EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

Text: Milan Vodička

29. 06. 2021

0 komentářů

Zástava nemovitosti má své výhody

 

Zastavením nemovitosti můžete získat celkem značné finanční prostředky. Zástava nemovitosti má ale své podmínky. Pokud je nesplňujete, zvolte jinou možnost.

Loading 

V současné době je k dispozici celá řada půjček a úvěrů, mezi kterými si můžete vybrat přesně to pravé pro vaše potřeby. Pokud máte požadavek na vyšší finanční částku, pak může být řešením půjčka se zástavou. Zástavu nemovitosti po vás bude v tomto případě požadovat jak banka, tak i poskytovatel, který nabízí produkt, kterým je nebankovní půjčka.

  • Je ale dobré vědět, že ne každá nemovitost je pro zástavu vhodná.
  • Zastavit můžete byt v osobním vlastnictví, dům, chatu nebo jiný rekreační objekt.
  • Jako zástava je také vhodný komerční objekt nebo pozemek.

Zastavovaná nemovitost musí být na území České republiky a musí být zapsána v katastru nemovitostí. Rovněž musí mít přidělené číslo popisné nebo orientační číslo. Na nemovitosti také nesmí váznout věcné břemeno. Jestliže budou všechny podmínky splněné, pak je možné získat větší objem finančních prostředků s nízkou úrokovou sazbou.

  • Někteří poskytovatelé půjček mohou zodpovědné klienty také odměnit například snížením úroků nebo odpuštěním určité částky.

Kdy je zapotřebí ručit a kdy ne

Pokud jsou vaše nároky na výši zapůjčené hotovosti malé, pak věřitel vůbec nemusí požadovat zástavu nemovitosti. Mezi tyto finanční produkty patří například půjčka do výplaty. Ta je poskytnuta rychle a bez nutnosti něčím ručit.

  • Záruka bude ale nutná v případě hypotéky od banky, píše Finanční Patron.

Prvním krokem po podání žádosti bude prověření bonity klienta. Jestliže nemáte žádný záznam v registrech a máte také dostatečně vysoké a prokazatelné příjmy, stáváte se pro banku bonitním klientem. Máte tak velkou šanci, že bude vaše žádost vyslyšena. Aktuální nabídky bankovních společností si můžete zjistit prostřednictvím webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

REKLAMA

  • Jestliže nároky banky nesplňujete, pak se můžete obrátit na některou nebankovní společnost a požádat o produkt pod označením půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Swiss Life Hypoindex duben 2024: ČNB dynamicky snižuje úrokové sazby, banky zatím jen kosmeticky

Očekávání se zcela nenaplnilo. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu sice o něco klesla, ale… Zatímco Česká národní banka snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., sazby u hypoték následně zdaleka tak výrazně neklesly – v průměru o pouhých pět setin procentního bodu.

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

05. 04. 2024

Komentář: Regulační bouře prodražuje ceny bytů

Na pozadí neustálých proměn na realitním a hypotečním trhu se stále cosi děje. Jde o aktuální vývoj, trendy a dění, které ovlivňují jak cenovky nemovitostí, tak dostupnost hypotečního financování. Od nebývalého utažení úvěrových podmínek a jeho uvolnění až po očekávání budoucí inflace a role nemovitostí jako prostředku k ochraně před znehodnocením peněz – to vše […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024

Zajímavosti o rezidenčních hypotékách v USA, část 4.: Obrácená hypotéka

Získání finančních prostředků pomocí tzv. obrácené hypotéky je v USA na rozdíl od české „americké“ hypotéky možné i když ještě klasická hypotéka nebyla úplně splacena a na nemovitosti stále vázne hypoteční zástava. Obrácená hypotéka se stává zajímavým finančním produktem zvláště v období, kdy tržní cena nemovitosti roste a podíl ještě nesplacené klasické hypotéky na tržní ceně nemovitosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *