EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

Angličané se stěhují na předměstí, Rusové zase do center

 


 

Anglie: Ceny bytů jako na houpačce

Angličané si většinou potrpí na kvalitní zabezpečení bytů proti zlodějům a požáru. U nás leckdy musí pojišťovny klienty nutit, aby si dali bezpečnější zámky, protože jinak je nikdo nepojistí. Ve Velké Británii jsou často pokoje menší, než v českých bytech. Nové nemovitosti se však prodávají už s ledničkou a myčkou.

Lidé v Anglii se rádi stěhují na okraj měst do malebných baráčků. Standardem jsou předzahrádky a zahrady u klasických předměstských domů v Anglii.

Podle informací anglického katastru nemovitostí se propad cen nemovitostí zastavil v polovině roku 2008. Poté začaly ceny znovu pomalu růst. Tento růst se zastavil na konci  roku 2010. Od té doby ceny znovu klesají. Za minulý rok poklesly o 3.5 procenta. Očekává se, že se pokles cen nezastaví ani tento rok,“ říká Jakub Koťan, managing Director KotanGuard.

Italové touží po nových projektech

V České republice nabídka nových bytů převyšuje poptávku. Jinak je tomu například v Itálii, tamější obyvatelé právě naopak mají velký zájem o nové výstavby. V hledáčku jsou hlavně rezidenční projekty s panoramatickým výhledem na hory nebo jezero. Italové také velice rádi rekonstruují luxusní starobylé domy v historických centrech a zachovávají jejich starobylý styl.

Italové si potrpí na vybavení předzahrádek i teras. I v zimě vypadají terasy úžasně bohatě, pořád jsou krásně zelené. Byty, které prodávají jako sekáč, zůstávají plně vybaveny.  Kuchyň je většinou zvlášť, pro rodinu je standardem  byt 80–90 m2, musí mít terasu nebo balkon. Terasy bývají opravdu veliké a mají rozlohu od 15 do 100 m2. V domě na chodbách ve všech novostavbách používají materiál podobny mramoru. Koupelny nebo WC mají ve standardu i bidet,“ popisuje Irina Ferrari,  international sales CENTURY 21 Bonus Praha.

REKLAMA

Rusové vyhledávají centra měst

Na rozdíl od Angličanů se Rusové rádi stěhují do center všeho dění. Vyhledávají hlavně staré činžovní domy v srdci velkoměst a snaží se je za velké peníze opravit. Často jsou náklady na rekonstrukci mnohonásobně vyšší, než cena koupeného bytu.

Rusové upřednostňují při koupi bytu hlavně občanskou vybavenost, dopravní dostupnost a například samostatnou toaletu, možnost oddělit kuchyň od obývacího pokoje a často požadují balkon nebo lodžii.

Z Ruska jsou lidé zvyklí spíše na byty bez podlah, obkladů. Proto je pro nás mnohdy komické je ujišťovat, že budou byt přejímat již s dlažbou, plovoucí podlahu a jednotka bude uklizená,“ vysvětluje Zoja Klímová, international sales CENTURY 21 Bonus Praha

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *