Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Počet exekucí klesá i díky vysoké zaměstnanosti

V loňském roce bylo vedeno exekuční řízení vůči 821 337 osobám. Exekuci tak čelilo o 41 tisíc lidí méně než rok před tím. Centrální evidence exekucí obsahovala na konci loňského roku záznamy o 4 679 186 exekucích.

Očekáváme, že trend klesajícího počtu nových exekucí, ale i celkového počtu povinných (účastníků exekučního řízení, proti kterým je vedeno) a nakonec i celkového počtu exekucí bude pokračovat. Hlavním faktorem je vedle pozitivní role soudních exekutorů i vysoká míra zaměstnanosti,“ dodal viceprezident Exekutorské komory Jan Mlynarčík.

Podle dat byl průměrný věk osoby s exekucí 45 let a jeden člověk měl v průměru 5,7 exekučního řízení. Vymáhaná částka na jistině činila průměrně 63 339 korun v jedné exekuci. Nejvíce lidí čelí exekucím v Ústeckém kraji (15 procent) a v Moravskoslezském kraji (13 procent). Naopak nejméně jich bylo ve Zlínském kraji a na Vysočině (tři procenta). Údaje zahrnují i odložené, exekuce, u nichž se očekává zastavení (například po oddlužení v insolvenci), a exekuce, které nelze z různých důvodů provádět.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *