Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Ceny nových bytů v Praze nepatrně klesly

Trh začíná reagovat na klesající poptávku. Nabídkové ceny nových bytů v Praze klesly ke konci dubna oproti ve srovnání s koncem února o 0,7 % na 107 100 korun za metr čtvereční. V meziročním srovnání metr čtvereční zdražil o 7,7 %. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Deloitte.

„Pražský rezidenční trh má za sebou první třetinu roku a aktuální situace naznačuje možné blížící se změny. Ceny nových bytů v nejbližším období již pravděpodobně nijak výrazně neporostou. Ceny volných bytů pak budou zrcadlit neprodané drahé byty z roku 2018. Avšak vzhledem k cenové politice v posledních dvou měsících se zdá, že i zde developeři možná přistoupí k úpravě cen,“ uvedl Petr Hána, senior manažer v týmu nemovitostí společnosti Deloitte.

Během března a dubna přibylo v nabídkách developerů 1 184 nových bytů s průměrnou cenou 98 600 korun za metr čtvereční. Podle Petra Hána to vypadá, že trh začal již reagovat na snižující se poptávku.

Nejdražší zůstává s průměrnou nabídkovou cenou 192 300 korun za metr čtvereční Praha 1 a nejlevnější naopak Praha 9 s průměrnou cenou 93 900 korun za metr čtvereční.

Zdroj: Deloitte

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *