EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

Text: Milan Vodička

29. 06. 2021

Zástava nemovitosti má své výhody

 

Zastavením nemovitosti můžete získat celkem značné finanční prostředky. Zástava nemovitosti má ale své podmínky. Pokud je nesplňujete, zvolte jinou možnost. 

V současné době je k dispozici celá řada půjček a úvěrů, mezi kterými si můžete vybrat přesně to pravé pro vaše potřeby. Pokud máte požadavek na vyšší finanční částku, pak může být řešením půjčka se zástavou. Zástavu nemovitosti po vás bude v tomto případě požadovat jak banka, tak i poskytovatel, který nabízí produkt, kterým je nebankovní půjčka.

  • Je ale dobré vědět, že ne každá nemovitost je pro zástavu vhodná.
  • Zastavit můžete byt v osobním vlastnictví, dům, chatu nebo jiný rekreační objekt.
  • Jako zástava je také vhodný komerční objekt nebo pozemek.

Zastavovaná nemovitost musí být na území České republiky a musí být zapsána v katastru nemovitostí. Rovněž musí mít přidělené číslo popisné nebo orientační číslo. Na nemovitosti také nesmí váznout věcné břemeno. Jestliže budou všechny podmínky splněné, pak je možné získat větší objem finančních prostředků s nízkou úrokovou sazbou.

  • Někteří poskytovatelé půjček mohou zodpovědné klienty také odměnit například snížením úroků nebo odpuštěním určité částky.

Kdy je zapotřebí ručit a kdy ne

Pokud jsou vaše nároky na výši zapůjčené hotovosti malé, pak věřitel vůbec nemusí požadovat zástavu nemovitosti. Mezi tyto finanční produkty patří například půjčka do výplaty. Ta je poskytnuta rychle a bez nutnosti něčím ručit.

  • Záruka bude ale nutná v případě hypotéky od banky, píše Finanční Patron.

Prvním krokem po podání žádosti bude prověření bonity klienta. Jestliže nemáte žádný záznam v registrech a máte také dostatečně vysoké a prokazatelné příjmy, stáváte se pro banku bonitním klientem. Máte tak velkou šanci, že bude vaše žádost vyslyšena. Aktuální nabídky bankovních společností si můžete zjistit prostřednictvím webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

  • Jestliže nároky banky nesplňujete, pak se můžete obrátit na některou nebankovní společnost a požádat o produkt pod označením půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmu.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.