Pondělí 25. května. Svátek má Viola.

Češi uvažují o půjčkách rozumně jen do chvíle, než si nějakou berou

13.01.2015 11:01 Tisková zpráva: Air Bank

Ukazují to zkušenosti lidí, kteří si v posledních dvou letech nějakou spotřebitelskou půjčku brali. Pro 38 % z nich sice stále zůstala na prvním místě celková cena půjčky. Násobně však narostl počet lidí, kteří se na úkor cenové výhodnosti rozhodovali hlavně podle rychlosti a snadnosti získání. Za nejdůležitější ji označilo 33 % z nich. Vyplývá to z listopadového průzkumu STEM/MARK mezi 600 respondenty.

„Když lidé o půjčce jen uvažují, většina z nich se rozumně přikloní k co nejnižší ceně. Jakmile se ale potřeba půjčky skutečně objeví, nechají se často zlákat různými nabídkami rychlých půjček nebo jsou okolnostmi sami donuceni s půjčkou spěchat. To pak může vést k tomu, že skončí s nevýhodnou půjčkou,“ řekl Zdeněk Románek, ředitel retailového bankovnictví Air Bank.

Pomyslná cena za rychlou a snadnou půjčku bez rozmyslu se může vyšplhat i na desítky tisíc korun. A to i v případě, že si člověk vybírá jen mezi bankovními půjčkami. Ukazují to například výsledky reality testu serveru Bankovnipoplatky.com. Podle něho se náklady na stejnou půjčku ve výši 50 000 Kč na 5 let mezi jednotlivými bankami liší až o 20 tisíc Kč.

„Jednoduchou zásadou je srovnat si vždy alespoň několik nabídek od různých bank podle celkově zaplacené částky.  A to i v případě, kdy na půjčku spěcháme. Brát si jakoukoliv půjčku rychle a bez rozmyslu se prostě nevyplácí,“ doplňuje Zdeněk Románek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *