Mluví se například o výstavbě administrativní čtvrti v blízkosti Masarykova nádraží. Tato investice by měla být v hodnotě přibližně 10 miliard korun. Dalšími lokalitami, kde se v budoucnu bude Penta realizvat by měli být pražský Smíchov, Vítězné náměsní a Hlavní nádraží.

Zdroj: iHNED.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Na jaře mohou sazby hypoték dosáhnout i do nedávna nepředstavitelných 6 %

Česká národní banka rozhodla, že bude více regulovat hypoteční trh a sáhla ke zpřísnění limitů pro poskytování hypoték, a to od dubna 2022. „Proto na jaře příštího roku kvůli těmto novým opatřením nedosáhne na hypotéky desetina lidí, kteří by za předchozích podmínek hypotéku dostali,“ uvádí Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Text: Milan Vodička

01. 12. 2021

Růst cen rezidenčních nemovitostí v ČR ve třetím čtvrtletí znovu lámal rekordy

Růst cen rezidenčních nemovitostí v České republice ve třetím kvartálu znovu překonával rekordy. Pozemky meziročně zdražily dokonce o 21,9 %, ukázal HB Index, což je největší nárůst v desetileté historii indexu. Rekordní kvartální nárůst o 5 % si připsal také bytový segment. Vysokou poptávku dále posilují obavy z inflace. Ta lidi motivuje investovat volné prostředky do nemovitostí s cílem uchránit […]

Text: redakce hypoindex.cz

23. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.