EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

Text: Karel Pučelík

31. 10. 2019

Nová výstavba: Ekospol chystá dostupné byty i přestavbu brownfieldu

 

Do situace na pražském trhu s bydlením výrazně promlouvá Ekospol. Během několika let plánuje postavit tisíce nových bytů v několika připravovaných projektech. 

Článek je čtvrtým dílem ze seriálu o bytové výstavbě developerů. Následovat budou projekty dalších významných hráčů na developerském trhu.

Developer v loňském roce jeden z nich dokončil. „Na konci loňského roku jsme dokončili poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy – Panorama Kyje. Zde během deseti let vyrostla zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů i vlastní zastávkou MHD,“ uvedl generální ředitel Ekospol Evžen Korec.

Prémiové i dostupné byty

V letošním roce či na začátku roku 2020 Ekospol dokončí stavbu desítek prémiových bytů v Michli. Další podobný projekt letos zahájil. Myslí ale nejen na náročnější klientelu, ale do svého portfolia chystá i cenově dostupné byty.
„Na přelomu letošního a příštího roku dokončíme stavbu prémiového projektu Michelské zahrady, který v rámci jednoho viladomu nabídne 36 nadstandardních bytů. Letos jsme zahájili stavbu 160 výjimečných bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. Jde o jeden z cenově nejdostupnějších rezidenčních projektů na trhu, nejlevnější byt vyšel na 2,8 milionu korun, což je hluboko pod celopražským průměrem,“ popsal Korec. V bytovém komplexu Michelské zahrady již přitom zbývá ke koupi zhruba třetina bytů.
Ekorezidence v Hodkovičkách láká zájemce na zajímavou lokalitu a klidnou a výhledy na Vltavu. Jak už vyplývá z názvu, developer klade důraz také na energetickou úspornost, byty spadají do kategorie B.

Brownfield nahradí nová čtvrť

„Aktuálně připravujeme hned 17 rezidenčních projektů s celkem 7000 byty,“ uvedl šéf Ekospol s tím, že nejvíc bytových jednotek, a to až dvě tisícovky vyroste místo brownfieldu na pražském Zličíně. „Zde vybudujeme další zcela novou městskou čtvrť a výrazně oživíme široké okolí,“ dodává.
„Z dalších chystaných projektů stojí za zmínku například 300 bytů v Braníku, 350 bytů na Barrandově či přes 300 bytů v Uhříněvsi. Nemůžu opomenout ani rozlohou největší rezidenční projekt v historii ČR připravovaný v Roztokách u Prahy na ploše přesahující 40 hektarů. Ve zdejší lokalitě Solníky jsme už dokončili stavbu 300 bytů a 200 parcel, stále však jde o necelou polovinu plánované výstavby,“ uzavírá generální ředitel.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.