Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Zisk Central Groupu klesl o 200 milionů korun

Čistý zisk developerské společnosti Central Group klesl v loňském roce meziročně o 200 milionů korun na 934 milionů korun. Přesto developer loni rekordně investoval.

Loňský rok byl pro nás ve znamení historicky rekordních akvizic. Investovali jsme 2,5 miliardy korun a podařilo se nám získat z pohledu rezidenčního trhu hned několik velmi perspektivních pražských lokalit. Jako dlouhodobý investor je chceme rozvinout a vytvořit nejen skvělá místa pro bydlení, ale také tolik potřebný veřejný prostor se vším, co k němu patří,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Příjmy z prodeje byly ale v loňském roce pouze o tři procenta nižší než v roce 2016, kdy dosáhl Central Group rekordního zisku 1,2 miliardy korun. Důvodem poklesu loňského zisku je podle developera dokončení projektu Residence Garden Towers, který se podílel na nadprůměrném zisku v roce 2016.

Celkem prodal Central Group v loňském roce 1 012 bytů, domů a parcel za více než pět miliard korun. V Praze se prodalo ve stejném období celkem 5 500 bytů, což je meziročně o 20 procent méně.

Zdroj: Tisková zpráva Central Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *