Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Praha měla postavit stovky bytů, nyní ale rozhodnutí mění

Již několik let chystala Praha výstavbu stovek bytů převážně v oblastech na Černém Mostě a v Horních a Dolních Počernicích. Nyní zastupitelé usoudili, že plány jsou již zastaralé a je potřeba je změnit.

Stavební povolení pro projekty, které Praha hodlá uskutečnit zůstávají v platnosti. Město však chce projekty přizpůsobit modernímu trendu a mít tak bytové domy ekologicky a urbanisticky šetrnější.

Bude to taková pilotní výstavba, na které vyhodnotíme, jak postupovat dál. Zbylou část projektu bychom rádi předělali do alternativnější formy. Do výstavby by mohla vstoupit družstva nebo menší developeři. Upravili bychom to tak, aby domy nebyly tolik nalepené na stávající zástavbu,“ říká náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu/TOP 09).

Stávající obyvatelé v místech nové výstavby nebyli spokojení s původními projekty a proto se Praha rozhodla obyvatelům vyhovět. Kupříkladu projekt bytového domu s 500 byty v Dolních Počernicích bude odložen.

My s městskými částmi nechceme bojovat, proto to s nimi nejprve projednáme. Aby se nestalo to, že se radnice z médií dozví, že na nějakém místě plánujeme výstavbu bytů a pak vznikne panika a městská část se zbytečně zasekne,“ říká radní Zábranský.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *