EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

Text: Milan Vodička

29. 06. 2021

0 komentářů

Zástava nemovitosti má své výhody

 

Zastavením nemovitosti můžete získat celkem značné finanční prostředky. Zástava nemovitosti má ale své podmínky. Pokud je nesplňujete, zvolte jinou možnost.

Loading 

V současné době je k dispozici celá řada půjček a úvěrů, mezi kterými si můžete vybrat přesně to pravé pro vaše potřeby. Pokud máte požadavek na vyšší finanční částku, pak může být řešením půjčka se zástavou. Zástavu nemovitosti po vás bude v tomto případě požadovat jak banka, tak i poskytovatel, který nabízí produkt, kterým je nebankovní půjčka.

  • Je ale dobré vědět, že ne každá nemovitost je pro zástavu vhodná.
  • Zastavit můžete byt v osobním vlastnictví, dům, chatu nebo jiný rekreační objekt.
  • Jako zástava je také vhodný komerční objekt nebo pozemek.

Zastavovaná nemovitost musí být na území České republiky a musí být zapsána v katastru nemovitostí. Rovněž musí mít přidělené číslo popisné nebo orientační číslo. Na nemovitosti také nesmí váznout věcné břemeno. Jestliže budou všechny podmínky splněné, pak je možné získat větší objem finančních prostředků s nízkou úrokovou sazbou.

  • Někteří poskytovatelé půjček mohou zodpovědné klienty také odměnit například snížením úroků nebo odpuštěním určité částky.

Kdy je zapotřebí ručit a kdy ne

Pokud jsou vaše nároky na výši zapůjčené hotovosti malé, pak věřitel vůbec nemusí požadovat zástavu nemovitosti. Mezi tyto finanční produkty patří například půjčka do výplaty. Ta je poskytnuta rychle a bez nutnosti něčím ručit.

  • Záruka bude ale nutná v případě hypotéky od banky, píše Finanční Patron.

Prvním krokem po podání žádosti bude prověření bonity klienta. Jestliže nemáte žádný záznam v registrech a máte také dostatečně vysoké a prokazatelné příjmy, stáváte se pro banku bonitním klientem. Máte tak velkou šanci, že bude vaše žádost vyslyšena. Aktuální nabídky bankovních společností si můžete zjistit prostřednictvím webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

REKLAMA

  • Jestliže nároky banky nesplňujete, pak se můžete obrátit na některou nebankovní společnost a požádat o produkt pod označením půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Hrozí Česku konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Upozorňuje na to ve své analýze Česká bankovní asociace.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 10. 2023

Odpovědnost pronajímatele za dluhy nájemce vůči dodavatelům energií

Život může přinést nelehké životní situace. Jednou z nich může být i případ, kdy nájemce v průběhu nájemního vztahu přestane platit zálohy na dodávky energie, čímž může způsobit řadu problémů i svému pronajímateli. Kdo a za jakých podmínek je vlastně za tyto dluhy odpovědný? Jakým nástrahám je pronajímatel vystaven?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *