EUR 25.325

USD 23.768

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.325

USD 23.768

20. 03. 2023

0 komentářů

Central Group zahájil prodej v novém projektu Rezidence Kotlaska v Praze 8

 

Central Group rozšířil svou nabídku bytů o nový komorní projekt v pražské Libni. Rezidence Kotlaska, která je již ve výstavbě, nabídne klidné bydlení v zeleni přímo u metra B Palmovka. Ve dvou energeticky velmi úsporných domech vznikne 57 luxusních bytů s klimatizací a v lokalitě vyroste nové dětské hřiště. Central Group také zahájil výstavbu projektu U Hostivařské přehrady.

Loading 

Největší český rezidenční stavitel zařazuje nový projekt Rezidence Kotlaska na trh v době postupně se probouzející poptávky po hypotékách a zároveň stále velkého zájmu o luxusnější bydlení v Praze.

„Současná odložená poptávka Pražanů po bytech se tohoto segmentu bydlení nedotkla. U luxusnějších nových bytů je totiž větší podíl lidí, kteří využívají vlastní prostředky a nečerpají úvěry, které jsou nyní stále drahé. Naštěstí ale už vidíme první balónky, že se situace začíná obracet k lepšímu a hypotéky budou opět dostupnější,“ říká výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Podle posledních údajů ČBA Hypomonitoru v únoru oproti lednu vzrostl objem poskytnutých hypoték o 20 % a banky poskytly nejvíce úvěrů na bydlení od loňského srpna. Současně poklesla, i když jen velmi mírné, i úroková sazba hypoték. Pro opětovný boom prodeje nových bytů bude klíčové snížení úrokových sazeb k psychologické hranici 3 %. K tomu by mohlo dojít na přelomu roku 2024 a 2025.

Vltava i centrum města na dosah

Rezidence Kotlaska nabízí šest desítek luxusních bytů 1+kk až 4+kk. Nachází se v moderní a rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 8, v širším centru metropole v sousedství stejnojmenného parku. V docházkové vzdálenosti je pestrá občanská vybavenost včetně škol, školek i prestižního Gymnázia U Libeňského zámku. V okolí je také řada supermarketů, restaurací, kaváren, ale i sportovních center a dalších služeb.

REKLAMA

„Projekt je na velmi příjemném místě skutečně jen pár kroků od metra a přitom v klidné části Libně. Navíc jen kousek odtud je nová DOCK Marina s promenádou a půjčovnou šlapadel nebo oblíbených paddleboardů. Pro procházky a na kolo je ideální třeba stezka podél Vltavy nebo cyklotrasa podél říčky Rokytky,“ jmenuje Tomášková.

Energeticky úsporné byty s klimatizací

Oba originálně architektonicky řešené domy jsou energeticky velmi úsporné (třída B) a ve srovnání se staršími panelovými domy ušetří až 50 % nákladů na vytápění. Mají dřevěná eurookna a skleněná zábradlí na balkonech a projekt počítá také s přípravou pro napojení nabíjení elektromobilů.

Byty jsou navrženy v luxusním standardu provedení, ve kterém nechybí klimatizace, moderní systém větrání s rekuperací tepla pro zdravé a klidné bydlení, designové koupelny, dýhované dřevěné nebo vinylové podlahy s vytápěním či předokenní žaluzie. Všechny byty mají balkony, prostorné terasy, lodžii nebo předzahrádku a většina z nich podzemní parkovací stání a sklep.

Začala výstavba projektu U Hostivařské přehrady

Central Group pokračuje v realizaci projektů i přes vysoké náklady na výstavbu, které se kvůli velkému nárůstu cen stavebních materiálů a prací v poslední době zvýšily o desítky procent. Aktuálně zahájil výstavbu projektu U Hostivařské přehrady. Součástí areálu, který vzniká na dosah přehrady a oblíbeného lesoparku v Praze 4, bude kromě téměř tří set nových bytů 1+kk až 4+kk také nová restaurace, mateřská škola a dětské hřiště.

Praha 4 patří co do bydlení dlouhodobě k nejatraktivnějším pražským obvodům. „Loni se tu prodalo přes 500 nových bytů, což je podílem na celkových prodejích v Praze více než 16 %. Po Praze 9 a 5 se tak jedná o obvod, kde je dlouhodobě zájem o nové byty největší,“ podotýká Tomášková.

V prvních etapách prodeje projektu U Hostivařské přehrady lidé projevili zájem především o větší rodinné byty. „Ukazuje to, že lidé lokalitu vnímají jako ideální místo pro vlastní bydlení,“ doplnila Tomášková.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *