Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Solus: Lidí s dluhem po splatnosti je po třech letech víc

Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaným do negativního registru SOLUS vzrostl poprvé od konce roku 2015. Růst je ale minimální. V rámci celé České republiky je v registru je zapsáno o 20 tisíc občanů méně, než na konci září loňského roku.

Drobný nárůst počtu klientů s dluhem v prodlení může způsobit i neodpovědné půjčování těch společností, které klienty v registrech neprověřují a „stáhnou“ je do dluhové pasti.

„Na českém trhu je stále bohužel řada společností, které poskytují spotřebitelské úvěry, ale neprověřují dostatečně bonitu svých klientů a nevyužívají žádný ze zavedených registrů. Pokud se dostane klient takové společnosti do potíží se splácením, často to má dopad i na plnění jeho závazků u zodpovědnějších společností,“ uvedl ke statistikám Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Na konci září bylo v SOLUSu zapsáno 7,15 procenta dospělých občanů ČR s nesplaceným závazkem po splatnosti. Loni ve stejném období to bylo 7,36 procenta občanů.

V absolutních číslech bylo v tomto registru ke konci září zapsáno 621 tisíc dospělých občanů ČR s celkovým dluhem po splatnosti přesahujícím 49,8 mld. Kč.

Zdroj: Tisková zpráva SOLUS

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *