EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

19. 04. 2023

0 komentářů

Globální průzkum SAS: Více než polovina firem „není tam, kde by měla být“

 

Vzhledem ke třem letům nepřetržitého narušování ekonomického vývoje (covid, válka, narušení dodavatelských řetězců, inflace apod.) 53 % manažerů připouští, že jejich společnost „není tam, kde by měla být“. To je jedno z hlavních zjištění globálního průzkumu společnosti SAS, která patří mezi světové lídry v oblasti analýzy dat a umělé inteligence (AI).

Loading 

Průzkum se primárně zaměřil na zkoumání současného stavu obchodní odolnosti společností a na to, jaké kroky firmy podnikají k tomu, aby úspěšně prošly aktuálními výzvami a využily potenciální příležitosti. Do průzkumu se zapojilo 2414 manažerů z celého světa, kteří působí v sektorech – finanční služby, maloobchod, výroba, zdravotní péče a státní správa.

Téměř všichni respondenti (97 %) se domnívají, že odolnost je velmi důležitá, avšak méně než polovina (47 %) vnímá svou společnost jako dostatečně odolnou. Zhruba polovina manažerů a vedoucích pracovníků (46 %) přiznává, že nejsou plně vybaveni na to, aby jejich společnosti čelily problémům, jako jsou zabezpečení dat
(48 %), produktivita (47 %) a podpora technologických inovací (46 %). Čtyři pětiny respondentů věří, že odolnosti lze dosáhnout správnými pokyny a nástroji. Více než 90 % respondentů považuje data a analýzy za klíčové nástroje strategie odolnosti.

V souvislosti s tímto průzkumem vyvinula společnost SAS nový analytický nástroj pro hodnocení odolnosti firem. Bezplatný online nástroj umožňuje manažerům zhodnotit úroveň odolnosti jejich vlastní společnosti. Podle SAS pomáhá udržovat a posilovat obchodní odolnost těchto pět principů – rychlost, inovace, rovnost a odpovědnost, datová gramotnost a kultura, zvědavost.

„S využitím našeho nového analytického nástroje pro výzkum a hodnocení, který jsme letos v březnu spustili, budou organizace schopny lépe identifikovat stávající silné stránky a oblasti, kde je možný růst. Tento náhled jim pomůže předstihnout jejich konkurenty a vytvořit udržitelnou strategii odolnosti,“ uvedl ředitel české pobočky SAS Institute Petr Šlajchrt.

Klíčovým přínosem globálního průzkumu je kritická role dat a analýzy při implementaci pravidel odolnosti. Téměř všichni vysoce odolní manažeři (96 %) používají interní a externí data a analýzy při rozhodování, což je klíčové pro navigaci ve změnách a zajištění kontinuity podnikání. Vysoce odolní obchodní manažeři tvrdili, že implementují datové nástroje více než jejich méně odolní protějšky (93 % vs. 22 % nízká odolnost).

REKLAMA

„Pomoc společnostem zaplnit mezeru v odolnosti začíná tím, že se do rukou vedoucích pracovníků dostanou ta správná data a analýzy. Náš nový analytický nástroj spolu s poznatky od vysoce odolných vedoucích pracovníků, které lze zjisti z našeho průzkumu, poskytnou všem zájemcům praktické pokyny pro větší odolnost podniku,“ doplnil Petr Šlajchrt.

Celý průzkum a nástroj pro hodnocení odolnosti naleznete na – www.blogs.sas.com/content/resiliency/.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Používat dům jako bankomat se nemusí vyplatit

Doby zvyšování úrokových sazeb ukazují, kteří dlužníci to s dluhem přehnali. Když byly ceny nemovitostí v nadoblačných výšinách a peníze levné, mohlo se zdát, že se dlužit vyplatí. Právě v takových dobách se dluhy hromadí rychlým tempem. Na poli rezidenčních nemovitostí se hledají cesty, jak kapitál vázaný ve vlastněných nemovitostech přeměnit na hotovost.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *