EUR 23.550

USD 21.633

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.550

USD 21.633

Domek za 240 tisíc korun? Žádný problém

 

Nemovitosti v České republice nepatří zrovna k nejlevnější. Právě naopak. Podle posledních zpráv se cena novostaveb v Praze vyšplhala skoro ke 100 tisícům za metr čtvereční. Pokud ale netoužíte po bydlení v hlavním městě a slevíte ze svých nároků, dá se pořídit i dům za 240 tisíc korun. Jen musíte hledat. Třeba na stránkách Českých drah.

Loading 


Ani ne za čtvrt milionu korun toho v dnešní době moc nepořídíte. I když třeba dům za tu cenu můžete mít. České dráhy se občas zbavují svého majetku a dají se tam najít zajímavé kousky. Momentálně to jsou levné pronájmy bytů, skladů, ale i domky.
Aktuálně je v nabídce například budova se zastavěným pozemkem v obvodu železniční stanice Svojšín. Nabízený objekt byl užíván jako bistro. Pokud by v domku chtěl někdo bydlet, určitě je nutné do něj investovat. „Přístup bude zajištěn služebností právo cesty a stezky z veřejné komunikace přes pozemky ČD, a.s.,“ uvádějí České dráhy na svých stránkách. Na pozemek je zavedena voda, elektřina a stav objektu je podle ČD dobrý. Inzeráty čtěte ale pozorně. Součástí nemovitostí bývá věcné břemeno. Na to ale budete v případě zájmu jistě upozorněni.

Pozemky, domky i pronájmy

Za 1 160 000 Kč České dráhy nabízí domek nedaleko Pardubic se třemi bytovými jednotkami, nebytovými prostory a okolní pozemky. V domě se ale nachází cizí zařízení a přístup k němu je ošetřen věcným břemenem. I když je tato nemovitost víc problémová, cena je opravdu nízká. Zastavěná plocha je více jak 930 metrů čtverečních a přilehlé pozemky mají rozlohu 6 669 metrů čtverečních.
Pokud se vám domek nelíbí nebo vám nevyhovuje lokalita, můžete si koupit například pozemek v Mimoni a o rozloze 1160 metrů čtverečních za 250 tisíc korun.

Praha nabízí jen administrativní budovy

Prodej nemovitostí ani pronájem bytů v Praze momentálně České dráhy nenabízejí. Pronajmout si můžete jen kanceláře, administrativní budovy a sklady.
Pronajmout si byt v podstatě za hubičku ale můžete například byt 4+1 ve 2. nadzemním podlaží v Děčíně, o velikosti 141,90 m2. Nájemné 4 527,70 Kč/měsíc; zálohy na služby 580 Kč/osobu/měsíc. Elektřinu a plyn si žadatel následně platí sám skoro u všech nabízených pronájmů a smlouva bývá uzavřena na dobu určitou.
V Jiříkově v okrese Děčín nabízí ČD k pronájmu byt 2+1 ve 3. nadzemním podlaží o velikosti 102,81 m2. Nájemné činí 3030 Kč/měsíc a zálohy na služby činí 480 Kč/osobu/měsíc.
Kvalita nemovitostí ať už prodávaných, nebo pronajímaných se nedá srovnávat s novostavbami v Praze. Problémem je i lokalita. Jenže ceny bytů, domů i pronájmů jsou už tak vysoké, že v některých požadavcích je dobré slevit.
Na konci loňského roku dosahovala průměrná cena nových bytů v nabídkách pražských developerů 85 653 korun za metr čtvereční. O čtvrt roku později průměrná cena vzrostla na 91 897 korun za metr čtvereční. Tempo růstu tak o něco zpomalilo, ale trend zdražování stále neskočil,“ podotýká hlavní analytik developerské společnosti EKOSPOL Matyáš Hančl.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Trend nájemního bydlení posiluje. Směřuje do něj stále více investic

V tuzemsku jsou stále častější developerské projekty určené k nájemního bydlení. V ekonomicky vyspělých zemích se jedná o zcela běžný trend. Když se podíváme za hranice, tak například v Rakousku využívá nájemní bydlení téměř každá druhá rodina. Ve velkých německých městech jde o téměř tři čtvrtiny lidí. Nabídka meziročně vzrostla i v Česku a bude […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

31. 03. 2023

Češi odkládají nákup vlastního bydlení

Tři čtvrtiny Čechů zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) přemýšlí kvůli vysokým cenám nemovitostí o přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici. Čtyři z pěti respondentů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 03. 2023

Nemáte svůj domov podpojištěný?

Rady a tipy na úsporné hospodaření se na nás v poslední době hrnou ze všech stran. Efektivní nakládání s penězi je v dobách vysoké inflace sice skutečně nezbytné, přesto však existují položky, na kterých by se šetřit nemělo. Jednou z nich jsou výdaje na pojištění nemovitosti a domácnosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *