EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

19. 04. 2023

0 komentářů

Globální průzkum SAS: Více než polovina firem „není tam, kde by měla být“

 

Vzhledem ke třem letům nepřetržitého narušování ekonomického vývoje (covid, válka, narušení dodavatelských řetězců, inflace apod.) 53 % manažerů připouští, že jejich společnost „není tam, kde by měla být“. To je jedno z hlavních zjištění globálního průzkumu společnosti SAS, která patří mezi světové lídry v oblasti analýzy dat a umělé inteligence (AI).

Loading 

Průzkum se primárně zaměřil na zkoumání současného stavu obchodní odolnosti společností a na to, jaké kroky firmy podnikají k tomu, aby úspěšně prošly aktuálními výzvami a využily potenciální příležitosti. Do průzkumu se zapojilo 2414 manažerů z celého světa, kteří působí v sektorech – finanční služby, maloobchod, výroba, zdravotní péče a státní správa.

Téměř všichni respondenti (97 %) se domnívají, že odolnost je velmi důležitá, avšak méně než polovina (47 %) vnímá svou společnost jako dostatečně odolnou. Zhruba polovina manažerů a vedoucích pracovníků (46 %) přiznává, že nejsou plně vybaveni na to, aby jejich společnosti čelily problémům, jako jsou zabezpečení dat
(48 %), produktivita (47 %) a podpora technologických inovací (46 %). Čtyři pětiny respondentů věří, že odolnosti lze dosáhnout správnými pokyny a nástroji. Více než 90 % respondentů považuje data a analýzy za klíčové nástroje strategie odolnosti.

V souvislosti s tímto průzkumem vyvinula společnost SAS nový analytický nástroj pro hodnocení odolnosti firem. Bezplatný online nástroj umožňuje manažerům zhodnotit úroveň odolnosti jejich vlastní společnosti. Podle SAS pomáhá udržovat a posilovat obchodní odolnost těchto pět principů – rychlost, inovace, rovnost a odpovědnost, datová gramotnost a kultura, zvědavost.

„S využitím našeho nového analytického nástroje pro výzkum a hodnocení, který jsme letos v březnu spustili, budou organizace schopny lépe identifikovat stávající silné stránky a oblasti, kde je možný růst. Tento náhled jim pomůže předstihnout jejich konkurenty a vytvořit udržitelnou strategii odolnosti,“ uvedl ředitel české pobočky SAS Institute Petr Šlajchrt.

Klíčovým přínosem globálního průzkumu je kritická role dat a analýzy při implementaci pravidel odolnosti. Téměř všichni vysoce odolní manažeři (96 %) používají interní a externí data a analýzy při rozhodování, což je klíčové pro navigaci ve změnách a zajištění kontinuity podnikání. Vysoce odolní obchodní manažeři tvrdili, že implementují datové nástroje více než jejich méně odolní protějšky (93 % vs. 22 % nízká odolnost).

REKLAMA

„Pomoc společnostem zaplnit mezeru v odolnosti začíná tím, že se do rukou vedoucích pracovníků dostanou ta správná data a analýzy. Náš nový analytický nástroj spolu s poznatky od vysoce odolných vedoucích pracovníků, které lze zjisti z našeho průzkumu, poskytnou všem zájemcům praktické pokyny pro větší odolnost podniku,“ doplnil Petr Šlajchrt.

Celý průzkum a nástroj pro hodnocení odolnosti naleznete na – www.blogs.sas.com/content/resiliency/.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Předpovědět vývoj cen nemovitostí v České republice v roce 2024 je obtížný úkol, protože závisí na mnoha proměnných, včetně ekonomického růstu, poptávky a nabídky nemovitostí, změn v úrokových sazbách hypoték, vládní politice a dalších faktorech. Nicméně, pokud se zaměříme na vliv snižování úrokových sazeb hypoték na ceny nemovitostí, můžeme očekávat několik možných scénářů.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 04. 2024

Komentář: Apokalyptická úzkost a dostupné bydlení

Vzhledem k současnému stavu světa se zdá, že lidstvo směřuje k nevyhnutelné katastrofě, posílené historickými cykly paniky a neochotou se poučit z minulosti. Apokalyptická úzkost se stala běžným jevem: polykrize, klimatická úzkost a debaty o morálce rodičovství, pandemie, obavy z technologií (AI = konec civilizace), geopolitických střetů a války… Pocit, že míříme k nevyhnutelnému zániku […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 04. 2024

Komentář: Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům nemovitostí. S prudkým nárůstem úrokových sazeb má mnoho firem problémy s refinancováním svých dluhů, což některé banky nutí zvyšovat rezervy na opravné […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *