EUR 24.645

USD 23.422

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 14.2 %

EUR 24.645

USD 23.422

Text: Milan Vodička

29. 06. 2021

0 komentářů

Zástava nemovitosti má své výhody

 

Zastavením nemovitosti můžete získat celkem značné finanční prostředky. Zástava nemovitosti má ale své podmínky. Pokud je nesplňujete, zvolte jinou možnost. 

V současné době je k dispozici celá řada půjček a úvěrů, mezi kterými si můžete vybrat přesně to pravé pro vaše potřeby. Pokud máte požadavek na vyšší finanční částku, pak může být řešením půjčka se zástavou. Zástavu nemovitosti po vás bude v tomto případě požadovat jak banka, tak i poskytovatel, který nabízí produkt, kterým je nebankovní půjčka.

  • Je ale dobré vědět, že ne každá nemovitost je pro zástavu vhodná.
  • Zastavit můžete byt v osobním vlastnictví, dům, chatu nebo jiný rekreační objekt.
  • Jako zástava je také vhodný komerční objekt nebo pozemek.

Zastavovaná nemovitost musí být na území České republiky a musí být zapsána v katastru nemovitostí. Rovněž musí mít přidělené číslo popisné nebo orientační číslo. Na nemovitosti také nesmí váznout věcné břemeno. Jestliže budou všechny podmínky splněné, pak je možné získat větší objem finančních prostředků s nízkou úrokovou sazbou.

  • Někteří poskytovatelé půjček mohou zodpovědné klienty také odměnit například snížením úroků nebo odpuštěním určité částky.

Kdy je zapotřebí ručit a kdy ne

Pokud jsou vaše nároky na výši zapůjčené hotovosti malé, pak věřitel vůbec nemusí požadovat zástavu nemovitosti. Mezi tyto finanční produkty patří například půjčka do výplaty. Ta je poskytnuta rychle a bez nutnosti něčím ručit.

  • Záruka bude ale nutná v případě hypotéky od banky, píše Finanční Patron.

Prvním krokem po podání žádosti bude prověření bonity klienta. Jestliže nemáte žádný záznam v registrech a máte také dostatečně vysoké a prokazatelné příjmy, stáváte se pro banku bonitním klientem. Máte tak velkou šanci, že bude vaše žádost vyslyšena. Aktuální nabídky bankovních společností si můžete zjistit prostřednictvím webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

REKLAMA

  • Jestliže nároky banky nesplňujete, pak se můžete obrátit na některou nebankovní společnost a požádat o produkt pod označením půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.33 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%
Historie vývoje


Související články

Cykly bohatství: Zvítězí nemovitosti nad zlatem?

Nemovitosti nejsou zdaleka takovou jistotou, jak by se mohlo zdát. To, že ceny nemovitosti nikdy neklesají, je iluze. V realitě tomu tak není. Někdy dolů jdou, pouze jsme to dlouho nezažili. A v inflačních dobách nemusejí poklesnout jen nominálně, zlevnit mohou v reálném vyjádření. Svou roli mají i úrokové sazby.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Dluhů kvůli energiím bude přibývat. Zvlášť po celoročním zúčtování

Blíží se konec roku, tedy čas, kdy se vyúčtují dodávky energií. Z těchto údajů vzniká největší objem pohledávek, které dodavatelé vymáhají od dlužníků. Problémem jsou často nedostatečné zálohy, které nereflektují skutečný odběr energie. Doplatky pak nejsou jen v řádech stovek korun, ale spíš desítek tisíc. Některé domácnosti pak nemají na zaplacení tohoto dluhu a dostávají se do […]

Text: František Veselý

10. 12. 2021

Na jaře mohou sazby hypoték dosáhnout i do nedávna nepředstavitelných 6 %

Česká národní banka rozhodla, že bude více regulovat hypoteční trh a sáhla ke zpřísnění limitů pro poskytování hypoték, a to od dubna 2022. „Proto na jaře příštího roku kvůli těmto novým opatřením nedosáhne na hypotéky desetina lidí, kteří by za předchozích podmínek hypotéku dostali,“ uvádí Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Text: Milan Vodička

01. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.