Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Na Praze 10 vyroste nová čtvrť až pro 30 tisíc lidí

Na rozhraní Bodalce a Slatin v Praze 10 by měla v budoucnu vzniknout nová čtvrť až pro 30 tisíc lidí. Radní Prahy 10 dali souhlas k urbanistické studii brownfieldu o rozloze 130 hektarů s výhledem na Eden. Místní obyvatelé mají ale obavy o sportovní areál SK Slavia Praha.

„Jedná se o ideovou studii, která by se měla stát podkladem pro právě připravovaný Metropolitní plán města. V září budou tuto studii schvalovat zastupitelé Prahy 10,“ říká mluvčí desáté městské části Vít Novák.

Pokud svůj souhlas se studií vyjádří i zastupitelé, je velmi pravděpodobné, že nová čtvrť za Edenem vyroste. Studie bude využita jako podklad pro vytvoření Metropolitního plánu, který má do roku 2022 nahradit současný zastaralý územní plán Prahy.

Architektonický návrh se však nelíbí části obyvatel Prahy 10, protože nepočítá se zachováním celého areálu SK Slavia Praha u fotbalového stadionu Eden. Například některá tréninková hřiště mají nahradit bytové domy. Podle radních to ale neznamená, že projekt do sportovního areálu skutečně zasáhne.

Praha 10 není majitelem pozemků a dotyčných staveb. Nic by ji tak ani v budoucnu neopravňovalo provádět takto zásadní úpravy. Je nicméně potřeba, aby řešila své území koncepčně s nějakou vizí,“ vysvětluje Novák.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *