EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

26. 07. 2016

0 komentářů

Kompenzace zahrádkářům při zrušení osady jsou správné. Nesmí ale blokovat rozvoj města

 


 

Nabídnout obecní pozemky, které se aktuálně nevyužívají, za výhodnějších podmínek zahrádkářům, je dobrý nápad. Udržovaná zahrádkářská kolonie je určitě lepší, než zanedbaná plocha zarostlá náletovými stromy a keři. Města jejich zřizováním mohou lépe reagovat na současný trend rostoucí obliby vlastnoručně vypěstovaných potravin. Práce na zahrádce také hlavně mladým lidem názorně ukáže, že ovoce a zelenina neroste na pultech supermarketů.

Navrhovaný zákon na druhou stranu nejspíš umožní rychlejší změnu území na plochu výstavby v případě, že město změní své rozvojové priority. To považuji za hlavní přínos zákona. Až dosud totiž zahrádkáři proti rušení svých kolonií, které byly v drtivé většině případů povoleny pouze jako dočasné, tvrdě protestovali a různými stížnosti tomu bránili. To by mělo v budoucnu odpadnout, protože zákon by obcím či státu uložil povinnost tyto pozemky zahrádkářům nahradit. Jen by bylo vhodné tuto směnu podmínit neblokováním dalšího rozvoje obce.

RNDr. Evžen Korec, CSc., generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a. s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze výrazně rostou prodeje nových bytů, ale už i ceny

Prodeje nových bytů v Praze v letošním roce výrazně rostou, developeři za první čtvrtletí prodali celkem 1520 nových bytů. To je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku takřka trojnásobek. První čtvrtletí loňského roku však bylo z pohledu prodejů nejhorší v historii monitoringu trhu, tedy za poslední dvě desetiletí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Prodeje nových bytů jsou v Praze stále pod dlouhodobým průměrem

Pražský trh s novými byty, který v loňském roce propadl nejhlouběji v historii, letos vykazuje o něco lepší čísla. Přesto se o nějakém výraznějším oživení mluvit nedá, prodeje totiž zůstávají pod dlouhodobým průměrem. Developeři v hlavním městě během třetího čtvrtletí letošního roku prodali celkem 990 nových bytů.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *