Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Akce: Stavební spořitelny míří na úvěry

Petr Zámečník

Podzimní akce stavebních spořitelen zacílili na úvěry. Nabízí slevy na úrokových sazbách i odhad nemovitosti zdarma. Co vám nabídne vaše stavební spořitelna?

Sezóna stavebního spoření začíná před koncem roku. V současnosti se stavební spořitelny nezaměřují se svými akcemi na nové spořicí klienty, ale své akční nabídky cílí především na zájemce o úvěry. Ostatně, pro financování rekonstrukcí a oprav bytů a rodinných domů bez zástavy nemovitosti není na českém trhu lepší produkt.

Zájem o úvěry ale přesto klesá. Stavební spořitelny profinancovaly od ledna do srpna 2014 úvěry v objemu 26,4 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o 13 %. Klesá sice i hypoteční trh, ovšem příčina poklesu úvěrů ze stavebního spoření může ležet v nedávném přístupu některých stavebních spořitelen ke klientům s překlenovacími úvěry.

V situaci, kdy klienti s překlenovacím úvěrem nemohou stavební spořitelnu opustit nebo jen za cenu vysokých finančních ztrát, si noví klienti rozmyslí, zda je pro ně právě tento způsob financování optimální. Nápravu hledají stavební spořitelny v akcích zaměřených na úvěrování.

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) nabízí překlenovací úvěry se slevou až 0,4 procentního bodu. S úvěrem Topkredit tak klient může získat úvěr se sazbou od 2,9 % a s úvěrem Tophypo se úroky pohybují od 2,8 %. Oba úvěry jsou ale se zástavou nemovitosti.

Ovšem i zde platí již okřídlené „nechci slevu zadarmo“. Liška inzeruje slevu 0,1 procentního bodu při uzavření a využívání každého z vybraných finančních produktů. Jimi jsou

 • Běžný účet
 • Pojištění majetku a odpovědnosti
 • Rizikové životní pojištění
 • Životní pojištění

Případného zájemce o slevu možná zarazí dvojí užití slevy za životní pojištění (i rizikové životní pojištění patří mezi životní pojištění). Stavební spořitelna bližší podmínky neuvádí, ovšem životním pojištěním (nikoli rizikovým) je pravděpodobně míněno investiční životní pojištění. V každém případě se sleva v rámci této akční nabídky platné do 30. 9. 2014 prodraží.

Liška nabízí ještě jednu akční nabídku – slevu 1000 Kč pro děti. Pokud jim zákonný zástupce do konce září uzavře smlouvu s cílovou částkou 200 tis. Kč a vyšší, zaplatí na vstupním poplatku o 1000 Kč méně – resp. mu peníze Liška vrátí na účet formou prémie.

Pokud rodič uzavře smlouvu zároveň s dítětem (dětmi), získá dítě (děti) i vedení smlouvy zdarma.  Rodič ovšem bude platit klasickým způsobem.

Modrá pyramida

Modrá pyramida (MPSS) cílí také na úvěrové klienty. Do 30. 9. 2014 nabízí svůj Hypoúvěr se zpracováním a oceněním nemovitosti bez poplatku. Zároveň neúčtuje poplatek za vedení a správu účtu překlenovacího úvěru.

I Modrá pyramida mate neznalé klienty. V rámci výhod uvádí „možnost mimořádných vkladů a splátek bez sankcí“, ovšem až v poznámce se zájemce dozví:  „Vztahuje se na mimořádné vklady na účet stavebního spoření ve fázi překlenovacího úvěru a na mimořádné splátky včetně jednorázového splacení přiděleného úvěru.“ U přiděleného (řádného) úvěru ze stavebního spoření přitom mimořádné splátky zdarma garantuje zákon, a totéž zákon o stavebním spoření garantuje u vkladů na účty stavebního spoření.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nenabízí žádnou časově omezenou akci přímo se týkající úvěrů. Pouze do 30. 11. 2014 ke každému úvěru věnuje „zábavnou hru pro celou rodinu“ Felixopolis.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka) u svého Hypoúvěru od Buřinky nabízí akční úrokovou sazbu od 2,59 % fixovaný na 3 nebo 6 let. K tomu garantuje, že po celou dobu splatnosti úvěru nepřekročí úroková sazba 5 %. Zároveň ale zpracuje a vyřídí úvěr bez poplatku a zdarma zajistí také odhad nemovitosti.

Akce SSČS platí do 31. 10. 2014.

Wüstenrot – stavební spořitelna

Wüstenrot – stavební spořitelna (WSTS) na úvodní stránce stavební spořitelny inzeruje „Akce – Kamarád pro děti“. V nich se ale zájemce pouze dočte: „Produkty Wüstenrot Kamarád+ a Wüstenrot Kamarád nejsou momentálně v produktové nabídce.“


Doplnění 14:30:

Raiffeisen stavební spořitelna má dvě akce pro stávající klienty platné do konce listopadu:

 1. Vybraná skupina klientů získá, místo překlenovacího úvěru, standardní úvěr ze stavebního spoření, a to dříve než by ho získali za normálních okolností. Díky tomu si mohou půjčit až 700 tisíc korun bez zajištění při úrokové sazbě 4,5 % ročně, garantované po celou dobu splácení.
 2. Vybraná skupina klientů má možnost využít překlenovací úvěry REKOpůjčka a HYPOsplátka s dodatečnou slevou 0,4 % oproti standardní úrokové sazbě. 

Anketa: Máte uzavřené stavební spoření?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Akce: Stavební spořitelny míří na úvěry”

 1. Petr napsal:

  Mimořádné splacení úvěru

  V odstavci „Modrá pyramida“ se píše, že
  „…U přiděleného (řádného) úvěru ze stavebního spoření přitom mimořádné splátky zdarma garantuje zákon…“
  což není tak úplně přesné. Zákon nijak neupravuje splácení úvěru ze stavebního spoření.

 2. Hanka napsal:

  ach ta čeština

  Bylo by dobré, kdyby si autor článku nechal zkontrolovat pravopisné chyby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *