EUR 24.525

USD 24.754

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.525

USD 24.754

Text: Karel Pučelík

31. 10. 2019

0 komentářů

Nová výstavba: Ekospol chystá dostupné byty i přestavbu brownfieldu

 

Do situace na pražském trhu s bydlením výrazně promlouvá Ekospol. Během několika let plánuje postavit tisíce nových bytů v několika připravovaných projektech. 

Článek je čtvrtým dílem ze seriálu o bytové výstavbě developerů. Následovat budou projekty dalších významných hráčů na developerském trhu.

Developer v loňském roce jeden z nich dokončil. „Na konci loňského roku jsme dokončili poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy – Panorama Kyje. Zde během deseti let vyrostla zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů i vlastní zastávkou MHD,“ uvedl generální ředitel Ekospol Evžen Korec.

Prémiové i dostupné byty

V letošním roce či na začátku roku 2020 Ekospol dokončí stavbu desítek prémiových bytů v Michli. Další podobný projekt letos zahájil. Myslí ale nejen na náročnější klientelu, ale do svého portfolia chystá i cenově dostupné byty.
„Na přelomu letošního a příštího roku dokončíme stavbu prémiového projektu Michelské zahrady, který v rámci jednoho viladomu nabídne 36 nadstandardních bytů. Letos jsme zahájili stavbu 160 výjimečných bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. Jde o jeden z cenově nejdostupnějších rezidenčních projektů na trhu, nejlevnější byt vyšel na 2,8 milionu korun, což je hluboko pod celopražským průměrem,“ popsal Korec. V bytovém komplexu Michelské zahrady již přitom zbývá ke koupi zhruba třetina bytů.
Ekorezidence v Hodkovičkách láká zájemce na zajímavou lokalitu a klidnou a výhledy na Vltavu. Jak už vyplývá z názvu, developer klade důraz také na energetickou úspornost, byty spadají do kategorie B.

Brownfield nahradí nová čtvrť

„Aktuálně připravujeme hned 17 rezidenčních projektů s celkem 7000 byty,“ uvedl šéf Ekospol s tím, že nejvíc bytových jednotek, a to až dvě tisícovky vyroste místo brownfieldu na pražském Zličíně. „Zde vybudujeme další zcela novou městskou čtvrť a výrazně oživíme široké okolí,“ dodává.
„Z dalších chystaných projektů stojí za zmínku například 300 bytů v Braníku, 350 bytů na Barrandově či přes 300 bytů v Uhříněvsi. Nemůžu opomenout ani rozlohou největší rezidenční projekt v historii ČR připravovaný v Roztokách u Prahy na ploše přesahující 40 hektarů. Ve zdejší lokalitě Solníky jsme už dokončili stavbu 300 bytů a 200 parcel, stále však jde o necelou polovinu plánované výstavby,“ uzavírá generální ředitel.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Vlastní výstavbou rodinného domu lze například ve Středočeském kraji ušetřit až 30 %

Jako nejvýhodnější kraj pro stavbu domu se jeví kraj Středočeský, v němž při porovnání ceny nákupu rodinného domu na klíč a koupí pozemku s následující vlastní výstavbou lze ušetřit až 30 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Silverline Real Estate pro tři nejlidnatější kraje – Středočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.