Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Wüstenrot se stal členem sdružení Solus

Wüstenrot hypoteční banka a Wüstenrot – stavební spořitelna se staly novými členy sdružení Solus. Do činnosti sdružení, který spravuje největší negativní registr fyzických osob na českém trhu, je tak již zapojeno 57 společností.

„Ve Wüstenrotu si zakládáme na osobním kontaktu s klientem, kterého provázíme při řešení nejrůznějších finančních potřeb. I proto je pro nás důležité odpovědně posoudit, zda je závazek, který v podobě úvěru přijímá, schopen v dlouhodobém horizontu bezproblémově splácet. Jsem přesvědčen, že nám registry Solus pomohou ještě lépe chránit naše klienty,“ uvedl Pavel Fischer, vedoucí úseku Provoz, Wüstenrot.

Registr obsahoval ke konci roku 2018 informaci o 620 tisících dospělých občanech České republiky s nesplaceným závazkem po splatnosti u některé z členských společnosti sdružení. „Ucelené informace z více ekonomických sektorů představují nejefektivnější zdroj informací o platební morálce klienta. Registry, které obsahují informace z více ekonomických sektorů, proto vyzdvihují díky jejich funkčnosti a efektivitě ve svých studiích opakovaně například Světová banka či OECD,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení Solus.

Zdroj: Tisková zpráva Solus

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *