Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Velká města opět plánují výstavby obecních bytů

Rostoucí problémy se zařizováním nového bydlení mají v dnešní době převážně mladé rodiny, které nejsou schopné dosáhnout na hypotéku. Velká města se proto rozhodla obrátit trend privatizací obecního bydlení a začít stavět nové byty.

Ty by měly sloužit převážně mladým rodinám, seniorům a sociálně chudším obyvatelům. „Obecní byty může město použít i jako určitý benefit pro své zaměstnance. Příkladem je přilákání pracovníků IT, kterým město nemůže nabídnout stejný plat jako soukromé firmy, může jim však poskytnout právě benefit ve formě levnějšího bydlení,“ vysvětluje ředitel odboru bytového fondu pražského magistrátu Josef Tunkl.

Žadatelé o nové byty musí však splňovat několik podmínek. Mladé rodiny jsou například omezeny věkovou hranicí 35 let a jejich trvalý příjem nesmí být výrazně vyšší než průměrný plat. Praha kupříkladu plánuje postavit několik stovek bytů za téměř dvě miliardy korun.

Plány na výstavbu nových bytů má i Brno. „Dali jsme si za cíl, že do roku 2022 kompletně zrekonstruujeme či nově postavíme tisíc bytů,“ prohlašuje náměstek brněnského primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *