Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Nová výstavba: Ekospol chystá dostupné byty i přestavbu brownfieldu

Karel Pučelík

Do situace na pražském trhu s bydlením výrazně promlouvá Ekospol. Během několika let plánuje postavit tisíce nových bytů v několika připravovaných projektech.

Článek je čtvrtým dílem ze seriálu o bytové výstavbě developerů. Následovat budou projekty dalších významných hráčů na developerském trhu.

Developer v loňském roce jeden z nich dokončil. „Na konci loňského roku jsme dokončili poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy – Panorama Kyje. Zde během deseti let vyrostla zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů i vlastní zastávkou MHD,“ uvedl generální ředitel Ekospol Evžen Korec.

Prémiové i dostupné byty

V letošním roce či na začátku roku 2020 Ekospol dokončí stavbu desítek prémiových bytů v Michli. Další podobný projekt letos zahájil. Myslí ale nejen na náročnější klientelu, ale do svého portfolia chystá i cenově dostupné byty.

„Na přelomu letošního a příštího roku dokončíme stavbu prémiového projektu Michelské zahrady, který v rámci jednoho viladomu nabídne 36 nadstandardních bytů. Letos jsme zahájili stavbu 160 výjimečných bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. Jde o jeden z cenově nejdostupnějších rezidenčních projektů na trhu, nejlevnější byt vyšel na 2,8 milionu korun, což je hluboko pod celopražským průměrem,“ popsal Korec. V bytovém komplexu Michelské zahrady již přitom zbývá ke koupi zhruba třetina bytů.

Ekorezidence v Hodkovičkách láká zájemce na zajímavou lokalitu a klidnou a výhledy na Vltavu. Jak už vyplývá z názvu, developer klade důraz také na energetickou úspornost, byty spadají do kategorie B.

Brownfield nahradí nová čtvrť

„Aktuálně připravujeme hned 17 rezidenčních projektů s celkem 7000 byty,“ uvedl šéf Ekospol s tím, že nejvíc bytových jednotek, a to až dvě tisícovky vyroste místo brownfieldu na pražském Zličíně. „Zde vybudujeme další zcela novou městskou čtvrť a výrazně oživíme široké okolí,“ dodává.

„Z dalších chystaných projektů stojí za zmínku například 300 bytů v Braníku, 350 bytů na Barrandově či přes 300 bytů v Uhříněvsi. Nemůžu opomenout ani rozlohou největší rezidenční projekt v historii ČR připravovaný v Roztokách u Prahy na ploše přesahující 40 hektarů. Ve zdejší lokalitě Solníky jsme už dokončili stavbu 300 bytů a 200 parcel, stále však jde o necelou polovinu plánované výstavby,“ uzavírá generální ředitel.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *