Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Výstavba družstevních bytů s podporou Prahy by měla snížit cenu za metr na 60 tisíc korun

Nedostatek bytů chce Praha řešit podporou družstevní bytové výstavby. Hlavní město by mělo poskytnout pozemky pro výstavbu družstevních bytů. Praha by tím doplnila bytový fond a cena za metr čtvereční by mohla klesnout na 60 tisíc korun.

Praha by družstevní bydlení podpořila poskytnutím pozemků pro výstavu a družstvo by si vzalo úvěr na výstavbu. Třetina postavených bytů by pak připadla městu a dvě třetiny by sloužily k převodu družstevních podílů zájemcům.

„Pokud by Praha bytové družstevnictví podpořila, může vznikat nový bytový fond, který je levnější až o 30 procent. Mělo by být směřováno směrem k takzvané střední vrstvě,“ řekla radní Hana Kordová Marvanová (za STAN). Cena za metr čtvereční by tak podle ní mohla postupně klesnout na 60 tisíc korun. Průměrná prodejní cena nových bytů přitom již překonala hranici 100 tisíc korun za metr čtvereční.

„Do léta bychom chtěli mít vytipovány dvě desítky pozemků vhodných pro tuto výstavbu,“ řekl pražský zastupitel a předseda magistrátního výboru pro bydlení Pavel Zelenka (Praha sobě).

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *