Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

2Barevné Letňany jsou vyprodané!

09.04.2015 03:04 Tisková zpráva: Trigema

2Barevné Letňany se staly v mnoha ohledech přelomovým projektem. Už v roce 2012 přišly s byty v energetické náročnosti skupiny B – velice energeticky úsporná budova.

„Stavět energeticky úsporně jsme samozřejmě vždy chtěli. Ale nechtěli jsme podnikat drastická opatření a přenášet náklady na koncového klienta. Nakonec jsme dosáhli velmi dobrých výsledků hlavně díky volbě kvalitních materiálů a pečlivé práci řemeslníků,“ popisuje cestu Trigemy k nízkoenergetickým domům Martin Malinský, obchodní ředitel koncernu.

Druhá a třetí etapa pak přinesla další zásadní změnu, doposud na pražském trhu neviděnou – modulové bydlení.

„Novinkou projektu 2Barevné Letňany je modulové bydlení. V projektu jsou připraveny byty, které je možno zakoupit zvlášť a později spojit pomocí jednoduchých úprav. Možné je také byty rovnou spojit a jednoduchými úpravami se dle potřeby vytvoří dva samostatné byty. Výhodou tohoto řešení je přizpůsobování bytového řešení aktuální potřebě majitele, tedy i možné finanční příjmy v případě, že se majitel rozhodne využívat dočasně jen jeden byt a druhý pronajímat,“ říká k tomu Marcel Soural, generální ředitel Trigema a.s. „Byt je investice možná na celý život, proto se snažíme najít řešení, které budoucím majitelům přináší nejenom trvalé hodnoty, ale i možný ekonomický přínos,“ uzavírá.

2Barevné Letňany v sobě spojují svěží moderní architekturu, klidné prostředí a dobrou dopravní dostupnost.

„K projektu jsme se snažili přistupovat jako jeho budoucí obyvatelé,“ přibližuje vznik projektu Martin Malínský, „využít výhody lokality a naplnit potřeby člověka, který zde žije. Ostatně mezi obyvateli 2Barevných Letňan je i několik našich zaměstnanců.“

Projekt, respektive jeho první etapa, byl také oceněn v několika oborových soutěžích, zmiňme jen stříbrnou příčku v soutěži Best of Realty za rok 2013 v kategorii rezidenčních projektů.

Tři etapy projektu nabídly dohromady více než 200 nových bytů rozdělených do 9 bytových domů. Všechny jsou energeticky úsporné a vybavené výkonnými rekuperačními jednotkami, které zaručují zdravé prostředí a úsporu energií za vytápění po celý rok. Projekt byl doprodán po méně než šesti měsících po kolaudaci poslední etapy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *